ویزای Q1 و Q2 چین برای كلیه اعضای خانواده

معنا و مفهوم ویزای Q1 و Q2 چین

ویزای Q1 و Q2 چین برای خانواده  یكی از ویزاهای پرطرفدار چین است. ویزای مجدد خانواده چینی ، ویزای Q به طور خلاصه ، به اقوام شهروندان چینی یا بیگانگان مقیم چین با اجازه اقامت دائم صادر می شود. بسته به مدت زمان اقامت و صلاحیت متقاضیان ، ویزای Q بیشتر به دو زیر کلاس: Q1 و Q2 تقسیم می شود. ویزای Q1 برای اقامت طولانی تر از 180 روز صادر می شود ، در حالی که Q2 برای یک بازدید کوتاه مدت کمتر از 180 روز است.

مدت زمان ویزای Q1 و Q2 چین -بهروزسیر

ویزای Q1 و Q2 چین برای اعضای خانواده صادر می شود

نكات بارز ویزای Q1 چین در ویزای Q1 و Q2 چین

  1. مدت زمان ماندن كمتر از 180 روز
  2. محدودیت متقاضیان:

اعضای خانواده شهروندان چینی یا بیگانگان با اقامت دائم چینی ، مانند همسر ، والدین ، فرزندان ، دختران ، همسران پسران یا دختران ، برادران ، خواهران ، پدربزرگ و مادربزرگ ، نوه ، نوه و والدین. یا کسانی که به منظور مراقبت از فرزندخواندگی به چین می روند. مدت اعتبار ویزای Q1 و Q2 چین متناسب با نوع ویزا صادره مشخص می شود.

ویزای Q1 و Q2 -بهروزسیر

مدت زمان ویزای Q1 و Q2 چین نیز متغیر است

نكات بارز ویزای Q2 چین در ویزای Q1 و Q2 چین

  1. مدت زمان در نظر گرفته شده برای ماندن 180 روز
  2. محدودیت متقاضیان

بستگان شهروندان چینی یا بیگانگان دارای اقامت دائم چینی از جمله اعضای خانواده که در بالا ذکر شد.

ویزای Q1 عموما اجازه ورود یکجا صادر می شود و دارندگان باید ظرف 30 روز پس از ورود درخواست اجازه اقامت موقت کنند. اجازه اقامت را می توان برای حداقل 1 سال و حداکثر 5 سال اعطا کرد و دارندگان می توانند در طول اعتبار اجازه اقامت آزادانه از آنجا خارج شده و مجددا مراجعه کنند.

ویزای Q2 از 30 تا 180 روز قابل تغییر است و اجازه می دهد تا ورودی های تکی ، مضاعف و یا چندگانه را داشته باشید و دارندگان می توانند در مدت زمان مورد نظر در ویزا در چین بمانند.

اسناد مورد نیاز ویزای Q1 و Q2 چین

  1. گذرنامه

ویزای Q1 و Q2 چین -بهروزسیر

– گذرنامه اصلی معتبر بیش از 6 ماه و یک نسخه از صفحه اطلاعات.

با ویزای Q1 و Q2 چین، اعضای خانواده می توانند همدیگر را ملاقات كنند

  1. فرم درخواست + عکس جدید

– فرم درخواست ویزای چین Q با یک عکس اخیر در اندازه گذرنامه رنگی که به آن اضافه شده است.

  1. دعوت نامه

– دعوت نامه از اعضای خانواده مقیم چین که یا تبعه چینی هستند یا خارجی با اجازه اقامت دائم چینی.

دعوت نامه باید شامل موارد زیر باشد:

آ. اطلاعات مربوط به متقاضی ، از جمله نام کامل ، جنسیت ، تاریخ تولد و غیره.

ب. اطلاعات مربوط به این بازدید مانند هدف بازدید ، تاریخ ورود به مقصد ، مکان (بازدید کنندگان) محل اقامت در نظر گرفته شده ، مدت زمان اقامت در نظر گرفته شده ، تاریخ ورود و عزیمت ، ارتباط متقاضی با شخص دعوت کننده یا فرد و منبع مالی مخارج.

ج. اطلاعات مربوط به شخص دعوت كننده ، از جمله نام ، شماره تماس ، آدرس ، تمبر رسمی ، امضای فرد دعوت كننده و غیره.

4- فتوکپی از شناسه چینی یا گذرنامه خارجی و اجازه اقامت دائم دعوت شده

  1. اثبات روابط خانوادگی – فقط برای درخواست ویزا Q1

– اصل و کپی اثبات خویشاوندی مانند شناسنامه و گواهی ازدواج.

مدت اعتبار ویزای Q1 و Q2 چین نسبت به هم متفاوت بوده و متقاضی باید بعد از انقضاء آن ها را تمدید كند.

نحوه درخواست ویزای Q1 و Q2 چین

متقاضیان باید هرجا که برای یک برنامه یا بصورت حضوری یا شخص دیگری یا نماینده معتبر در دسترس باشد ، به سفارتخانه ، کنسولگری یا مرکز خدمات ویزا چینی (CVASC) مراجعه کنند. اکثر سفارتخانه ها و کنسولگری های چین درخواست ها را از طریق پست نمی پذیرند.

مرکز خدمات ویزا چینی (CVASC) در بعضی از کشورها خدمات مربوط به برنامه ها را از طریق پست ارائه می دهد ، اما البته هزینه خدمات اضافی نیز به شما تعلق می گیرد.

مدت زمان رسیدگی به مدارك و پرونده در ویزای Q1 و Q2 چین

پردازش عادی حدود 4 روز کاری طول می کشد. متقاضی باید یک ماه قبل از سفر در نظر گرفته شود. در صورت تصویب اکسپرس / مدت زمان رسیدگی به مدارك و پرونده فوری توسط سفارت چین یا ماموران کنسولگری ، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه اضافی است.

هزینه ویزای Q1 و Q2 چین

هزینه ویزای پیوستن به خانواده چین همان هزینه سایر انواع ویزای چین است. معمولا هزینه ها با توجه به ملیت و تعداد ورود متفاوت است. اما برای برخی از کشورها ، مانند ایالات متحده ، کانادا و استرالیا ، هزینه بدون در نظر گرفتن انواع ویزا و تعداد ورودی ها تعیین می شود.

شرایط درخواست ویزای Q1 و Q2 چین

ویزای چین Q1 برای فرزندان چینی یا خارجی هایی که همسران شهروندان چین هستند ، طراحی شده است. برای کسانی که اعضای خانواده فوری شهروندان چینی هستند یا افراد خارجی که دارای اقامت دائم چینی هستند صادر می شود و قصد دارند به منظور پیوستن به خانواده به چین بروند ، یا برای کسانی که قصد دارند به منظور مراقبت از فرزندان به چین بروند. معمولا برای 1 ورودی با مدت اقامت 0 (صادر می شود) صادر می شود. دارنده ویزای Q1 باید ظرف 90 روز پس از صدور ویزا وارد چین شود و باید ظرف 30 روز از ورود ، در دفتر امنیت عمومی محلی ثبت نام کند ، در آنجا مجوز اقامت چین برای جایگزینی ویزای Q1 صادر می شود تا اجازه ورود به مدت یک یا چند سال را داشته باشد. ویزای Q1 تضمین نمی شود ، مصاحبه ممکن است لازم باشد.

منابع

  1. https://www.travelchinaguide.com/
  2. https://www.visarite.com/