تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

دریاچه غربی در هانگ ژو چین

اکوسیستم-های-اطراف-دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

دریاچه غربی در هانگ ژو، یک دریاچه آب شیرین است که در منطقه ژی هو واقع شده است. این دریاچه از سه مسیر به پنج ….

نویسنده: منتشر شده در: 10 مارس 2019 84 بازدید

دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو--بهروزسیردریاچه غربی در هانگ ژو (Hangzhou)، یک دریاچه آب شیرین است که در منطقه ژی هو (Xihu) واقع شده است. این دریاچه از سه مسیر به پنج قسمت تقسیم می شود. دریاچه غربی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری چین را به وجود آورده است؛ هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر به شهر هانگ ژو سفر می کنند و از این جاذبه طبیعی لذت می برند. در زمین های اطراف دریاچه غربی می توانید معبدهای زیبا و باشکوه، معبدهای پاگودا، باغ های سرسبز را تماشا کنید؛ تعدادی جزیره خصوصی نیز درون دریاچه قرار دارند که زیبایی این مکان را دو چندان کرده اند. برای تماشای این مناظر می توانید در تور چین آژانس بهروزسیر شرکت کنید.

به دلیل زیبایی هایی که دریاچه غربی در هانگ ژو ارائه داده است، طبیعت این منطقه، سوژه اصلی برای شاعران و نقاشان در دوره های مختلف تاریخ بوده است؛ طبیعت دریاچه غربی، الهام بخش طراحی باغ ها و فضاهای سبز در کشور چین محسوب می شده است. این دریاچه بسیار زیبا و رویایی در سال 2011 به عنوان یک مکان با ارزش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بسیاری از طراحان باغ و فضای سبز در کشور ژاپن و کره از زیبایی های دریاچه غربی در هانگ ژو برای ارائه طرح ها و مدل های متنوع و جذاب استفاده می کنند. بهترین ایده های باغ برای طراحی ساختمان های مسکونی و نواحی شهری را می توانید از زمین های اطراف دریاچه غربی به دست آورید. با شرکت در تور چین می توانید به شهر هانگ ژو سفر کنید و از این طبیعت لذت ببرید.

جغرافیای دریاچه غربی در هانگ ژو

جغرافیای-دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو-بهروزسیر

برای چگونگی تشکیل دریاچه غربی در هانگ ژو، اسناد و نوشته های متعددی ثبت شده است. برخی از منابع عنوان کرده اند دریاچه غربی، محلی است که توسط کوهستان ها از سه جهت محاصره شده است؛ تپه ها با ارتفاع مختلف در اطراف دریاچه وجود دارند که جریان های آب از آن ها به سمت دریاچه غربی سرازیر می شوند؛ صدها چشمه زیر زمینی نیز در این منطقه وجود دارند. این آب های تجمع یافته، دریاچه غربی در هانگ ژو را تشکیل داده اند.

برخی دیگر از منابع زمین شناسی و مطالعات توپوگرافی و هیدرودینامیکی نشان داده اند دریاچه غربی در هانگ ژو از یک خلیج شکل گرفته است. در سال 1920، دانشمندی به نام ژو کیژِن (Zhu Kezhen)، پس از انجام آزمایش هایی بر روی دریاچه غربی، مقاله خود را با عنوان “علت تشکیل دریاچه غربی در هانگ ژو” منتشر کرد. بر اساس نتایجی که این دانشمند به دست آورد مشخص شد که دریاچه غربی به تدریج در حدود 12000 سال قبل تشکیل شده است.

اکوسیستم های اطراف دریاچه غربی در هانگ ژو

اکوسیستم-های-اطراف-دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو-بهروزسیرزمین های اطراف دریاچه غربی در هانگ ژو نه تنها محلی برای ارائه فرهنگ ها و تمدن ها ارائه کرده است بلکه اکوسیستم های متنوعی را نیز به وجود آورده که در نوع خود، بی نظیر هستند؛ پوشش های گیاهی و انواع گل های زیبا، مناظری هستند که تماشای آن ها فقط را شرکت در تور چین امکان پذیر خواهد بود. بهروزسیر پیشنهاد می کند با سفر به شهر هانگ ژو، تجربه تماشای یک طبیعت رویایی را از دست ندهید.

انواع گل ها و گیاهان اطراف دریاچه غربی در هانگ ژو نه تنها زیبایی محیط را تأمین کرده اند بلکه به بهبود کیفیت محیط زیست شهر نیز کمک زیادی نموده اند. در اطراف دریاچه می توانید درخت های هلو، بید، گیلاس، گل های رز، گل مگنولیا، رزهای صورتی و … را مشاهده کنید. برای تماشای شکوفه های درخت هلو می توانید در فصل گلدهی که از اواخر فوریه تا اواسط آوریل است به هانگ ژو سفر کنید.

قسمت-دیگری-از-اکوسیستم-های-دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو--بهروزسیرقسمت دیگری از اکوسیستم های دریاچه غربی در هانگ ژو شامل محیط زیست جانوران مختلف است؛ محوطه این دریاچه و ساحل آن، مکانی مناسب برای زندگی اردک ها و مرغابی ها، ماهی های زینتی، ماهی کپور، پرندگان و سنجاب ها هستند. این اکوسیستم یه محوطه حفاظت شده محسوب می شود و به شدت مورد توجه دولت چین قرار دارد.

جاذبه گردشگری دریاچه غربی در هانگ ژو

جاذبه-گردشگری-دریاچه-غربی-در-هانگ-ژو-بهروزسیردریاچه غربی در هانگ ژو، تجسمی از ژی شی (Xi Shi) یکی از چهار زن زیبای چین است؛ چهار زن زیبای چین به داستانی قدیمی در چین باستان اشاره دارد. از دوران تاریخی چین باستان، دریاچه غربی مورد توجه شاعران، فیلسوفان، قهرمانان و … قرار داشته است. این دریاچه برای سرودن اشعار عاشقانه و داستان های جذاب و رویایی، سوژه عالی برای شاعران و نویسندگان چینی محسوب می شده است.

رد پای سلسله های مختلف امپراتوری در کشور چین را می توانید در دریاچه غربی در هانگ ژو مشاهده کنید؛ تاریخ این دریاچه، سلسله های کین، سویی، تانگ، پنج امپراتوری، سونگ، یوآن، مینگ و کینگ را به نمایش می گذارد. معبدهای اطراف این دریاچه، زیباترین آثار معماری مربوط به آن دوران هستند. برای اینکه دریاچه غربی را از نزدیک تماشا کنید با تور چین، آژانس بهروزسیر به سمت کشور چین حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هفت =

تماس بگیرید