تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

پارک ملی جیوژای گو زیباترین جاذبه طبیعی

تاریخچه-پارک-ملی-جیوژای-گو--بهروزسیر
چکیده این مطلب:

پارک ملی جیوژای گو ، یک پدیده طبیعی و پارک ملی در شمال استان سیچوان در شمال غربی کشور چین می باشد. این پارک، زیباترین ….

نویسنده: منتشر شده در: 14 آوریل 2019 76 بازدید

پارک-ملی-جیوژای-گو--بهروزسیر پارک ملی جیوژای گو ، یک پدیده طبیعی و پارک ملی در شمال استان سیچوان در شمال غربی کشور چین می باشد. این پارک، زیباترین جاذبه گردشگری این استان شناخته شده و زیبایی های خیره کننده ای را در این منطقه به وجود آورده است. مهمترین جاذبه گردشگری در پارک ملی جیوژای گو، یک دره بسیار طولانی است که از شمال تا جنوب امتداد یافته است. جلوه های طبیعی این منطقه به قدری چشم نواز و شگفت انگیز هستند که باعث شدند پارک ملی در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو در سال ۱۹۹۲ ثبت گردد. اهمیت گردشگری این پارک ملی به دلیل شرایط ویژه آب و هوایی آن می باشد. در سال ۱۹۹۷، یک پدیده معکوس بیوسفری در این منطقه رخ داد. زیبایی های گردشگری این پارک ملی هر ساله تعداد بی‌شماری از گردشگران و دانشمندان سراسر جهان را به سمت استان سیچوان در کشور چین جذب می کند. با شرکت در تور چین  در بهروزسیر می توانید این پارک زیبا را تماشا کنید.

 دره ای که در پارک ملی جیوژای گو قرار گرفته است در حقیقت، بخشی از کوهستان های مین (Min Mountains) در فلات تبت به شمار می‌آید که حدود ۷۲ هزار هکتار را تحت پوشش قرار داده است. در این دره وسیع می توانید آبشارهای چند پله ای، دریاچه های رنگی و قله های پوشیده از برف را تماشا کنید. ارتفاع برخی از قله های این سرزمین از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ متر متغیر است. با اخذ ویزای چین می توانید به شمال کشور چین، جایی در استان سیچوان سفر کرده و از تماشای مناظر این پارک ملی لذت ببرید.

 مروری بر تاریخچه پارک ملی جیوژای گو

 پارک ملی جیوژای گو، نام خود را از نام ۹ طبقه بندی فلات تبت در طول زمان بر گرفته است.  این پارک ملی در طول دوره‌های مختلف، تغییراتی داشته است اما آنچه امروزه با نام پارک جیوژای گو می‌شناسیم، نامی است که در سال ۱۹۸۲ برای آن برگزیده شد. از سال ۱۹۸۴ این پارک به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان سیچوان معرفی گشت. برخی از مکان های پارک ملی در سال ۱۹۸۷ بازسازی و تکمیل شدند.

تاریخچه-پارک-ملی-جیوژای-گو--بهروزسیرجاذبه های گردشگری پارک ملی جیوژای گو از نظر ارزش صنعت توریسم و گردشگری در رتبه AAAAA در کشور چین قرار دارند. با مروری بر فعالیت‌های استانی در این پارک ملی به راحتی می توان فهمید که گسترش جمعیت در سرزمین های اطراف پارک به دلیل گسترش صنعت توریسم در این استان بوده است؛ همین امر، نشان دهنده جذابیت های طبیعی این پارک نزد گردشگران می باشد.

 موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی پارک ملی جیوژای گو

موقعیت-جغرافیایی-و-شرایط-آب-و-هوایی-پارک-ملی-جیوژای-گو-بهروزسیر پارک ملی جیوژای گو، سرزمین‌های جنوبی در انتهای کوهستان می شان (Mishan) گسترده شده است و حدود ۳۳۰ کیلومتر از بخش های شمالی پایتخت استان، یعنی شهر چنگ دو را در بر گرفته است؛ به عبارتی دیگر می توان گفت قسمت کوچکی از این پارک ملی به فلات تبت تعلق دارد. بیشترین قسمت پارک جیوژای گو را کوهستان ها تشکیل داده اند؛ ارتفاع قله ها و تپه ها در قسمت های مختلف، متفاوت است. با شرکت در تور چین می توانید برای تماشای قله های زیبای این پارک به استان سیچوان سفر کنید.

آب و هوای پارک ملی جیوژای گو به صورت نیمه استوایی با تغییرات دمایی در شبانه روز می باشد. متوسط دمای سالانه در این منطقه حدود ۸ درجه سانتی گراد بوده و دمای هوا در ماه ژانویه چهار درجه زیر صفر و در ماه جولای حدود ۱۷ درجه سانتی گراد می باشد. میزان بارش سالانه در این پارک ملی حدود ۷۶۱ میلی‌متر می‌باشد اما میزان بارندگی در جنگل های ابری حدود ۱۰۰۰ میلیمتر است. بیشترین میزان بارش باران در پارک جیوژای گو که رقمی معادل ۸۰ درصد است در ماه‌های مه تا اکتبر اتفاق می‌افتد.

نگاهی بر اکولوژی و اکوسیستم های پارک ملی جیوژای گو

اکولوژی-و-اکوسیستم-های-پارک-ملی-جیوژای-گو--بهروزسیر اکوسیستم های پارک ملی جیوژای گو به شدت تحت تاثیر تغییرات دمایی و شرایط آب و هوایی این منطقه قرار دارند؛  به عبارت دیگر می‌توان گفت زمین های مرتفع و کوهستان ها به نوعی شرایط آب و هوایی پارک ملی را تحت تاثیر قرار داده اند. بسیاری از جنگل هایی که در این منطقه به وجود آمده اند در نتیجه بارندگی‌های مداوم در پارک جیوژای گو بوده اند. همین امر موجب شده اکوسیستم‌های آبی و طبیعی متفاوتی در کوهستان ها و ناهمواری های این منطقه ایجاد شود.

جاذبه های گردشگری پارک ملی جیوژای گو

جاذبه-های-گردشگری-پارک-ملی-جیوژای-گو--بهروزسیرعلاوه بر اکوسیستم های طبیعی و جنگل های سرسبز و همچنین جریان آب رودخانه در پارک جیوژای گو، مکان های ویژه و منحصر به فرد دیگری نیز وجود دارند که گردشگران می توانند با اخذ ویزای چین برای تماشای آنها به این استان سفر کنند. پارک جیوژای گو از سه دره مجزا به شکل Y هستند تشکیل شده است. هر کدام از این درها با نام خاص شناخته می شوند و وسعت مشخصی را پوشانده ‌اند. پوشش های گیاهی متفاوتی نیز می توان در زمین های اطراف در واقع در پارک ملی مشاهده کرد.

موقعیت-جغرافیایی-و-شرایط-آب-و-هوایی-پارک-ملی-جیوژای-گو-بهروزسیر از دیگر جاذبه های گردشگری در پارک جیوژای گو، آبشارهای مرتفع با مناظر باشکوه است. همچنین برخی از معبد ها و صومعه ها که نمادی از آیین بودا در این منطقه هستند در بخش های مختلف در پارک ملی وجود دارد. دریاچه های زیبا، جاذبه های گردشگری دیگری در پارک جیوژای گو هستند که می توانید با اخذ ویزای چین و خدمات بهروزسیر برای تماشای آنها به کشور چین سفر کنید.

اکولوژی-و-اکوسیستم-های-پارک-ملی-جیوژای-گو-دوم-بهروزسیر

اکولوژی-و-اکوسیستم-های-پارک-ملی-جیوژای-گو-سوم-بهروزسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =

تماس بگیرید