دریافت ویزای كاری z چین از سفارت

ویزای كاری z چین فقط برای كار به چین صادر شده و متقاضیان می توانند برای اشتغال در كشور چین اقدام كنند. دولت چین با این ویزا مجوز اشتغال سازمان ها و شركت های دولتی و خصوصی را صادر می كند. ویزای كاری z چین فقط برای كسانی كه قصد اشتغال در چین را دارند صادر می شود. با بهروزسیر میتوانید بروزترین  و ارزانترین قیمت ویزای چین را اخذ نمایید

مدت  اعتبار ویزای كاری z چین

با ویزای Z فقط به مدت 30 روز از تاریخ ورود به چین اجازه اقامت دارید، در این مدت شما و کارفرمای شما باید برای مدت قرارداد خود ، حداکثر 90 روز و حداکثر به دنبال اجازه اقامت موقت 5 سال باشید. توجه داشته باشید که ویزای کار معمولا تك ورودی بوده و مدت اقامت آن 0 است ، به این معنی که مدت زمان تعیین شده با اجازه اقامت موقت که بعد از ورود به کشور چین دریافت خواهید کرد تعیین می شود.

ویزای کاری z بهروزسیر

ویزای كاری z  چین فقط برای اشتغال در داخل چین صادر می شود

محدودیت سنی برای درخواست ویزای كاری z چین

محدودیت سنی 18 – 60 سال برای کلیه متقاضیان است. با این وجود ، برخی از انعطاف پذیری در این الزامات وجود دارد ، بنابراین اگر شما در این محدوده سنی نیستید و می توانید یک کارفرمای مایل به کار پیدا کنید ، ممکن است باز هم آنها بتوانند برای شما درخواست ویزای كاری z چین را تایید كرده تا به چین سفر كنید.

الزامات و اسناد ویزای کار در چین

  1. گذرنامه

– گذرنامه معتبر متقاضی حداقل شش ماه قبل از انقضا و حداقل یک صفحه خالی در آن باقی مانده باشد.

  1. فرم درخواست

– یکی از فرم های درخواست ویزای کار چین با دقت و به طور کامل تکمیل شده است.

  1. عکس جدید

– یک عکس استاندارد گذرنامه اخیر که روی فرم درخواست درج شده است.

4- اجازه کار

متقاضیان باید یکی از مجوزهای کاری زیر را که از طریق کارفرمایان خود در چین به دست آمده است ، ارائه دهند:

آ. مجوز کار خارجی ها – توسط وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی PRC صادر شده است.

ب. گواهی ثبت دفاتر نمایندگی اقامت شرکتهای کشورهای خارجی (مناطق) – که توسط مقامات چینی مدیریت صنعتی و تجاری صادر می شود.

ج. یک سند تایید برای کارهای تجاری – که توسط مقامات دولت چین برای امور فرهنگی صادر شده است.

د. دعوت نامه از خارجی ها برای عملیات نفت فلات قاره – توسط شرکت ملی نفت فلات قاره صادر می شود.

ویزای كاری z چین

با ویزای كاری z چین می توانید در چین به كار مشغول شوید

سایر مدارك ویزای كاری z چین

متقاضیان ممکن است ملزم به ارائه سایر اسناد و مدارک به صورت موردی باشند. این می تواند شامل فرم پزشکی و بررسی تاریخ جنایی باشد که معتبر است. اگر نیازی به ارائه فرم پزشکی نباشید ، باید هنگام درخواست مجوز اقامت موقت در چین ، معاینه پزشکی را انجام دهید.

نحوه درخواست ویزای كاری z چین

برای درخواست می توانید به صورت حضوری به سفارت چین ، کنسولگری ها یا سایر نمایندگی های دیپلماتیک مراجعه کنید. همچنین می توانید یک دوست ، یک آژانس مسافرتی یا آژانس ویزا داشته باشید تا از طرف شما اقدام کند. نیازی به قرار ملاقات نیست. مداركی كه از طریق پست ارسال شود قابل قبول نیست. اگر مراکز درخواست ویزا چینی (CVASC) در کشور ایران وجود داشته باشد ، می توانید برای ارسال مدارك از طریق این مراكز اقدام كنید كه در برخی CVASC ها پذیرفته می شوند.

هزینه ویزای كاری z چین

هزینه آن مانند هزینه سایر ویزاهای چینی است. به طور کلی ، سفارتخانه یا کنسولگری چین تنها ویزای ورود Z را به بیگانگان صادر می کنند.

اطلاع از نرخ ویزای چین .

مهم ترین فیلدهای ویزای كاری z -بهروزسیر

مهم ترین فیلدهای ویزای كاری z چین مشخص شده است

مدت زمان رسیدگی به مدارك متقاضی

معمولا طی 4 روز کاری مدارك شما بررسی می شود.  به عنوان مثال ، روز دوشنبه درخواست خود را ارسال می کنید و می توانید ویزای خود را روز پنجشنبه دریافت کنید. 30 دلار آمریکا اضافی برای رسیدگی یک روز کاری و 20 دلار برای 2-3 روز کاری پرداخت می شود. بعد از منقضی شدن اعتبار ویزای كاری z چین باید دوباره نسبت به تمدید آن اقدام كنید.

 ویزای كاری z چین برای اعضای خانواده

اعضای همراه خانواده باید با ارسال دعوت نامه از طرف اقوام با ویزای کار Z در چین و اثبات رابطه ، یعنی گواهی ازدواج برای همسر یا شناسنامه برای فرزند خود اقدام کرده و می توانند با این نوع ویزا برای اشتغال در داخل چین اقدام كنند.

ویزای كاری z چین برای كارگران غیر ماهر

كارگران غیر ماهر خارجی نمی توانند در چین كار كنند و این نشان می دهد که تقریبا همه كارگران غیر ماهر خارجی که در حال حاضر در چین کار می کنند غیرقانونی هستند. برخی آژانس ها به آنها کمک می کنند تا برای ویزای توریستی با ورودی چندگانه یا ویزای F غیر تجاری به این آژانس مراجعه کنند و سپس از آن برای ورود و خروج منظم استفاده می کنند. با وجود این ، با کار کردن به عنوان یک كارگران غیر ماهر خارجی یا به کارگیری یکی از آنها برای جلوگیری از جریمه شدن كار درستی نیست بنابراین هرگز از این روش استفاده نكنید.