تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

گرجستان

متاسفانه هیچ توری در این دسته وجود ندارد!

چرا تور گرجستان

 

موقعیت جغرافیایی گرجستان

گرجستان یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. گرجستان در منطقه قفقاز اوراسیا از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان و از جنوب شرقی با آذربایجان هم مرز است. شهر تفلیس پایتخت گرجستان می باشد.

اقلیم و آب و هوای گرجستان

در گرجستان هر چهار فصل سال دیده می شود به‌طوری‌که در یک زمان در کناره‌های دریای سیاه هوای تابستانی در میان نخل‌های حکم فرماست؛ در تپه ماهورهای پایکوهی، رویش علف‌های تازه و گل‌های بهاری، همچنین در کوهستان، مه غلیظ همچون ابری که با ریزش برف و باران همراه‌است وجود دارد. در مجموع آب و هوای گرجستان تابعی است از موقعیت جغرافیایی این سرزمین زیبا.

زبان و مذهب مردم گرجستان

زبان گرجی که یکی از زبان های قفقازی و از خانواده زبان های کارتولی است، زبان رسمی کشور گرجستان محسوب می شود. حدودا 70 درصد مردم گرجستان مسیحی هستند و بعد از آن، اسلام بزرگ ترین اقلیت دینی در گرجستان محسوب می شود. جمعیت مسلمانان را آذربایجانی‌های گرجستان و دیگر اقوام ساکن در این کشور از جمله آجاریا تشکیل می‌دهند.

شهرهای توریستی در تور گرجستان

تفلیس بزرگ ترین شهر و پایتخت گرجستان در واقع یک کلمه قفقازی به معنی گرم است. دلیل نامگذاری این شهر به خاطر وجود چشمه های فراوان آب گرم این منطقه است. اگر چه شهر تفلیس حدود 29بار ویران و مجدد بازسازی شده، اما ترکیب قدیمی شهر با خیابانهای سنگفرش باریک و مارپیچ، بالکونهای با سبک قدیمی و کلیساهای باستانی تا حدود زیادی دست نخورده باقی مانده ست در بخش هایی از شهر که به تفلیس قدیم معروفه میتونید آثاری از معماری اسلامی و خاورمیانه ای را مشاهده کرد.

مستیا بخاطر کوه های زیبایش معروف می باشد و اگر اهل پیاده روی هستید میتوانید در کوه های قفقاز به پیاده روی بپردازید.

تلاوی به خاطر بناهای تاریخی زیادش، یکی از مهمترین مکان ها برای مورخان به شمار میرود. اینجا محل سکونت پادشاه ارکل دوم بوده است. مناسبترين فصل سال براي مسافرت به تلاوی فصل پاييز مي باشد و ماه اكتبر زمان برگزاري جشنهاي انگور است.

متسختا در محل تلاقی دو تا رودخانه قرار دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان محسوب میشود. فعالیت های اولیه مسیح در اینجا شکل گرفت. در این شهر معماری قدیمی گرجستان را می توان دید.

سیغناقی به عنوان شهر عشق در گرجستان شناخته شده و یکی از شهرهایی هست که صنعت گردشگری در ان رواج یافته است. این شهر  یکی از زیباترین شهرهایی هست که تابحال دیدید.

باتومی یکی از شهرهای ساحلی گرجستان و یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهر های قفقاز می باشد. اگه به دنبال یک جاذبه تفریحی برای تابستان هستید، هیچ جا مثل باتومی نمیشود. به پیشنهاد بهروزسیر جاذبه های گردشگری باتومی بی نظیر است و باید وقت زیادی صرف دیدن این جاذبه ها بگذارید.

سوغاتی های تور گرجستان

کشور گرجستان سوغاتی های جالبی دارد که در هر شهر توریستی یا در کنار هر جاذبه تاریخی و گردشگری می توانید بازاری از سوغات گرجستان را ببینید. بهترین سوغات کشور گرجستان شامل سوغاتی های خوراکی و تجملاتی تزئینی است. برای خرید سوغاتی می توانید از بازار میدانی تفلیس در شهر قدیمی تفلیس و یا از دست فروش ها و مغازه های خیابان های معروف تفلیس مثل خیابان روستاولی، خیابان لسلیدزه، نزدیک میدان آزادی، خیابان شاردنی تفلیس، خیابان مرجانیشویلی و آقماشنبلی سری بزنید.

از جمله سوغات گرجستان می توان به پاپاخی؛ کلاهی است پشمالو از جنس پشم گوسفند، تکا؛ پشم ریسیده گوسفند به صورت نمد و مناسب روزهای سرد، چورچخلا؛ خوراکی محلی خوشمزه‌، تیکلپی؛ نوعی لواشک میوه‌ای خانگی، عسل مرغوب،بادام زمینی وکره بادام زمینی مرغوب، فرش و گلیم های با معماری زیبا، انواع مجسمه های فلزی و چوبی، قاشق های تزئینی از جنس نقره، بشقاب های رنگارنگ با نقوشی از شهر تفلیس، انواع خنجر و شمشیرهای تزئینی، زیور آلات دست ساز برنجی اشاره کرد.

ماه مناسب تور گرجستان

بهار بهترین فصل سفر به تفلیس و شهرهای گرجستان است چراکه در این فصل گرجستان نه خیلی گرم و نه خیلی سرد می شود اما ممکن است گاهی هوا بارانی شود. در فصل تابستان شهرهای ساحلی گرجستان شرجی و گرم است اما در دیگر شهر ها در روز هوا گرمای مناسبی دارد و شب ها خنک و مطبوع است. فصل پاییز گرجستان بارندگی دارد بنابراین حتما لباس های گرم و وسایل ضروری برای روزهای بارانی با خود ببرید. آب و هوا در فصل زمستان بسیار سرد می شود و بهروزسیر پیشنهاد میکند اگر به اسکی علاقمند هستید در این فصل به تور گرجستان بروید.

تماس بگیرید