شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

بایدها و نبایدهای تور چین

default
چکیده این مطلب:

تور چین و بایدها و نبایدهایی که هم از لحاظ قانونی و هم فرهنگی می بایست در این کشور رعایت کنید به شما کمک می ….

نویسنده: منتشر شده در: 09 دسامبر 2018 48 بازدید

بایدها و نبایدهای تور چین بهروزسیرتور چین یک تور پر رونق در تمامی کشورها از جمله کشور ماست. این مسئله که ما به کشوری دیگر قدم می گذاریم و نظر به این که قوانین و فرهنگ متفاوتی با ما داشته باشند ممکن است کسی که برای اولین بار قصد تور چین کرده را دچار استرس کند. از این رو بهتر است قبل از ورود به چین یک سری بایدها و نبایدهای تور چین را بررسی کنیم تا دچار مشکل در این کشور نشویم و از سفر خود لذت ببریم.

 وقتی برای ویزای چین اقدام می کنید یک سری راهنمایی ها برای ورود به کشور چین به شما داده می شود این مطالب تحت عنوان قوانین کشور چین است که باید رعایت کنید. در زیر یک سری بایدها و نبایدهای تور چین را چه از نظر فرهنگی و چه از نظر قانونی بررسی می کنیم:

بایدها و نبایدهای قانونی تور چین

هر کشوری برای خود قانون خاصی دارد که باید رعایت شود. به دلیل مسائل امنیتی حساسیت روی افرادی که از کشورهای دیگر می آیند بیشتر است از این رو یک سری قوانین برای این افراد در نظر گرفته شده است.

  • هنگام ورود به کشور چین باید ویزای چین معتبر داشت و در صورت نیاز یک سری آزمایشات نیز از فرد گرفته شود؛ زیرا ورود افرادی که مشکوک به بیماری های خاصی مانند تب زرد، ایدز، سل و … هستند به این کشور ممنوع است.
  • به همراه داشتن یک سری لوازم به چین ممنوع است این وسایل را باید بررسی کنید و از همراه داشتن آن ها اجتناب کنید. به عنوان مثال مواردی مانند محصولات گیاهی یا هر نوع گیاه، بسیاری از مواد غذایی یا دارویی بدون مجوز، هارد یا سی دی و لوازمی از این قبیل، سلاح و مواد منفجره و …
  • اگر با وسیله ی شخصی به چین سفر می کنید باید مجوز ورود داشته باشید.
  • احترام به آداب و قانون این کشور در حین تور چین اجباری است.

و بسیاری موارد دیگر که باید آن ها را جز به جز رعایت کنید.

بایدها و نبایدهای فرهنگی تور چین

یک سری قوانین و ارزشهای فرهنگی در چین رایج است که گردشگران و افرادی که به این کشور سفر می کنند باید آن را رعایت کنند. برخی از این قوانین ممکن است مجازاتی را به همراه نداشته باشد ولی از ارزش های فرهنگ مردم محسوب می شود و ادب حکم می کند که آن ها را رعایت کنیم.

آداب غذا خوردن در تور چین

اداب غذا خوردن در تور چین بهروزسیرممکن است دوستانی در چین داشته باشید که شما را به صرف غذا در خانه یا رستوران دعوت کنند. پیشنهاد میشود آداب غذا خوردن در چین را بدانید. گاهی غذاهایی برای شما تدارک دیده میشود یا دیگران سفارش می دهند که شما را متعجب می کند، مثل غذای درست شده از حشرات، سعی کنید به روی خودتان نیاورید.

هنگام غذا سعی کنید تمام غذاها را امتحان کنید این یک رفتار مودبانه است. ظرف غذای خود را کامل نخورید تا نشان دهید میزبان سخاوتمندی داشته اید.

چوب غذا را درون ظرف قرار دهید و آن را کنار آن نگذارید.

از خلال دندان در ملأ عام استفاده نکنید و جلوی دهان خود را پوشش دهید.

به طور کلی سعی کنید هنگام غذاخوردن دقت کنید ببینید بقیه چه کاری انجام می دهند شما هم همانطور رفتار کنید!

ارتباط با دیگران در تور چین با سلام و احوالپرسی

حتی زنان چینی شوهرانشان را با نام خانوادگی شان صدا می کنند. شما هم سعی کنید افراد را با نام خانوادگی صدا بزنید هر چند دوست شما باشند. از افرادی که بزرگتر هستند با عناوین مختلف مانند استاد، معلم و … در کنار اسم آن ها بهره ببرید این کار ادب شما را می رساند. یا از عبارت ژیانشنگ به معنی آقا و نوشی به معنای خانم استفاده کنید.

بوسیدن در احوالپرسی های چینی ها جایی ندارد و حتی در برخی فرهنگ ها بی ادبی نیز محسوب می شود. بهتر است در دوستانه ترین حالت با هم دست بدهید و پا را فراتر از این نگذارید. بغل کردن، انداختن دست دور گردن و … در بین ما ایرانی ها کاری دوستانه است ولی چینی ها از لمس شدن اکراه دارند به هیچ وجه این کارها را انجام ندهید.

هنگامی که به یک جمع وارد می شوید افراد مسن را بیشتر مورد توجه قرار دهید و با عناوین محترمانه آنها را در اولویت احوالپرسی خود قرار دهید.

آداب هدیه دادن در تور چین

ممکن است یک شریک تجاری یا دوستی داشته باشید که بخواهید به او هدیه دهید، هدیه دادن یک سنت پسندیده در بین چینی هاست. هیچ گاه از کاغذ کادوهای سفید یا مشکی استفاده نکنید و بر روی هدیه تان روبان نبندید. اگر هدیه ای دریافت کردید آن را جلوی فرد هدیه دهنده باز نکنید این کار بی ادبی محسوب می شود. هنگام هدیه دادن و هدیه گرفتن از دو دست خود استفاده کنید و به رنگ ها و نمادهای چینی برای انتخاب هدیه دقت کنید؛ مثلاً چینی ها رنگ خاکستری و مشکی را نماد مرگ می دانند همچنین عدد 4 برایشان نشان مرگ است. به هیچ عنوان از این رنگ ها اعداد در هدیه های خود استفاده نکنید؛ مثلاً دادن ساعت که عدد 4 در خود دارد بین چینی ها رایج نیست.

بایدها و نبایدهای تور چین و سفر به تبت

سسفر به تبت در تور چین بهروزسیرتبت ابتدا یک کشور مستقل بود که در نهایت جزو چین شد. مردم تبت دارای پیشینه ی فرهنگی و اعتقادی قوی هستند. اگر می خواهید به تبت سفر کنید باید ابتدا مجوز بگیرید. این کار ممکن است تا 10 روز هم طول بکشد. یک سری بایدها و نبایدها را در تور چین و سفر به تبت باید رعایت کنید.

مردم تبت به معابد احترام زیادی می گذارند. در تبت هنگام دیدن کردن از معابد حتماً به یاد داشته باشید که کلاه خود را بردارید. هیچ وقت از جلوی کسی که در حال عبادت است رد نشوید این کار شما ممکن است باعث ناراحتی و حتی مشاجره با افراد زیادی شود که شما را می بینند. در معابد سعی کنید نهایت احترام را به هر چیزی که می بینید بگذارید. با دست به شی‌ء یا جایی اشاره نکنید این کار بی ادبی به معبد و اعتقادات مردم تبت قلمداد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =

تماس بگیرید