تور تایلند بهروزسیر

تور تایلند عنوان بهروزسیر

تورهای تایلند

نقشه های گردشگری

  • درباره کشور تایلند
  • booked.net

چرا تور تایلند

موقعیت جغرافیایی تایلند

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است.

اقلیم و آب و هوای تایلند

به دلیل نزدیکی تایلند به دریا در اکثر مواقع دارای آب و هوای معتدل و خاک حاصلخیز می باشد.در شمال تایلند مناطق کوهستانی و جنگل های فراوان به چشم می خورد.در ماه های بین فوریه و می تایلند دارای آب و هوای گرم و خشک است و در ماه های جن،آگوست و سپتامبر و اکتبر بیشترین میزان بارندگی رخ می دهد.در ماه های دسامبر و ژانویه شهرهای شمالی تایلند بسیار سرد خواهد شد اما در دیگر شهر ها می توان بهترین دما را در این ماه ها شاهد بود.

زبان و مذهب مردم تایلند

زبان تایلندی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست و بیشتر مردم تایلند به این زبان صحبت می‌کنند هرچند گویش‌های قومی و منطقه‌ای بسیاری نیز در نقاط مختلف این کشور وجود دارند. مذهب رسمی تایلند، بودیسم تراوادا می باشد که حدود ۹۵ درصد از مردم تایلند، پیرو آن هستند. دومین دین مردم تایلند، پس از بودیسم، اسلام است که حدود سه میلیون نفر (حدود ۴٫۶ درصد جمعیت کل کشور) را به خود اختصاص داده است. سومین دین مردم تایلند نیز مسیحیت است. حدود ۰٫۷ درصد از مردم تایلند، مسیحی هستند که عمدتاً کاتولیکند.

شهرهای توریستی تایلند

پاتايا در ۱۴۰ كيلومتري بانكوك قراردارد (يعني فقط ۲ساعت راه زميني) و معروفترين مركز تفريحي در ساحل شرقي تايلند است. شنهاي نرم، آسمان آبي و درياي زلال آن تنها بخشي از ويژگيهاي خوب پاتايا هستند كه باعث شده تا نظر توريست هاي داخلي و خارجي را به خود جلب كند.

هوآهین درجنوب تایلند و در حدود ۲۶۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک، متفاوت از سایر نقاط تایلند قرار گرفته است که بعنوان سنتی ترین و قدیمی ترین استراحتگاه تایلند به شمار می رود و محل استراحتگاه سلطنتی نیز محسوب می شود. تنها با ۳ساعت ترانسفر در مسیر ساحلی از بانکوک شهر هوآهین به گردشگران خوش آمد می گوید. هواهین درواقع یک دهکده ماهیگیری آرام است که گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود ساخته است.

منطقه زيباي كرابي كه در سالهاي اخير به عنوان يكي از جذاب ترين سواحل جنوب شرق آسيا تبديل شده است ، در جنوب تايلند و در امتداد ساحل درياي آندامان قرارگرفته ورودخانه كرابي از درون آن مي گذرد و به دريا مي ريزد.

پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود وغواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند.

بانكوک كه معني آن شهر فرشته هاست در سال ۱۷۸۲ به دستور شاه راماي اول به عنوان پايتخت بنا شد و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهري بزرگ تبديل شده است. بانكوك نظير ساير شهرهاي بزرگ و مدرن دنيا به داشتن ساختمانهاي عظيم، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريدو نيز فرودگاهي مدرن و بين المللي افتخار مي كند، ضمن آنكه زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را حفظ كرده است.

سامويي این جزیره یکی از بی نظیرترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. سامویی، جدیدترین جزیره ای است که مقصد گردشگران تایلند شده و علاوه بر آن در جهان نیز به عنوان استراحتگاهی آرام و زیبا شناخته شده است.

سوغاتی های تایلند

تور تایلند قطعا بدون خرید سوغاتی لذت بخش نخواهد بود.بهترین سوغاتی هایی که در تور تایلند می توانید از مراکز خرید تهیه کنید سوس تند و ادویه های مخصوص تایلند، شکلات فیلی تایلند، پارچه ابریشم و کتان،  محصولات ماساژ، زیور آلات دست ساز تایلند و ظروف سرامیکی، چوبی هستند.

ماه مناسب تور تایلند

بهترین فصل تور تایلند از نظر کم بودن گرما و باران، بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. دمای هوا تایلند در این فصل روزها ۲۸ درجه سانتیگراد و شب‌ها ۱۲ درجه سانتیگراد است و هوا کم‌ترین رطوبت را دارد. پس از آن فصل گرما آغاز می‌شود که آوریل گرمترین ماه آن است و جشن آب در تایلند نیز به همین دلیل در نیمه این ماه برگزار می‌شود.با اخذ تور تایلند از بهروزسیر در ماه آوریل شما هم در جشن آب تایلند شرکت کنید.

تور تایلند فوتر بهروزسیر