شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

جشن سال نوی چینی ، جذابیت های سفر به چین

خوراکی-های-خوشمزه-و-هدیه-های-زیبا-چینی-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

جشن سال نوی چینی یکی از جشن های سالانه و مراسم رسمی در کشور چین است که در آغاز هر سال در تقویم چینی در ….

نویسنده: منتشر شده در: 01 ژوئن 2019 117 بازدید

جشن-سال-نوی-چینی-بهروزسیر

جشن سال نوی چینی یکی از جشن های سالانه و مراسم رسمی در کشور چین است که در آغاز هر سال در تقویم چینی در سراسر این کشور برگزار می شود. سال نوی چینی با نام فستیوال بهاره یا جشنواره بهاره نامگذاری شده است و بر اساس تقویم نوری می باشد. سال نوی چینی از ۲۱ ژانویه تا ۲۰ فوریه طول می کشد. هر یک از سال در فرهنگ کشور چین، نماد یکی از حیوانات می باشند.  سال نو در کشور چین در کشورهای اندونزی، سنگاپور، کامبوج، تایلند، فیلیپین، مالزی، موریتانی و میانمار نیز برگزار می شود. بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی و اروپا نیز مراسم سال نو را جشن می گیرند. آنچه در مراسم سال نوی چینی جذابیت دارد آداب و رسوم و فرهنگ های خاص در این ایام است. با ویزای انفرادی چین از بهروزسیر به این سرزمین سفر کنید و مراسم سال نو را از نزدیک تماشا کنید.

 خواندنی های جذاب در مورد جشن سال نوی چینی

خواندنی-های-جذاب-جشن-سال-نوی-چینی-بهروزسیر

 1-سال نوی چینی به جشنواره بهاره شهرت دارد

جشنواره-بهاره-چینی-بهروزسیر

در کشور چین، مراسم سال نو با نام جشنواره بهاره شهرت دارد اما در کمال حیرت، شاهد آن هستیم که مراسم سال نوی چینی در سرمای زمستان برگزار می شود! ایام تعطیلات سال نو، سردترین روزهای سال می باشد؛ در حقیقت در پایان فصل زمستان و آغاز فصل بهار، تعطیلات سال نو برگزار می شود.

 2-زمان مشخصی برای برگزاری جشن سال نوی چینی مشخص نشده است

زمان-برگزاری-جشن-سال-نوی-چینی-بهروزسیر

 بر طبق تقویم سال نوری، جشنواره بهاره در اول ژانویه تا پانزدهم ماه به طور کامل برگزار می شود. برخلاف ایام کریسمس که در سایر کشورها در دین مسیحیت تعیین شده است (این تاریخ بر اساس تقویم خورشیدی می باشد)، سال نوی چینی از ۲۱ ژانویه تا ۲۳ فوریه می باشد. در سال های مختلف، تاریخ برگزاری این مراسم متغیر است، زیرا تاریخ تقویم چینی در هر صورت تغییر پیدا می کند؛ به همین دلیل تاریخ مشخصی به سال نوی چینی تعلق نمی گیرد. تقویم نوری هنوز در کشور چین از اعتبار برخوردار است. در تمام ایام تعطیلات برگزاری سال نو، مراسم افتتاحیه، جشن ها و آداب و رسوم به طور کامل برگزار می شود.

 3-جشن سال نوی چینی، ایامی برای عبادت خدایان است

ایامی-برای-عبادت-خدایان-بهروزسیر

 مراسم و آداب و رسوم چین باستان، جشنواره بهاره در ایام سال نوی چینی در اصل، یک روز برای پرستش خدایان برای افزایش روزی و کشت و کار خوب برای کشاورزی می باشد. کشاورزان در این کشور عقیده دارند خدایان می توانند روزی آنها را در طول سال بیشتر کنند. این آداب و رسوم ویژه از اجداد مردم چین به آن ها منتقل شده است.

 4-جشن سال نوی چینی، زمانی برای مبارزه با هیولاها و شیاطین است

مبارزه-با-هیولاها-و-شیاطین-بهروزسیر کشور چین، سرزمین باستانی و دارای تمدن تاریخی می باشد. اسطوره های کشور چین بسیار جذاب و شنیدنی هستند. بر اساس یک افسانه قدیمی، یک هیولا به نام نیان (Nian) وجود دارد که در هر شب سال نوی چینی به این کشور حمله می کند؛ اکثر مردم در خانه های خود پنهان می شدند اما یک پسر جوان به قدری شجاع بوده که توانست با استفاده از مهارت های فردی خود با هیولا مبارزه کند و او را شکست دهد. از همان سال مردم آموختند با حرکات نمایشی، هیولا را از شهر دور کنند. این افسانه از سال های کهن تا امروز، زمینه ای برای نمایش های خیابانی در مراسم سال نوی چینی فراهم کرده است.

5- آتش بازی در شب سال نوی چینی

آتش-بازی-در-شب-سال-نوی-چینی-بهروزسیر

طبق مراسم و عادات مردم باستانی چین، انجام آتش بازی و نورافشانی موجب می شود بدی و تیرگی ها از شهر دور شوند. هم زمان با غروب خورشید، آتش بازی، نمادی برای خوشامدگویی به صبح فردا و موفقیت بیشتر است. یکی از رسومات در شب سال نو در کشور چین این است که مردم به یکدیگر پول چینی نقد، هدیه می دهند.

6- طولانی ترین ایام تعطیلات در سال نوی چینی

طولانی-ترین-تعطیلات-در-سال-نوی-چینی-بهروزسیر

 یکی از جذاب ترین قسمت های سال نوی چینی، طولانی بودن تعطیلات است. این تعطیلات حدود ۱۶ روز طول می کشد اما جشنواره های سال نو چینی در حدود ۴۰ روز ادامه دارد. این مراسم شامل جشنواره های خرید، فستیوال های موسیقی، فروش کالاهای مختلف، آشپزی چینی، تهیه خوراکی های محلی و همچنین ارائه آنها در اغذیه فروشی های خیابانی است.

7- سال نوی چینی، بهترین جاذبه گردشگری کشور چین

بهترین-جاذبه-گردشگری-کشور-چین-بهروزسیر

 ایام برگزاری سال نوی چینی بهترین فرصت برای سفر به این سرزمین است. بهروزسیر توصیه می کند اگر تصمیم دارید شگفت‌انگیزترین مراسم و جشن های مشرق زمین را از نزدیک تماشا کنید با أخذ ویزای انفرادی چین در ایام سال نوی چینی به این سرزمین سفر کنید. آنچه در خیابان های کشور چین در شهرهای مختلف تماشا می کنید قطعاً شما را شگفت زده خواهند کرد.

8- خوراکی های خوشمزه و هدیه های زیبا

خوراکی-های-خوشمزه-و-هدیه-های-زیبا-چینی-بهروزسیر

یکی از زیباترین مراسم جشن سال نوی چینی، تهیه هدیه های بسیار جذاب و زیبا، پول نقد و خوراکی های خوشمزه است. یکی از مراسم مهم در این ایام، دادن هدیه توسط بزرگترها به بچه ها می باشد. خوراکی های محلی برای جشن سال نوی چینی تهیه می شود. رقص شیر و اژدها، نورافشانی و پرواز فانوس ها از دیگر مراسم سال نو در کشور چین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =

تماس بگیرید