هدر ویزا بهروزسیر
پرچم کشور چین

ویزای چین : شرایط اخذ ویزا + لیست قیمت

ویزای چین و یا همان “روادید” گواهی است که با اخذ آن شخص می تواند وارد کشور چین شود. همانطور که می دانیم ویزا معمولا محدودیت هایی از جمله مدت زمان اقامت، تعداد دفعات ورود و خروج به کشور و حق کار و تحصیل را برای مسافر ایجاد می کند.

چرا بهروزسیر ؟

ما دغدغه های شما رو برای یه سفر خوب می دونیم ؛ چون ما هم از جنس شما هستیم.
گرونی ، بدقولی و تخصص نداشتن مجری های سفر دغدغه ی اصلی ما و شماست.
ما نخواستیم مثل خیلی ها همه کاره ی هیچ کاره باشیم . ترجیح دادیم یه کار رو خوب انجام بدیم و همه کاره ی اون یک کار باشیم . کار ما خدمات سفر به چینه !
چین قلمروی ماست و تخصص و تمرکز ما روی ارائه خدمات سفر به کشور چین ، بخصوص  اخذ ویزای چین به شرط کمترین قیمت ، بیشترین سرعت و بهترین کیفیت هست.
پس اگر قصد سفر به چین را دارید صفر تا صد کارتون رو به ما بسپارید و با خیال راحت چمدونتون رو ببندید . ما از شروع تا اخر سفر همراه شما هستیم.

بهروزسیر : تمرکز ، تخصص ، لذت یک سفر حرفه ای

فهرست

چگونه ویزای چین بگیریم؟

چین یکی از کشورهای توریست پذیر و بسیار فعال در زمینه اقتصاد و تجارت است. ایرانیان برای ورود به کشور چین نیاز به اخذ ویزا دارند که از طریق کارگزار مستقیم خدمات مسافرتی چین می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

ویزای چین
ویزای چین

با توجه به تصویر فوق می بینیم که ویزا به صورت برچسب بر روی برگه های مربوطه در گذرنامه (پاسپورت) زده می شود. در زمان ورود به کشور مورد نظر این ویزا توسط افسر مهاجرت چک و تایید می شود.

انواع ویزای چین مناسب با هدف مسافر

سوالی که در ابتدا برای هر مسافری مطرح می شود این است که “کدام یک از انواع ویزای چین برای من مناسب است؟“

بهروزسیر در جواب این سوال پاسخ می دهد که “هدف اصلی سفر شما به چین چیست؟“

هنگامی که هدف اصلی سفر شما واضح گردد با توجه به توضیحات زیر پیرامون انواع روادید چین، به راحتی می توانید ویزای متناسب با خود را به بهروزسیر درخواست بدهید.

ویزای تجاری چین


دانلود پکیج ویزای چین یکجا


ویزای غیر تجاری F

برای کسانی مناسب است که برای تبادل نظر، بازدید، تورهای تحصیلی و فعالیت های دیگر به چین دعوت شده اند.

ویزای تجاری M

برای افرادی صادر می شود که به چین جهت فعالیت های تجاری و بازرگانی دعوت شده اند. ویزای تجاری چین خود انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور مختصر هر یک را توضیح می دهیم.

انواع ویزای تجاری
 1. ویزای تجاری 3 ماهه سینگل (M)
  • مناسب تجار و بازرگانان می باشد. مدت اعتبار ویزای تجاری 3 ماهه سینگل از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 30 روز می باشد. در ویزای تجاری سینگل تنها یکبار اجازه ورود به چین را دارید.
 2. ویزای تجاری 3 ماهه دبل (M)
  • شرایط ویزای تجاری 3 ماهه دبل نیز همانند ویزای تجاری 3 ماهه سینگل می باشد با این تفاوت که با اخذ ویزای تجاری دبل مسافر می تواند در مدت سه ماه دوبار به کشور چین سفر کند و در هر بار حداکثر 30 روز اقامت داشته باشد.
 3. ویزای تجاری 3 ماهه اتباع افغان 30 روز اقامت (M)
  • ویزای چین برای افغان ها مناسب تجار و بازرگانان اتباع افغانی می باشد. این ویزا از تاریخ صدور ۳ ماه اعتبار دارد و بر اساس تصمیم سفارت حداقل ۲۰ روز و حداکثر ۳۰ روز اقامت می توانند داشته باشند.
 4. ویزای تجاری 3 ماهه اتباع عراق 30 روز اقامت (M)
  • ویزای چین برای اتباع عراق مناسب تجار و بازرگانان اتباع عراقی می باشد. این ویزا از تاریخ صدور ۳ ماه اعتبار دارد و بر اساس تصمیم سفارت حداقل ۲۰ روز و حداکثر ۳۰ روز اقامت می توانند داشته باشند.
 5. ویزای تجاری 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت (M)
  • مدت اعتبار ویزای تجاری 3 ماهه سینگل چین از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت از تاریخ ورود حداکثر 60 روز می باشد. دارنده این ویزا ظرف 3 ماه بعد از تاریخ صدور ویزا می بایست وارد چین شود و تنها یک بار اجازه ورود و خروج از چین را دارد.
 6. ویزای تجاری 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت (M)
  • مدت اعتبار ویزای تجاری 3 ماهه سینگل از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 90 روز می باشد. این ویزا یکبار ورود بوده و دارنده ی آن از روز ورود به چین به مدت 90 روز می تواند اقامت داشته باشد.
 7. ویزای تجاری 6 ماهه مولتی 30 روز اقامت (M)
  • ویزای شش ماهه مولتی چین (ویزای مولتی چین) دارای 6 ماه اعتبار از تاریخ صدور ویزا است که مسافر بدون محدودیت در مدت 6 ماه می تواند به چین سفر کند و در هر بار ورود اجازه حداکثر 30 روز اقامت را دارد.
 8. ویزای تجاری 1 ساله مولتی 30 روز اقامت (M)
  • ویزای یکساله چین مناسب افرادی است که بسیار به چین سفر می کنند. ویزا یکساله چین دارای یک سال اعتبار از تاریخ صدور روادید چین است. مسافر در مدت یک سال می تواند بدون هیچ محدودیت چندین بار وارد کشور چین شود و در هر بار ورود حداکثر اجازه ی 30 روز اقامت را دارد.
ویزای توریستی چین
ویزای توریستی چین

ویزای توریستی L

برای افرادی که جهت گردشگری به چین سفر می کنند صادر می شود. ویزای توریستی چین نیز از لحاظ گروهی و انفرادی، فوری و عادی به دسته های زیر تقسیم می شود:

انواع ویزای توریستی
 1. ویزای توریستی انفرادی عادی (L)
  • این ویزا به 3 نوع ویزای عادی، ویزای فوری و ویزای خیلی فوری اخذ می گردد. ویزای انفرادی و یا همان ویزای توریستی چین برای افرادی مناسب است که به صورت انفرادی به چین سفر می کنند و مدت اقامت آن ها بین 1 تا 30 روز می باشد. مدت اعتبار این نوع ویزای توریستی چین از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 30 روز می باشد. اگر برای سفر به چین عجله ای ندارید ویزای انفرادی عادی چین برای شما مناسب است.
 2. ویزای توریستی انفرادی فوری (L)
  • شرایط اخذ ویزای فوری چین همانند ویزای انفرادی عادی می باشد و تنها تفاوت آن ها در مدت زمان لازم برای اخذ روادید چین است.
 3. ویزای توریستی انفرادی خیلی فوری (L)
  • شرایط ویزای انفرادی خیلی فوری همانند ویزای انفرادی عادی می باشد با این تفاوت که مدت زمان اخذ ویزای انفرادی خیلی فوری در سریعترین زمان صورت می پذیرد و برای افرادی مناسب است که فرصت کمی برای اخذ ویزا در اختیار دارند.
 4. ویزای توریستی 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت (L)
  • مدت اعتبار ویزا توریستی 3 ماهه سینگل چین از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت از تاریخ ورود حداکثر 60 روز می باشد. دارنده این ویزا ظرف 3 ماه بعد از تاریخ صدور ویزا می بایست وارد چین شود و تنها یک بار اجازه ورود و خروج از چین را دارد.
 5. ویزای توریستی 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت (L)
  • مدت اعتبار ویزای توریستی 3 ماهه سینگل از تاریخ صدور 3 ماه و مدت اقامت در چین از تاریخ ورود حداکثر 90 روز می باشد. دارنده این ویزا یکبار ورود بوده و دارنده ی آن از روز ورود به چین به مدت 90 روز می تواند اقامت داشته باشد.
 6. ویزای گروهی عادی
  • مناسب گروه های 5 تا 15 نفر می باشد. مسافر از تاریخ صدور ویزای گروهی چین به مدت 45 روز مهلت دارد به کشور چین سفر کند و حداکثر مدت اقامت 30 روز می باشد. لازم به ذکر است ویزا گروهی چین شامل یکبار ورود است و ورود و خروج همه ی اعضا می بایست در یک تاریخ انجام پذیرد.
 7. ویزای گروهی فوری
  • شرایط ویزای گروهی فوری همانند ویزای گروهی عادی می باشد با این تفاوت که مدت زمان اخذ ویزای گروهی فوری در سریعترین زمان صورت می پذیرد.

ویزای Q1

برای افرادی است که اعضای خانواده هایشان از شهروندان چینی یا خارجی با اقامت دائم در چین هستند و قصد دارند جهت پیوستن به خانواده هایشان طولانی مدت در چین اقامت داشته باشند یا به کسانی که به منظور مراقبت از فرزندان قصد سفر به چین را دارند صادر می شود. (مدت زمان اقامت در چین بیش از 180 روز).

“اعضای خانواده” به همسر، والدین، پسران، دختران، همسران دختران یا پسران، برادران، خواهران، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه ها، نوه ها و والدین همسر اشاره دارد.

ویزای Q2

برای کسانی که قصد بازدید از اقوامشان را دارند که شهروندان چینی ساکن در چین هستند یا خارجی هایی با اقامت دائم در چین هستند، صادر می گردد؛ طول مدت اقامت محدود به بیش از 180 روز نیست.

ویزای خانوادگی یا خویشاوندی S1

برای اقوام خارجی که در سفر به مدت طولانی کار می کنند و یا در چین تحصیل می کنند و یا به کسانی که قصد بازدید از چین را به دلایل خصوصی دارند صادر می شود . (طول مدت اقامت بیش از 180 روز)

“بستگان” به زن و شوهر، والدین، پسران یا دختران زیر 18 سال و پدر و مادر در قانون اشاره دارند.

ویزای خانوادگی یا خویشاوندی S2

برای کسانی که مایل به بازدید از اعضای خانواده خارجی خود هستند که در چین مشغول به تحصیل می باشند یا به کسانی که قصد رفتن به چین را برای دیگر دلایل شخصی دارند، صادر می شود. (طول مدت در نظر گرفته شده در این نوع ویزا محدود به بیش از 180 روز نیست.)

“اعضای خانواده” به همسر، والدین، پسران، دختران، همسران پسران یا دختران، برادران، خواهران، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه ها، نوه ها و والدین همسر اشاره دارد.

اخذ ویزای کاری چین

ویزای کاری Z

برای کسانی که در پست شغلی یا استخدام و یا برنامه تجاری در چین شرکت می کنند، صادر می شود.

ویزای ترانزیت G

برای مسافرینی که در فرودگاه‌های کشور چین بیش از 24 ساعت توقف می‌کنند، الزامی است. اتباع بعضی از کشورها، در صورتی که بخواهند از فرودگاه خارج شوند، باید حتما ویزای ترانزیت چین دریافت نمایند.

ویزای خدمه C

برای اعضای خدمه خارجی هواپیماها، قطارها و کشتی ها، رانندگان وسایل نقلیه موتوری که در امور حمل و نقل بین المللی فعالیت دارند، و همچنین برای اعضای خانواده همراه اعضای خدمه کشتی های مذکور صادر می شود.

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی X1

برای کسانی که قصد تحصیل در چین را برای مدت بیش از 180 روز دارند، صادر می شود.

ویزای تحصیلی X2

برای کسانی که قصد تحصیل در چین را برای مدت کمتر از 180 روز دارند، صادر می شود.

ویزای استعداد و مهارت R

برای کسانی که استعدادهای بالایی دارند و یا مهارت های مورد نیاز چین را دارا هستند صادر می شود.

ویزای خبرنگاری J1

برای خبرنگاران خارجی خارجی / کارکنان رسانه های خبرگزاری های خارجی مستقر در چین صادر می شود. مدت زمان مورد انتظار در چین بیش از 180 روز است.

ویزای خبرنگاری J2

به خبرنگاران خارجی / کارکنان رسانه ها که برای مأموریت های موقت پوشش خبری به چین می روند داده شده است. طول مدت اقامت در چین محدود به بیش از 180 روز نیست.

ویزای اقامت دائم D

برای کسانی که به طور دائم در چین زندگی می کنند صادر می شود.

لیست قیمت ویزای چین

نوع ویزامدت زمانقیمت (دلار)
گروهی عادی12 روز کاری90
گروهی فوری10 روز کاری120
توریستی انفرادی عادی (L)10 روز کاری105
توریستی انفرادی فوری (L)6 روز کاری125
توریستی انفرادی خیلی فوری (L)3 روز کاری145
تجاری 3 ماهه سینگل (M)10 روز کاری170
تجاری 3 ماهه دبل (M)10 روز کاری370
تجاری 3 ماهه اتباع عراق 30 روز اقامت (M)20 روز کاری1100
تجاری 3 ماهه اتباع افغان 30 روز اقامت (M)20 روز کاری1100
توریستی / تجاری 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت (L / M)10 روز کاری450
توریستی / تجاری 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت (L / M)10 روز کاری550
تجاری 6 ماهه مولتی 30 روز اقامت (M)10 روز کاری520
تجاری 1 ساله مولتی 30 روز اقامت (M)10 روز کاری670

اصطلاحات کاربردی ویزا

اعتبار ویزا

اعتبار ویزا دوره و یا مدت زمانی است که دارنده ویزا اجازه دارد طی آن وارد چین شود. به غیر از موارد مشخص شده، صاحب ویزا می تواند هر زمان قبل از انقضای ویزای خود به چین سفر کند.برخی ویزاهای چین یک ماه، برخی سه ماه و برخی تا یک سال اعتبار دارند. بنابراین توصیه می شود با توجه به شرایط سفرتان ویزای مناسب را انتخاب نمایید.

اعتبار ویزا از تاریخ صدور محاسبه می شود. ویزا به طور خودکار پس از پایان دوره اعتبار خود، صرفنظر از اینکه آیا در آن مدت مسافر از ویزا استفاده کرده است یا خیر، نامعتبر شده و باطل می گردد.

سوال: ویزای تجاری من دو بار ورود است و تا تاریخ ۲۰ ژوئن اعتبار دارد. یک بار در این مدت به چین سفر کرده ام. آیا می توانم برای دومین بار در تاریخ ۲۱ ژوئن وارد چین شوم؟

پاسخ: نه، از ورود شما به چین جلوگیری خواهد شد، زیرا قبل از ورود شما به چین اعتبار ویزایتان تمام شده است.

تعداد دفعات ورود

تعداد دفعات ورود یعنی دارنده ویزا تا قبل از تاریخ انقضای ویزای خود می تواند یک یا دو یا چند بار (بسته به نوع ویزا) به کشور چین سفر کند. زمانی که تعداد دفعات ورود تمام شود آن ویزا دیگر معتبر نیست. اگر اعتبار ویزا تمام شود در حالی که هنوز به طور کامل از تعداد دفعات ورود و خروج ویزا استفاده نشده باشد باز هم در این شرایط ویزا نامعتبر است و در این شرایط اگر سفر به چین ضروری باشد صاحب ویزا باید برای دریافت روادید جدید درخواست دهد.

سوال: من یک ویزای دو بار ورود را از ۲۰ مارس تا ۲۰ ژوئن اخذ کرده ام و قبل از ۲۰ مه ۲ بار به چین وارد شده ام. آیا می توانم قبل از ۲۰ ژوئن همچنان از این ویزا استفاده کنم؟

پاسخ: نه، شما از تمام تعداد دفعات ورود ویزای خود استفاده کرده اید.

مدت اقامت

مدت اقامت ویزا مربوط به طولانی ترین دوره ای است که صاحب ویزا اجازه دارد در چین اقامت داشته باشد. این مدت از زمان ثبت تاریخ ورود به چین در هر بار ورود محاسبه می شود. به عبارتی اگر مسافری ویزای تجاری ۳۰ روز اقامت بگیرد و نوع روادید چین آن مولتی باشد، می تواند در مدت زمان اعتبار ویزای خود در هر بار سفر به چین ۳۰ روز اقامت داشته باشد. اگر می خواهد بیش از ۳۰ روز در چین بماند باید یک ورود و خروج ثبت کند.

اطلاعات مربوط به صفحه ویزای چین در پاسپورت

با توجه به عکس زیر به ترتیب اطلاعات مربوط به صفحه ویزا چین در پاسپورت را لیست کرده ایم:

اطلاعات ویزای چین در پاسپورت

 1. نوع ویزا
 2. اعتبار ویزا
 3. تاریخ صدور
 4. نام کامل متقاضی (در بسیاری از موارد به صورت اختصار نشان داده شده است)

به عنوان مثال، آقای آلن براون ممکن است به عنوان A. Brown بر روی برچسب ویزا چاپ شود. با این حال، نام کامل همیشه در کد ماشین قابل خواندن (آخرین دو خط از برچسب ویزا) ثبت می شود.

 1. تاریخ تولد متقاضی
 2. تعداد دفعات مجاز ورود
 3. مدت هر اقامت
 4. محل صدور
 5. شماره گذرنامه

مدارک ویزای چین با توجه به درخواست سفارت و نوع ویزا

 1. فرم درخواست ویزا (دانلود فرم قرارداد ویزا)
 2. ارائه پاسپورت (گذرنامه) جداگانه برای هر نفر الزامی است.
 3. اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار دارای حداقل ۳ صفحه خالی. (برای تمام انواع ویزا ۷ ماه اعتبار کافی است و تنها برای ویزای یکساله پاسپورت بیش از یک سال باید اعتبار داشته باشد.)
 4. کپی شناسنامه صفحه اول و دوم با نام همسر و فرزندان و در صورت مجرد بودن نام پدر و مادر.
 5. مشخصات کامل فردی آدرس منزل و محل کار با شماره ثابت و همراه (ذکر کد پستی الزامی است)(دانلود فرم مشخصات فردی)
 6. ۲ قطعه عکس ۴ *۶ رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد. (ارائه عکس گذرنامه و یا عکس مشابه آن الزامی می‌باشد.)
 7. ارائه گردش مالی (تمکن مالی) به انگلیسی حداقل ۸۰۰۰ دلاری از حساب بانکی که مربوط به ۶ ماه اخیر باشد با مهر برجسته و اصل امضای متصدی بانک.(دانلود نمونه تمکن مالی)
 8. تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تجاری ۶۰ روز اقامت حداقل ۱۱۰۰۰ دلار و ویزای تجاری ۹۰ روز اقامت حداقل ۱۴۰۰۰ دلار می باشد.
 9. داشتن بیمه نامه معتبر.
 10. ارائه دعوت نامه در صورت موجود بودن.
 11. ارائه رزرو بلیط پرواز و هتل.

رزرو بلیط هواپیما در سیستم آنلاین بلیط ساز


سفارت چین در ایران و تهران

آدرس سفارت جمهوری خلق چین در تهران:

اقدسیه، خیابان موحد دانش، روبه روی آتش نشانی، پلاک ۷۳

تلفن: ۲۲۲۹۱۲۴۰-۲۱-۹۸+

روزهای کاری: روزهای فرد از صبح ساعت ۸:۴۵ تا ۱۲:۱۵ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۱۵

سایت سفارت چین: http://ir.china-embassy.org


همین حالا برای مشاوره رایگان با شماره های 41516-021 و یا 88501852-021 تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.


ریجکتی ویزای چین

ریجکتی ویزای چین
ریجکتی ویزای چین

سفارت چین بسیار با دقت مدارک متقاضی روادید چین را بررسی می کند. گاها به دلایل بسیار واضحی ویزای درخواست داده شده به اصطلاح ریجکت می شود. در زیر لیستی از دلایل ریجکتی ویزا چین آمده است. لطفا در تهیه مدارک ویزا حتما این نکات را رعایت نمایید تا بدون هیچ مشکلی ویزای شما از طرف سفارت صادر گردد.

 1. فرم درخواست ویزا بدون امضا و یا کامل پر نشده باشد.
 2. پاسپورت حداقل ۳ ماه پس از پایان سفر باید اعتبار داشته باشد.
 3. پاسپورت حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 4. عکس نباید پیش تر از ۱۲ ماه گرفته شده باشد و می بایست شبیه به عکس پاسپورت باشد.
 5. پرینت حساب شما لاتین نباشد.
 6. بیمه مسافرتی ارائه نکرده باشید.
 7. دعوت نامه معتبر نداشته باشید.

ویزای چین برای ایرانیان

ویزای چین برای ایرانیان به خصوص افراد با سابقه در زمینه تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که در کنار جاذبه های اقتصادی کشور چین، جاذبه های گردشگری این کشور نیز برای مسافران جالب بوده و همین موضوع متقاضیان  ایرانی اخذ ویزا چین را افزایش می دهد. پس از مشخص شدن هدف اصلی سفر به چین شما نیاز دارید برای اخذ ویزای خود اقدام نمایید. مدارک ویزا که در بالا به طور کامل لیست شده است را آماده نمایید. صبر کنید. لازم نیست خودتان مستقیم به سفارت چین بروید. بهروزسیر به عنوان اولين کارگزار مستقیم رسمي و انحصاري چندين شركت معتبر بين المللي كشور چين، در زمينه تجارت و توريست در خاورميانه توانسته خدمات گسترده اي را به بازرگانان و مسافران گرامي فراهم آورد. از این رو بهروزسیر بدون واسطه و با حداقل هزینه برای اخذ روادید چین مسافرانش از طریق سفارت اقدام می کند. تنها کافی است مدارک روادید چین اعم از پاسپورت، شناسنامه، تمکن مالی و … را حضوری و یا غیرحضوری به بهروزسیر تحویل داده و تا زمان آماده شدن ویزا، خود را آماده سفر کنید.

شرایط جدید ویزای چین در سال 2020؟

قبل از درخواست ویزا حتما شرایط جدید و مدارک لازم را در سایت بهروزسیر مطالعه کنید تا پس از درخواست مشکلی ایجاد نشود.

فرم ویزای چین را از کجا تهیه کنیم؟

فرم ویزای چین و نمونه تمکن مالی را می توانید در سایت بهروزسیر در قسمت ویزای چین ملاحظه نمایید.

آدرس سفارت چین در تهران تغییر کرده؟

سفارت چین در تهران، اقدسیه خیابان موحد دانش روبروی آتش نشانی پلاک 73 می باشد.
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on skype
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp

6
نظرات خود را با ما در میان بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
عظیمی
مهمان
عظیمی

سلام وقتتون بخیر من میخواستم اقدام کنم برای دریافت ویزا… بیشتر بخوانید »

رضوان سجادی
مهمان
رضوان سجادی

قیمت ها که به دلار نوشتین، دلار 14 هزار تومان… بیشتر بخوانید »

حسین فیضی
مهمان
حسین فیضی

برای دریافت تمکن مالی باید از بانک درخواست بدم ؟… بیشتر بخوانید »