شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

منطقه موتیانیو ،نزدیکی دیوار بزرگ چین

منطقه موتیانیو چین بهروزسیر
چکیده این مطلب:

منطقه موتیانیو (Mutianyu)، یک منطقه بسیار زیبا و بخشی از دیوار بزرگ چین است که در ناحیه هوآیرو (Huairou) که جزو محدوده داخلی شهر بیجینگ ….

نویسنده: منتشر شده در: 19 فوریه 2019 107 بازدید

دهکده-باستان-شناسی-بانپو-بهروزسیر

موتیان یو (Mutianyu)، یک منطقه بسیار زیبا و بخشی از دیوار بزرگ چین است که در ناحیه هوآیرو (Huairou) که جزو محدوده داخلی شهر بیجینگ است قرار دارد؛ منطقه هوآیرو در حدود 70 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر بیجینگ واقع شده است. قسمت از منطقه موتیان یو که به دیوار بزرگ چین تعلق دارد به جیانکو (Jiankou) که قسمت دیگری از دیوار چین است، متصل می باشد. این دو منطقه جزو پربازدیدترین مکان در دیوار بزرگ چین محسوب می شوند و برخی مقبره های امپراتوری نیز در این مکان ها واقع شده اند. برای بازدید از منطقه موتیان یو و جیانکو در دیوار بزرگ چین می توانید با اخذ ویزای چین در تور چین شرکت کنید. این فرصت استثنایی سفر به آسیای شرقی را از دست ندهید.

مروری بر تاریخچه منطقه موتیان یو در شهر بیجینگ

تاریخچه-منطقه-موتیان-یو--بهروزسیرمنطقه موتیان یو در ابتدا در اواسط قرن ششم، مقارن را حکومت امپراتوری سلسله کی (Qi) شمالی ساخته شد. به طور کلی، موتیان یو بسیار قدیمی تر از منطقه بادالینگ (Badaling) در دیوار بزرگ چین است. در طول حکومت سلسله مینگ، این ساخت و سازها تحت نظارت ژنرال ارتش، ژو دا (Xu Da) انجام گرفت. در سال 1404، این مسیر برای عبور، بازگشایی شد.

در سال 1569، منطقه عظیم موتیان یو مجدداً ساخته شد و بسیاری از قسمت های آن مورد بازسازی قرار گرفتند. این محوطه وسیع از نظر مقیاس، بزرگ ترین ساختار و بهترین سازه باستانی چین در نوع خود است. موتیان یو، بهترین قسمت از دیوار بزرگ چین محسوب می شود. برای تماشای این محوطه باستانی بسیار زیبا باید ویزای چین را دریافت کنید و با خدمات تور چین در مجموعه گردشگری بهروزسیر به این سرزمین سفر نمایید.

تفسیر و بررسی جزئیات منطقه موتیان یو در دیوار بزرگ چین

تفسیر-و-بررسی-جزئیات-منطقه-موتیان-یو--بهروزسیرسازه هایی که در موتیان یو ساخته شده اند از جنس گرانیت هستند. ارتفاع دیوار این قسمت حدود 7 تا 5/8 متر است. عرض این دیوار در بالاترین نقطه، 2 تا 5 متر است. جالب است بدانید ساختار دیوار چین در منطقه موتیان یو در مقایسه با سایر قسمت های آن، یکنواخت تر و منسجم تر می باشد. برای تماشای این سازه منحصر به فرد در دیوار چین می توانید ویزای چین را دریافت کرده و با بهروزسیر به سوی این سرزمین های باستانی رهسپار شوید.

مهم ترین جاذبه های گردشگری منطقه موتیان یو در دیوار بزرگ چین شامل قسمت های زیر هستند:

*برج های دیده بانی (برج های نگهبانی): این برج ها شامل سازه هایی هستند که در منطقه موتیان یو در دیوار بزرگ چین در وسعی به مساحت 2250 متر گسترده شده اند. تعداد این برج ها به 22 عدد می رسد.

*هر دو قسمت بیرونی و داخلی دیوار بزرگ چین در منطقه موتیان یو توسط کنگره هایی مجزا شده اند به طوری که امکان دیده بانی برای کنترل حرکت دشمنان یا ایستادگی در برابر هجوم آنان را فراهم می کنند.

*در منطقه گردشگری موتیان یو، سه برج دیده بانی وجود دارد؛ یکی از این برج ها در مقایسه با دو برج دیگر، بزرگ تر بوده و در وسط قرار دارد. دو برج کوچکتر در دو طرف برج دیده بانی اصلی واقع شده است. هر یک از این برج ها دارای ترانس کوچک هستند. اگر در تراس این برج ها بایستید می تواند تمام نمای دو برج دیگر و همچنین سایر قسمت های دیوار بزرگ چین را تماشا کنید. بهروزسیر توصیه می کند این منظره شگفت انگیز را از دست ندهید.

*تمام قسمت های اطراف دیوار چین توسط پوشش های گیاهی متنوع و جنگل ها و همچنین نهرها و جوی ها احاطه شده اند.

گردشگری منطقه موتیان یو

گردشگری-منطقه-موتیان-یو-بهروزسیرمنطقه موتیان یو در حال حاضر یکی از مکان های گردشگری کشور چین است. برای بازدید از این منطقه 3 یا چهار راه صعود به ارتفاعات وجود دارد. اولین راه و البته سخت ترین راه برای دسترسی به موتیان یو در ارتفاعات، بالا رفتن از حدود 4000 پله است! اگرچه راه رفتن روی پله ها و صعود به این منطقه، بسیار دشوار است اما قدم زدن و لذت بردن از مناظر اطراف دیوار بزرگ چین، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. اگر از نظر زمانی، محدودیت ندارید پیشنهاد می کنیم از طریق پلکان به ارتفاع صعود کنید. در این راه، حتماً با تور چین برای بازدید از موتیان یو اقدام نمایید.

یکی دیگر از روش های دسترسی به ارتفاعات منطقه موتیان یو، استفاده از تله کابین و بالابرها است. با استفاده از بالابرها دیگر خستگی بالا رفتن از پله ها را نیز پیش رو نخواهید داشت.

مناطق جیانکو و موتیان یو در دیوار بزرگ چین و مسیرهای منتهی به آن ها در حال حاضر یکی از محبوب ترین جاذبه گردشگری در کشور چین هستند. سالانه هزاران توریست و گردشگر از این دو منطقه زیبا دیدن می کنند. برخی از قسمت های منطقه جیانکو، تخریب شده است و قسمت های دیگر نیز در معرض تهدید قرار دارند. پیاده روی روی دیوار بزرگ چین در مسافت های طولانی، تجربه هیجان انگیزی است که می توانید با ویزای چین به آن دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

تماس بگیرید