هنر نقاشی در چین؛پیوند طبیعت، انسان و هنر

فهرست مطالب

هنر-نقاشی-در-چین-بهروزسیر

هنر نقاشی در چین یکی از قدیمی ترین هنر های ثبت شده در جهان است. نقاشی سنتی در کشور چین به عنوان هنر “گوچی” شناخته می شود. هنر نقاشی، یکی از آثار ملی و بومی مشرق زمین است. در سال های اخیر، هنر نقاشی شرقی با سبک های غربی در هم آمیخته شده و به عنوان نقاشی مدرن در کشور چین به اجرا در می آید. اخذ ویزای چین، بهترین فرصت برای سفر به این سرزمین است. با تورهای بهروزسیر از نزدیک با هنر نقاشی و خوشنویسی آشنا شوید.

 نقاشی سنتی در کشور چین، همان تکنیک هایی است که با استفاده از قلم مو و رنگ در جوهر سیاه یا رنگدانه های رنگی به صورت خوشنویسی انجام می شده است. خوشنویسی و هنر نقاشی در چین بر روی کاغذ مخصوص و ابریشم اجرا می شد؛ سپس، پس از پایان کار نتیجه ها یا آثار هنری که تولید شده بودند به عنوان آویز یا صنایع دستی در محلی قرار داده می‌شد یا به فروش میرفت.  هم اکنون هنر نقاشی در چین یکی از سوغاتی های این سرزمین است که توریست ها و گردشگران می‌توانند آن را از فروشگاه های مختلف در شهرهای خریداری کنند.

سبک های هنر نقاشی در چین

سبک-های-هنر-نقاشی-در-چین-بهروزسیر

برای هنر نقاشی در چین دو سبک اصلی معرفی شده است:

سبک رئالیسم گونبی: این سبک نقاشی به معنای اجرای نقاشی ها به همراه جزئیات کامل است. در سبک رئالیسم در نقاشی ها، تصاویر به صورت رنگی اجرا می شود. این سبک نقاشی بیشتر به طبیعت و عناصر آن تعلق دارند.

سبک  نقاشی با جوهر و آبرنگ: متداول ترین سبک هنر نقاشی در چین به استفاده از جوهر های رنگی آب رنگ و قلم مو برای نقاشی تعلق دارد. از دیدگاه هنری، این سبک با نام نقاشی ادبی نیز شناخته می شود. در حال حاضر این سبک هنری بر روی آثار مختلفی ایجاد می شود و به عنوان سوغاتی چینی به فروش می رسد.

دوره های مختلف هنر نقاشی در چین

دوره-های-مختلف-هنر-نقاشی-در-چین-بهروزسیر

سبک های مختلف هنر نقاشی در چین در چند دوره اصلی دسته‌بندی شده است. این جمله به مفهوم آن نیست که در سایر دوره ها آثار هنری نقاشی وجود نداشته است؛ منظور از تقسیم بندی دوره های مختلف برای نقاشی در چین این است که سبک های مختلف در این دوره ها به شیوه‌ای متفاوت اجرا شده اند. این 4 دوره عبارتند از:

  • هنر نقاشی در دوران امپراتوری سویی و تانگ (581 تا 907)
  • هنر نقاشی در دوران امپراتوری لیائو، سونگ، جین و یوآن (907 تا 1368)
  • هنر نقاشی در دوران امپراتوری معاصر (1368 تا 1859)
  • هنر نقاشی مدرن (از سال 1978)


تکنیک های هنر نقاشی در چین

تکنیک-های-هنر-نقاشی-در-چین-بهروزسیر

هنر نقاشی در چین یک هنر سنتی تصویری است که بیش از هزاران سال است که انجام می‌شود. ریشه های این هنر جذاب، راهی در اعتقاد مردم چین باستان دارند و به نوعی به پیوند بی وقفه طبیعت، انسان، کیهان و عناصر این جهان تاکید می‌کند. هنر نقاشی به ‌نوعی  بازنمایی یک شکل فعال از درون افراد و تبدیل آن بر روی کاغذ است. هنر نقاشی در کشور چین شامل یک یا چند شعر، خوشنویسی، تصاویر نقاشی شده یا یک تصویر رنگی یکپارچه است. از نظر تکنیک های اجرایی نقاشی در کشور چین به پنج سبک اصلی اجرا می شود:

  • تکنیک گونبی:نقاشی به وسیله قلم مو با جزئیات و دقت بالا
  • تکنیک بیامیو (Baimiao ): این تکنولوژی به نوعی یک نقاشی چینی محسوب می شود خطوطی با جوهر سیاه رنگ بر روی صفحه رسم شود. این تکنیک دنباله رو تکنیک گونبی محسوب شود.
  • تکنیک Mogu : تکنیک Mogu به تکنیک گونبی شباهت دارد، با این تفاوت که برخی از خطوط در تکنیک موگو مشاهده نمی شود.
  • تکنیک Xieyi : این تکنیک بیشتر برای نوشتن یک ایده یا نوشتن یک هدف به کار می رود.
  • تکنیک نقاشی Xieyi: این تکنیک با یک طرح کامل مشخص می شود و از یک محدوده اصلی تبعیت می کند.
  • تکنیک Shuimo : این تکنیک به نقاشی جوهر و آب که با استفاده از جوهر سیاه انجام می شود شهرت دارد.
اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  شهر چانگچون چین، شهر اتومبیل ها

هدف از هنر نقاشی در چین این بوده است که تاثیرگذارترین نقاشی ها با جذابیت هنری که معنای بی نهایت را به بیننده منتقل می کند خلق شوند. با نگاهی بر اندیشه های سنتی چینی به راحتی می توان متوجه شد که مردم چین باستان به تکاپو، پویایی و شادابی اهمیت زیادی می دادند. تکنیک خود سازی و تمرکز بر روی جهان طبیعت یکی از ارکان آیین بودا نیز محسوب می شود. با استفاده از هنر نقاشی در چین مردم چین باستان عقیده داشتند برای بازسازی طبیعی، درون خود را در قالب تصویر به صورت نقاشی ها مبدل سازند و ارتباطی میان جهان، نقاشی و انسان برقرار کنند. به عقیده آنها هنر نقاشی در چین راهی برای ارتباط درون انسان با جهان طبیعت محسوب می‌شده است.

تکنیک-های-هنر-نقاشی-در-چین1-بهروزسیر

هنر نقاشی در چین چیزی بیشتر از یک عامل زیبایی شناسی ساده است؛ مردم چین عقیده دارند نقاشی، هنر زندگی است. چرا که هنرمند با یک بیان عالی و نمایش منحصر به فرد، معنای اصلی وجودی عناصر را به تصویر می کشد.

تکنیک-های-هنر-نقاشی-در-چین2-بهروزسیر

 عناصر هنر نقاشی در چین

عناصر-هنر-نقاشی-در-چین-بهروزسیر

 آنچه به عنوان هنر نقاشی در چین می شناسیم آثاری است که در برگیرنده تمام تصاویر و عناصر است. هنرمندان، اغلب، مردم و منظره ها، گلها، پرندگان، حشرات، ماهی ها، نمایی از معماری ساختمان ها، طبیعت و غیره را به تصویر می کشند. هنرمندان چینی علاقه زیادی به الهام گرفتن از طبیعت به طور مستقیم برای نقاشی های خود دارند. مناظر، شخصیت ها، گل ها و پرندگان موضوعات محبوب و مورد علاقه نقاشان چینی هستند.

 جالب آن است که بدانید هنر نقاشی چین  برای آثار گیاهان، گلها و پرندگان حتماً با مطالعه علمی دقیق بر روی آنها انجام می گیرد. اخذ ویزای چین و خدمات بهروزسیر به شما کمک خواهد کرد که از نزدیک با هنر نقاشی در چین آشنا شوید. اگر به شهرهای مختلف این کشور سفر کردید فراموش نکنید سوغاتی هایی که نماد هنر نقاشی در این کشور هستند را خریداری کنید. آنها آثار گرانبهایی هستند که خاطره یک سفر جذاب به مشرق زمین را برای شما تداعی می کنند.