شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

10 حقیقت غیر قابل باور از چین !

عجایب کشور چین
چکیده این مطلب:

بازی های المپیکی که در سال 2008 در این کشور برگزار شدند تا حالا گران ترین بازی های المپیک در تمام طول تاریخ بوده اند…

نویسنده: منتشر شده در: 13 اکتبر 2018 50 بازدید
سفر به چین

10 حقیقت غیر قابل باور از چین …. با شنیدن نام چین یاد چه چیزی می افتید؟ فرهنگ جالب، دیوار بزرگ چین، غذاهای چینی، یا شاید هم حروف عجیب و غریب چینی؟ همه ی این ها و مجموعه ای از المان های جذاب دیگر باعث پر فروش شدن تور چین و سفر به چین شده اند و قطعا کشوری با مساحت 9600000 کیلومتر مربع و تاریخ چند هزار ساله، حرف های زیادی برای گفتن دارد. اما فکر می کنید که واقعا چقدر از این کشور پر وسعت می دانید؟ در پایین حقایق جالبی در مورد چین مطرح شده که با خواندن آن ها می توانید دانشتان را در مورد این کشور پر رمز و راز محک بزنید! با بهروز سیر همراه باشید.

تور چین

( 10 حقیقت غیر قابل باور از چین )

1- چین پر جمعیت ترین کشور جهان با جمعیتی حدود 1.3 بیلیون نفر است! و جالب این که از این جمعیت، 30 میلیون نفر در داخل غار و خانه غار زندگی می کنند. تصورش را بکنید که در صورتی که شما پولی نداشتید طبیعتا شاید در غار زندگی می کردید، جالب است بدانید که در بعضی از قسمت های چین این چنین نیست! زندگی در خانه هایی در دل کوه ها مانند غار درواقع یک سبک زندگی در آن جاست و آن ها از این موضوع لذت هم می برند.
2- آیین بوداییسم، اولین بار از طریق جاده ی ابریشم وارد چین شد و این اتفاق در 500 سال بعد از میلاد مسیح بوده است.

بودایی های چین | سفر به چین

( 10 حقیقت غیر قابل باور از چین )

3- دیوار بزرگ و اسطوره ای چین… همانی که گفته می شود از ماه قابل رویت است و تا حالا افسانه ها و داستان های زیادی راجع به آن شنیده ایم. این دیوار تاریخی که زمانی بخشی ازامنیت چین را تامین کرده است، بعد از گذشت این همه سال هنوز هم پابرجاست و سالانه میلیون ها گردشگر در سفر به چین از آن بازدید می کنند. جالب است بدانید که در ترکیب بعضی از آجرهای این دیوار، از آرد برنج برای استحکام بخشی استفاده شده و در واقع از آن برای نگه داشتن آجرها در کنار هم استفاده شده است.
4- هیچ می دانستید از هر 5 نفر در دنیا، یک نفر چینی است؟!

مردم چین | سفر به چین

( 10 حقیقت غیر قابل باور از چین )

5- بازی های المپیکی که در سال 2008 در این کشور برگزار شدند تا حالا گران ترین بازی های المپیک در تمام طول تاریخ بوده اند. این بازی ها، هزینه ای برابر 40 بیلیون دلار آمریکا به خود اختصاص دادند! در ضمن، بازی ملی چین تنیس روی میز است.
6- سرگرمی مورد علاقه ی شما چیست؟ قبل از اینکه به این سوال جواب دهید، برای بیشتر چینی ها، تمبر جمع کردن است!
7- در کشور چین و در شهر بیجینگ، جاذبه ای به نام شهر ممنوعه وجود دارد که مطمئنا تا به حال نام آن به گوشتان خورده است که در واقع مجموعه ای از کاخ هاست که به طور مجموع، 9000 اتاق را دربردارد.

شهر ممنوعه | سفر به چین

( 10 حقیقت غیر قابل باور از چین )

8- نام اصلی چین، جمهوری خلق چین است، پایتخت آن بیجینگ یا همان پکن است. زبان اصلی ای که در این کشور صحبت می شود، چینی یا ماندارین و واحد پول (پول چینی)  این کشور یوآن است.
9- در چین، شیرینی هایی وجود دارد که به شیرینی های خوش شانسی معروفند و در واقع شیرینی های سنتی این کشور هستند. با این که خود مردم چین این شیرینی را چین الاصل می دانند ولی در واقع مبدا این شیرینی ها اولین بار از سانفرانسیسکوی آمریکا بوده است.

شیرینی های چین | سفر به چین

( 10 حقیقت غیر قابل باور از چین )

10- چین تعدادی از ترین ها را در خود جای داده است، از بزرگ ترین و پر مساحت ترین گرفته تا پرجمعیت ترین و… سومین مورد هم در مورد اقتصاد قدرتمند این کشور است که در واقع دومین قدرت بزرگ اقتصادی دنیا را به خود اختصاص داده است. بی دلیل نیست که سفر به چین تا این اندازه برای همه جذاب است.

منبع: www.toptenz.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =

تماس بگیرید