دیوار شهر شیان

فهرست مطالب

دیوار شهر شیان

دیوار شهر شیان، کامل ترین دیوار شهر است که در چین جان سالم به در برد، و همچنین یکی از بزرگترین سیستم های دفاعی نظامی قدیم در جهان محسوب می شود.

تاریخچه

وقتی Zhu Yuanzhang ، اولین امپراتور سلسله مینگ ، Huizhou را تصرف کرد، مشاور وی به نام Zhu Sheng به او هشدار داد که برای در امان ماندن از حمله دشمنان می بایست اطراف شهر را دیوار بلندی بکشد غذا های بسیار جمع کند و امپرطورهای دیگر را با خود متحد کند تا از این طریق بتواند مرکز حکومت خود را تقویت کند . آنگاه وی پس از تاسیس سلسله مینگ ، به گسترش دیوار چینی (Xian City Wall) در اطراف شهر پرداخت .

blank

این دیواردر حال حاضر دارای 12 متر ارتفاع ، 12-14 متر عرض در بالا ، 15-18 متر ضخامت در پایین می باشد و 13.7 کیلومتر طول با خندق های عمیق اطراف آن.

در هر 120 متر برج های دیدبانی و نگهبانی وجود دارد.مصالحی که در ساخت دیوار استفاده شده خاک ، اهک و سبوس گندم می باشد.

4 دروازه مجهز به نام‌های دروازه Anyuan در شمال ، دروازه Changle در شرق، دروازه Anding در غرب و دروازه Yongning در جنوب این دیوار قرار دارند.

دیوار شیان در حدود 600 سال قدمت دارد و با مرمت و بازسازی های پی در پی اکنون یکی از بهترین اثر حفظ شده تاریخی در کشور چین می باشد.

دروازه جنوبی (Yongning Gate) در میان دروازه های شهر محبوب تر و باشکوه تر است. دوچرخه برای اجاره تا دروازه جنوبی وجود دارد. اگر در نزدیکی برج بل هستید، پیشنهاد می شود که به مدت 10 دقیقه در خیابان جنوبی به سمت دروازه جنوبی پیاده روی کنید.

blank

دوچرخه سواری روی دیوار:

دوچرخه سواری را روی دیوار امتحان کنید، قطعا تجربه ای لذت بخش و جالب خواهید داشت.حدودا دور زدن روی این دیوار با دوچرخه یک الی دو ساعت طول می کشد.بنابراین اگر بیش از دو ساعت دوچرخه در اختیارتان بود باید هزینه اضافه را بابت آن پرداخت کنید.دوچرخه ها باید قبل از ساعت 20 بعد از ظهر در دروازه جنوبی بازگردانده شوند.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  رودخانه یارلونگ سانگ پو ،پدیده طبیعی چین