جاذبه-های-گردشگری-شهر-دالی-در-استان-یان-نان---بهروزسیرشهر دالی (Dali) یکی از شهرهای شمال غربی استان یان نان واقع در ۳۰۰ کیلومتری شمال غربی کان مینگ می باشد. این شهر از نظر تمدن و شرایط اقتصادی در بهترین وضعیت قرار دارد و آثار باستانی و مکان های دیدنی بسیار جذابی را در خود جای داده است. شهر دالی از سمت شرق، غرب و جنوب با سرزمین های کوهستانی محصور شده است. با ویزای گروهی چین می توانید تمام منظره ها و مکان های دیدنی این شهر را از نزدیک تماشا کنید. بهروزسیر پیشنهاد می کند با شرکت در تور چین به استان یان نان سفر کنید و تماشای جاذبه های گردشگری شهر دالی را از دست ندهید.

 در مرکز شهر دالی، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری طبیعی با نام دریاچه اِرهای (Erhai Lake) قرار گرفته است. این دریاچه هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت شهر دالی جذب می کند. از جاذبه های گردشگری شهر دالی می‌توان به کوهستانهای زیبا، دریاچه‌ها، معبدهای پاگودا، موزه شهرداری و مناطق مسکونی باستانی که معمولاً با نام شهرهای قدیمی شناخته می شوند اشاره کرد.

1-دریاچه اِرهای (Erhai Lake)، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر دالی

دریاچه-اِرهای----بهروزسیر دریاچه اِرهای، یکی از دریاچه های استان یان نان است که در شهر دالی قرار گرفته و با نام دریاچه یوزه (Yuyuze) یا دریاچه کان مینگ از دوران باستان شهرت داشته است. طول این دریاچه ۴۰ کیلومتر و عرض آن ۸ کیلومتر می باشد و مساحتی به وسعت ۲۵۰ کیلومتر مربع را با عمق ۱۱ متر پوشش داده است. حجم آب دریاچه در حدود 5/2 کیلومتر مکعب است.

آنچه نمای دریاچه اِرهای را در نظر گردشگران بسیار شگفت انگیز می سازد، پرواز پروانه ها در ساحل غربی دریاچه است؛ چند خشکی کوچک در دریاچه می توانید مشاهده کنید که به منزله جزیره محسوب می شوند و به عنوان جاذبه های گردشگری شهر دالی در این قسمت به شمار می روند. این دریاچه در کشور چین در نوع خود بی نظیر است؛ با ویزای گروهی چین می توانید منظره زیبای دریاچه را از نزدیک تماشا کنید.

 

 2-چشمه پروانه ها، یکی از جاذبه های گردشگری شهر دالی

چشمه-پروانه-ها---بهروزسیر اگر از شهر دالی حدود ۴۰ کیلومتر به سمت شمال حرکت کنید به منطقه بسیار زیبا و چشم نواز می‌رسید که با نام “چشمه پروانه ها” معروف است. این چشمه در دامنه کوه شِنمو (Mount Shenmo) قرار گرفته است. کوه شِنمو یکی از قله های کوهستان کانگ شان (Cangshan) و یکی از جاذبه های گردشگری شهر دالی محسوب می شود. در این سرزمین ها یک چشمه، مانند یک استخر جوشان از زمین خارج شده است. چشمه پروانه ها در یک مکان باستانی قرار گرفته که از نظر تاریخی ارزش زیادی دارد. با ویزای گروهی چین می توانید در تورهای گردشگری بهروزسیر شرکت کرده و این چشمه زیبا را از نزدیک تماشا کنید.

3- کوهستان کانگ شان، جاذبه های گردشگری شهر دالی که حتماً باید تماشا کنید

کوهستان-کانگ-شان---بهروزسیر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر دالی، کوهستان کانگ شان است. این کوهستان در سمت غرب شهر و همچنین در نزدیکی دریاچه اِرهای گسترش یافته و شامل ۱۹ قله و ۱۸ جریان رودخانه ای است. بلندترین قله کوهستان کانگ شان، قله مالونگ (Malong) نام دارد و ارتفاع آن، حدود 4122 متر است. بهترین زمان سفر به این کوهستان، ماه های مه تا ژوئن است. به دلیل اینکه در این ماه ها گل های زیبا و رنگارنگ در کوهستان کانگ شان رشد می کنند، جلوه طبیعی کوهستان را آنچنان زیبا و چشم نواز می سازند که گردشگران زیادی از سراسر جهان به این منطقه جذب می شوند.

 4-شهر باستانی ویشان (Weishan Ancient City)، یکی از جاذبه های گردشگری شهر دالی

شهر-باستانی-ویشان---بهروزسیر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر دالی، شهر باستانی ویشان نام دارد. این شهر باستانی در قسمت غربی استان یان یان و در فاصله ۵۰ کیلومتری از شهر قدیمی دالی واقع شده است. تمام قسمت های شهر باستانی ویشان به صورت یک برج، در برج ژینگ گونگ (Xinggong) قرار گرفته و شامل ۲۵ خیابان و ۱۸ محله می باشد که به سبک قدیمی ساخته شده اند. اگر با ویزای گروهی چین به این شهر سفر کنید می توانید ساختمان هایی با معماری به سبک دوران امپراتوری سلسله مینگ و چینگ را تماشا کنید.

آنچه جذابیت شهر باستانی ویشان را در نظر گردشگران افزایش می دهند، مکان های تاریخی جذاب داخل شهر است. برج  چونگ چن (Chongchen Tower)، خانه قدیمی مینگ هوآ (Menghua Old House)، پارک مینگ یانگ (Mengyang Park)، خیابان غذا و همچنین سبک معماری، همه جزو جاذبه های گردشگری در شهر باستانی ویشان هستند. بهروزسیر توصیه می‌کند اگر به شهر دالی سفر کردید، بازدید از شهر باستانی ویشان را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر دالی در برنامه گردشگری خود قرار دهید.

5-شهر باستانی شاژی (Shaxi Ancient Town)

شهر-باستانی-شاژی---بهروزسیر جایی در میان شهر قدیمی لیجیانگ و شهر باستانی دالی، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر دالی با نام شهر باستانی شاژی قرار گرفته است. این شهر، بسیار زیبا و دیدنی است و معماری تمام بناها و ساختمان هایی که در شهر قرار گرفته است به سبک چین باستان ساخته شده اند. در شهر باستانی شاژی می‌توانید معبدهای قدیمی، گل ها و همچنین محله های زیبا را تماشا کنید. با ویزای گروهی چین از خدمات بهروزسیر استفاده کرده و تماشای این مکان های باستانی را از دست ندهید.