تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

معبد های شهر کان مینگ

معبد-هوآ-تینگ--شهر-کان-مینگ---بهروزسیر
چکیده این مطلب:

شهر کان مینگ، پایتخت استان یان نان است. این شهر به نام دروازه بهشت با آب و هوای بسیار مطبوع در کشور چین شهرت دارد. ….

نویسنده: منتشر شده در: 07 آوریل 2019 106 بازدید

معبد-های-شهر-کان-مینگ-بهروزسیرشهر کان مینگ، پایتخت استان یان نان است. این شهر به نام دروازه بهشت با آب و هوای بسیار مطبوع در کشور چین شهرت دارد. منظره های طبیعی گل های زیبا، آثار تاریخی و معبد هایی با معماری بسیار زیبا و خیره کننده، جاذبه های گردشگری شهر کان مینگ هستند که هر ساله توریست های زیادی را به این مکان جذب می‌کند. تاریخ شهر کان مینگ به حدود 2400 سال قبل باز می‌گردد. در آن زمان، این شهر به عنوان یک راه برای تبادلات کالا در جاده ابریشم شناخته می شد. در حال حاضر، آثار باستانی شهر جزو جاذبه های گردشگری کشور چین محسوب می شوند. یکی از زیباترین و معروف ترین آثاری که می توان در شهر کان مینگ مشاهده کرد، معبدهای شهر هستند. معبد های شهر از نظر معماری، دنیای جدیدی از سرزمین باستانی چین را به گردشگران معرفی می کنند. اگر قصد دارید به کشور چین سفر کنید و معبدهای این شهر را از نزدیک تماشا نمایید، پیشنهاد می کنیم با اخذ ویزای چین از خدمات بهروزسیر بهره مند شوید.

 معرفی سه معبد زیبا در شهر کان مینگ

1-معبد یوآن تونگ (Yuantong Temple)

معبد-یوآن-تونگ-شهر-کان-مینگ---بهروزسیرمعبد یوآن تونگ جزو یکی از معبد های زیبا و آثار باستانی در شهر کان مینگ محسوب می‌شود. این مرد به پیروان آیین بودا تعلق دارد و در استان یان نان قرار گرفته است. این معبد در سال های اخیر تا کشور تایلند نیز گسترش یافته است. در سال ۱۹۵۰ جشن های بزرگی به مناسبت های مختلف برای گرامیداشت بودا در این معبد برگزار می شدند. از آن زمان تا کنون این معبد به عنوان یکی از معبد های مهم در جنوب شرقی آسیا شناخته می شود.

 تاریخ ساخت معبد یوآن تونگ به اواخر قرن هشتم و اوایل قرن نهم باز می گردد؛ زمانی که پادشاه نان ژائو (Nanzhao) در سلسله تانگ حکومت می کرد. بعد از دو مرحله بازسازی که برای این معبد اجرا شد ساختمان معبد در دوره های جنگ در سالهای ۱۴۶۵ تا ۱۴۸۷ در سلسله مینگ و در طول سالهای ۱۶۸۶ در دوران امپراتوری کانگ ژی در سلسله کینگ توسعه یافت. این معبد در شهر کان مینگ از سالن ها، راهروها و پل های متعددی تشکیل شده است. معماری معبد یوآن تونگ، بسیار چشم‌نواز و ویژه ساخته شده به گونه ای که چشم توریست های زیادی را به سمت خود خیره می سازد. با اخذ ویزای چین و شرکت در تورهای گردشگری بهروزسیر می توانید از ساختمان این معبد دیدن کنید.

2-معبد کیونگ ژو (Qiongzhu Temple)

معبد-کیونگ-ژو--شهر-کان-مینگ---بهروزسیریکی دیگر از معبد های شهر کان مینگ که برای بازدید از آن باید ویزای چین را دریافت کنید، معبد بامبو یا معبد کیونگ ژو نام دارد. این معبد که در کوهستانی واقع شده است به پیروان آیین بودا در استان یان نان کشور چین تعلق دارد. نام این معبد به نوعی از گیاه بامبو اشاره دارد. معبد بامبو در طول سلسله یوآن، به عنوان مدرسه بودا در استان یان نان آغاز به کار کرد.

ساختمان معبد کیونگ ژو در شهر کان مینگ، چندین بار تخریب و مجدداً بازسازی شد. ساختمانی که هم اکنون برای بازدید گردشگران از این معبد در دسترس است، در دوران سلسله امپراطوری کینگ ساخته شده است. در معبد کیونگ ژو می توانید مجسمه های بودا، نقاشی ها، آثار سفالگری و سایر مجسمه ها را از نزدیک تماشا کنید. از نظر تاریخی نیز می توانید آثاری مربوط به سلسله مینگ را در این معبد مشاهده نمایید. بهروزسیر پیشنهاد می کند بازدید از این معبد را از دست ندهید.

3-معبد هوآ تینگ (Huating Temple)

معبد-هوآ-تینگ--شهر-کان-مینگ---بهروزسیر یکی دیگر از معبدهایی که با اخذ ویزای چین می‌توانید در شهر کان مینگ، از تماشای آن لذت ببرید معبد هوآ تینگ است. این معبد باستانی نیز به پیروان آیین بودا تعلق دارد و در ژی شان (Xishan) در ناحیه مسکونی کان مینگ در استان یان نان قرار گرفته است. اگر  بخواهیم تاریخ معبد هوآ تینگ را  بررسی کنیم  می‌توانیم ردپای حکومت امپراتوری یوآن، مینگ، کینگ و جمهوری خلق چین را در نقاط مختلف این معبد جستجو کنیم.

 معماری معبد هوآ تینگ در شهر کان مینگ به شیوه ای خیره کننده و بسیار جذاب طراحی شده است. ساختمان معبد برای اولین بار در سلسله تانگ در سال ۱۳۲۰ تأسیس شد. ساختمان معبد هوآ تینگ در سال ۱۳۳۴ کامل گشت. پس از تکمیل ساختمان معبد، امپراطور آن زمان و پیروان آیین بودا که اهل کشور چین بودند از هوآ تینگ دیدن کردند.

 در دوران اولیه ساخت این معبد در سال ۱۴۴1، امپراطور یینگ زونگ (Yingzong) از سلسله مینگ ( سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۴۴) نام معبد را به نام معبد هوآ تینگ تغییر داد. ساختمان این معبد پس از سقوط حکومت مینگ، چندین بار در اثر جنگ ها آسیب دید در دوره امپراطوری کینگ در سال ۱۸۵۷ قسمتی از ساختمان معبد به طور کامل تخریب شد اما در سال ۱۸۸۳ آن قسمت نیز مجدداً بازسازی شد.

 ساختمان معبد از چندین راهرو، ۴ سالن بزرگ و بیش از ۱۰ اتاق تشکیل شده است. بهروز سیر پیشنهاد می کنند با اخذ ویزای چین به استان یان نان سفر کنید و از تماشای ساختمان این سه معبد لذت ببرید. آنچه در این معبد ها در شهر کان مینگ مشاهده می کنید نمادی از تمدن و فرهنگ در کشور چین باستان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

تماس بگیرید