شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای الکترونیکی هند

ویزای الکترونیکی هند
چکیده این مطلب:

فهرست مطالب پنهان ویزای الکترونیکی هند چیست؟ با e_viza به هند سفر کنید! چرا ویزای الکترونیکی هند بگیریم؟ اعتبار و انقضا ویزا آنلاین هند ویزای ….

نویسنده: منتشر شده در: 13 ژوئن 2022 49 بازدید

ویزای الکترونیکی هند چیست؟

درگذشته برای صدور ویزای هند، لازم بود تمام مدارک و اطلاعات موردنیاز را به سفارت هند تحویل داد تا پس از بررسی، سفارت به مدت ۱۰ روز کاری تا دو هفته و پس از مراحل انگشت‌نگاری و بعضی مواقع مصاحبه، ویزا صادر گردد اما در سازوکار جدید و امکان صدور ویزای الکترونیکی هند، شهروندان ایرانی می‌توانند به‌صورت الکترونیکی برای صدور ویزا اقدام کنند که درصورتی‌که تمام مدارک لازم را ارائه دهند و فرم کامل باشد، ویزای گردشگری و تجاری هند ۴ روز کاری و دیگر ویزاها نیز ۱۰ روز کاری زمان خواهند برد.

در 27 نوامبر 2014، دولت هند مجوز سفر الکترونیکی را معرفی کرد که برای اولین بار برای شهروندان 40 کشور در دسترس قرار گرفت و eta نام داشت. در آگوست 2015، طرح evisa گسترش یافت و اکنون به اتباع 169 کشور ارائه می‌شود. evisa هند برای گردشگری، ملاقات با دوستان و خانواده، درمان پزشکی کوتاه مدت و بازدیدهای تجاری صادر می‌شود.

ویزای الکترونیکی هند

ویزای الکترونیکی هند

در 1 آوریل 2017، مجوز الکترونیکی به evisa تغییر نام داد و دارای سه زیرمجموعه است: evisa توریستی، تجاری و ویزای پزشکی هند. هر نوع ویزای هند را می‌توان با پر کردن یک فرم دریافت کرد.

ویزای اینترنتی هند یک مجوز سفر آنلاین است که فرآیند دریافت ویزا برای بازدید از هند را ساده می‌کند. ویزای آنلاین هند را می‌توان به‌سرعت پس از تکمیل فرم آنلاین با مشخصات شخصی و اطلاعات پاسپورت مسافر دریافت کرد.

با e_viza به هند سفر کنید!

هند ترکیبی منحصربه‌فرد از سنت‌ها، معنویت، جشنواره‌ها، تاریخ، معماری و مناظر طبیعی است. مناظر طبیعی هند به‌اندازه فرهنگ آن متنوع و غنی است. از قله‌های هیمالیا تا سواحل گرمسیری در جنوب، هند چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

با ویزای الکترونیکی به هند سفر کنید تا داستان‌های زیبای شهرهای پر جنب‌وجوش آن را کشف کنید و میراث فرهنگی آن را کشف کنید.

هند علاوه بر مشارکت در گردشگری، کشوری است که به‌عنوان یک اقتصاد قوی در حال ظهور است و فرصت‌های تجاری فراوانی دارد. برخی از مسافران نیز می‌توانند با این ویزا به دنبال درمان پزشکی در هند باشند. مسافران هنگام درخواست ویزا برای هند باید از داشتن گذرنامه معتبر اطمینان حاصل کنند.

چرا ویزای الکترونیکی هند بگیریم؟

چندین مزیت برای دریافت evisa هند وجود دارد. فرآیند درخواست ویزا از طریق فرم درخواست آنلاین ساده‌شده است. متقاضیان دیگر نیازی به سفر به سفارت یا کنسولگری هند برای درخواست ویزای خود ندارند. درخواست آنلاین ساده و آسان برای تکمیل است. متقاضیان وقت دارند تا قبل از ارسال درخواست پاسخ‌های خود را بررسی کنند و مطمئن شوند که تمام اطلاعات لازم را ارائه کرده‌اند.

برای درخواست ویزا برای هند، متقاضی فقط به پاسپورت معتبر، کارت نقدی یا اعتباری و یک آدرس ایمیل نیاز دارد. پس از تائید، ویزای الکترونیکی هند به ایمیل متقاضی ارسال می‌شود. برای سفر به هند، متقاضی باید یک کپی از ویزا خود را چاپ کند تا در طول اقامت خود در این کشور همراه داشته باشد.

اعتبار و انقضا ویزا آنلاین هند

اعتبار ویزا به نوع ویزای الکترونیکی که مسافر برای بازدید از هند دریافت می‌کند بستگی دارد. ویزای توریستی الکترونیکی به‌استثنای ایالات‌متحده، بریتانیا، کانادا و ژاپن، اقامت مداوم تا 90 روز را اعطا می‌کند. به شهروندان این چهار کشور اقامت مداوم تا 180 روز اعطا می‌شود.

 • مدت اعتبار ویزای توریستی هند و ویزای تجاری 1 سال از تاریخ تائید است، به‌استثنای ویزای e-medical و همراه e-medical که 60 روز اعتباردارند.
 • ویزای الکترونیکی هند را می‌توان برای ورود از طریق 28 فرودگاه تعیین‌شده و 5 بندر دریایی استفاده کرد. بازدیدکنندگان خارجی باید قبل از انقضای ویزا وارد هند شوند. این نوع ویزا قابل تمدید نیست و برای سفر به مناطق ممنوعه معتبر نیست.
 • همه مسافرانی که ویزای الکترونیکی هند را درخواست می‌کنند باید یک کپی از روادید تائید شده خود را در تمام مدت اقامت خود همراه داشته باشند.
 • ضروری است که پاسپورت متقاضی حداقل شش ماه از تاریخ ورود به هند معتبر باشد.
 • گذرنامه‌ها باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشند زیرا مقامات مهاجرت و کنترل مرزی در هنگام ورود و خروج روی سند مهر می‌زنند.
ویزای آنلاین هند

ویزای آنلاین هند

و حتماً به چند نکته زیر دقت فرمایید:

 1. به متقاضیان اخذ ویزای آنلاین هند هشدار داده می‌شود از استفاده از وب سایتی خودداری کنند و فقط از پورتال دولت هند استفاده کنند که https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html است.
 2. گذرنامه استفاده‌شده توسط متقاضی باید حداقل شش ماه از تاریخ ورود به هند اعتبار داشته باشد. پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی برای مهر افسر مهاجرت در بدو ورود داشته باشد.
 3. متقاضی باید با گذرنامه‌ای که ویزای الکترونیکی برای آن اعمال‌شده است سفر کند. ورود به هند با پاسپورت جدید مجاز خواهد بود حتی اگر ویزای الکترونیکی هند در گذرنامه قدیمی اعطاشده باشد. بااین‌حال، در چنین مواردی، مسافر باید پاسپورت قدیمی را که ویزای الکترونیکی هند بر اساس آن صادرشده است، همراه داشته باشد.
 4. ویزای الکترونیکی هند برای دارندگان گذرنامه دیپلماتیک/رسمی یا دارندگان مدارک مسافرتی بدون مجوز در دسترس نیست.
 5. ویزای الکترونیکی هند برای افرادی که در پاسپورت والدین/همسر تائید شده‌اند در دسترس نیست، یعنی هر فرد باید یک پاسپورت جداگانه داشته باشد.
 6. ویزای الکترونیکی هند برای دارندگان اسناد مسافرتی بین‌المللی در دسترس نیست.

 

تماس بگیرید