شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

جاذبه های طبیعی شهر کان مینگ

جنگل-سنگی-کان-مینگ-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

یکی از دلایلی که بسیاری از توریست ها و گردشگران را به سمت شهر کان مینگ جذب می کنند، وجود جاذبه های طبیعی گردشگری در ….

نویسنده: منتشر شده در: 31 مارس 2019 77 بازدید

جاذبه-های-گردشگری-طبیعی-شهر-کان-مینگ-بهروزسیریکی از دلایلی که بسیاری از توریست ها و گردشگران را به سمت شهر کان مینگ جذب می کنند، وجود جاذبه های طبیعی گردشگری در این منطقه است. همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد، شهر کان مینگ در استان یان نان قرار گرفته و دارای زیبایی ها و مناظر طبیعی زیادی است. این شهر از امکانات ویژه برای کار و زندگی برخوردار است. شرکت در تور چین، از بهروزسیر بهترین فرصت را برای توریست ها فراهم می کند تا بتوانند تمام شهر را تماشا کنند.

آشنایی با 3 جاذبه گردشگری طبیعی در شهر کان مینگ

1-جنگل

جنگل-سنگی-کان-مینگ-بهروزسیرسنگی

جنگل سنگی یا به اصطلاح مردم باستانی چین، جنگل شیلین (Shilin)، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی شهر کان مینگ در استان یان نان است. این جنگل های طبیعی زیبا و باشکوه، جلوه های طبیعی از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی زمین شناسی در کشور چین می باشند. جنگل های سنگی عبارتند از یک سری از ستون های سنگی آهکی غول پیکر که به وسعتی در حدود 500 کیلومتر مربع در ناحیه ای به نام شیلین یی (Shilin Yi) در استان یان نان گسترده شده اند. این منظره های سنگی بسیار زیبا در فاصله حدود 90 کیلومتری از پایتخت یان نان یعنی شهر کان مینگ قرار گرفته اند. برای لذت بردن از این ستون های سنگی میتوانید در تور چین شرکت کنید.

ستون های سنگی آهکی، چنان قد برافراشته اند که گویی مانند درختان جنگل از زمین روییده اند. از سال 2007 میلادی، دو بخش از ناحیه های طبیعی این منطقه با نام های جنگل سنگی نایگو (Naigo) و دهکده سوگه یی (Suogeyi) در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. جالب آن است که بدانید منطقه طبیعی جنگل های سنگی به عنوان یک منطقه جذاب توریستی با رتبه AAAAA در کشور چین شناخته می شوند. بهروزسیر پیشنهاد می کند تماشای این ستون های سنگی عظیم و بسیار دیدنی در شهر کان مینگ را از دست ندهید.

ناحیه شیلین که جنگل های سنگی در آن قرار دارند، وسعتی در حدود 400 کیلومتر مربع را تحت پوشش قرار داده اند و چهار جاذبه گردشگری طبیعی در شهر کان مینگ را در منطقه جنگل های سنگی به وجود آورده اند؛ این 7 جاذبه طبیعی عبارتند از:

  • جنگل های سنگی لی زی جینگ (Lizijing)
  • جنگل سنگی نایگو
  • دریاچه چانگ (Lake Chang)
  • دریاچه یو (Lake Yue)
  • آبشار دادی شویی (Dadieshui)
  • غارهای ژی یون (Zhiyun Cave)
  • غار کی فنگ (Qifeng Cave)

تمام این پدیده های طبیعی در اثر فرسایش طبیعی سنگ های آهکی در حدود 270 میلیون سال قبل تشکیل شده اند. در حال حاضر، مکان های فوق جزو جاذبه های گردشگری طبیعی شهر کان مینگ در این منطقه به شمار می روند.

بهروزسیر پیشنهاد می کند برای تماشای این جاذبه های گردشگری طبیعی نادر و باشکوه در شهر کان مینگ، با استفاده از اتوبوس هایی که در این منطقه رفت و آمد می کنند به سمت جنگل ها حرکت کنید؛ با اتوبوس، حدود یک و نیم ساعت تا جاذبه های طبیعی فاصله است؛ زمان سفر با قطار به این منطقه حدود 2 ساعت و سفر با قطار سریع، حدود 20 دقیقه طول می کشد.

2-دریچه دیان

دریچه-دیان-کان-مینگ-بهروزسیریکی دیگر از جاذبه های گردشگری طبیعی شهر کان مینگ، دریاچه دیان (Dian Lake) یا دریاچه دیان چی (Dianchi) است. این دریاچه با عناوین دیگری مانند Lake Dian و Kunming Lake نیز شناخته می شود. دریاچه دیان، بزرگ ترین دریاچه در فلات یان نان – گویی ژو محسوب می شود. این فلات در مجاورت شهر کان مینگ در استان یان نان واقع شده است.

جالب آن است بدانید زیبایی های طبیعی دریاچه دیان به قدری چشم نواز و خیره کننده هستند که از آن به عنوان مدلی برای ساخت دریاچه کان مینگ در کاخ باستانی شهر بیجینگ استفاده شده است. طول این دریاچه حدود 39 کیلومتر، وسعت آن برابر با 298 کیلومتر مربع و متوسط عمق آن، حدود 4/4 متر است. دریاچه دیان به عنوان یک دریاچه آب شیرین با ارتفاعی حدود 5/1886 متر بالاتر از سطح دریا شناخته می شود. این دریاچه که معروف ترین جاذبه طبیعی گردشگری شهر کان مینگ محسوب می شود، جزو هشتمین دریاچه بزرگ در استان یان نان به شمار می رود.

دریاچه دیان به همراه سایر دریاچه های یان نان که شامل دریاچه های فوژیان(Fuxian)، کی لو (Qi Lu)، یانگ زونگ (Yangzong)، ژینگ یون (Xingyun) و یی لونگ (Yilong) است، به عنوان نواحی اکوسیستم های طبیعی در این منطقه شناخته می شوند و اهمیت زیادی در زندگی جانداران دارند. بهروزسیر پیشنهاد می کند بازدید از این دریاچه زیبا را با شرکت در تور چین تجربه کنید.

3-پارک دریاچه سبز

پارک-دریاچه-سبز-کان-مینگ-بهروزسیرپارک دریاچه سبز (Green Lake Park)، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی شهر کان مینگ محسوب می شود. این مکان با نام پارک کویی هو (Cui Hu Park) در این منطقه شهرت دارد و یک پارک شهری در کان مینگ در استان یان نان به شمار می رود. این فضای سبز زیبا در قرن بیستم و در سمت غرب کوهستان وو هوآ (Wuhua) ساخته شده است.

پارک دریاچه سبز شامل 4 دریاچه کوچک می باشد که توسط تعدادی پل به یکدیگر متصل شده اند. این پل ها به سبک کاملا  قدیمی و برگرفته از معماری باستانی طراحی شده اند.

آب این دریاچه، آب شهر را تامین می کند. این پارک در زیر دروازه اصلی دانشگاه یان نان واقع شده است. معروف ترین بنایی که در این دریاچه قرار دارد به عمارت جیانگ وو تانگ (Jiang Wu Tang) معروف بوده و در حال حاضر، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری طبیعی در شهر کان مینگ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

تماس بگیرید