تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

هند

متاسفانه هیچ توری در این دسته وجود ندارد!

چرا تور هند

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند با پایتخت دهلی نو که در جنوب آسیا قرار دارد با کشورهای پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم مرز است. سرزمین هند از نظر پهناوری حدودا دو برابر ایران می باشد. رشته کوه معروف هیمالیا که در شمال کشور هند واقع شده است سبب شده تا این کشور دارای خاک حاصلخیز، پرباران و مرطوب باشد. به دلایل شرایط مناسب زندگی، هند یکی از کشورهای پرجمعیت جهان محسوب می شود و جالب است بدانید که بندر بمبئی با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن، پرجمعیت‌ترین شهر هند است.

اقلیم و آب و هوای هند

هند به دلیل موقعیت جغرافیایی و رشته کوه هیمالیا در سال دارای 4 فصل با آب و هوای متمایز است. فصل سرد و خشک از دسامبر تا فوریه، فصل گرم و خشک از مارس تا مه، فصل پرباران از ماه ژوئن تا سپتامبر و فصل معتدل در ماه های اکتبر و نوامبر ادامه دارد.

زبان و مذهب مردم هند

در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ شده‌است. شش زبان عمده این کشور عبارتند از هندی، بنگالی، تلوگو، مراتی، تامیل و اردو. بیش از ۵۰ میلیون نفر به هر یک از این زبان‌ها صحبت می‌کنند. هند زبان ملی سراسری ندارد. هندی و انگلیسی هر دو زبان رسمی کشور هستند.

حدود ۸۰٫۵٪ مردم هند پیرو آئین‌های هندو و حدود ۱۳٫۴٪ مسلمان هستند. مسلمانان بیشتر در دهلی، بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور زندگی می‌کنند.

شهرهای توریستی در تور هند

از جمله شهرهای توریستی که در تور هند مورد استقبال عموم واقع می شود می توان به دهلی نو پایتخت و قلب تپنده این کشور، شهر آگرا که بنای تاج محل و قلعه آگرا را در خود جای داده، ایالت راجستان در شمال غرب هند، ایالت کرالا در جنوب غربی هند که سواحل شنی سفید و اکوتوریسم آن بهترین دلیل برای آمدن به این مکان زیباست، شهر بنارس پایتخت معنوی هند در کرانه های رود گنگ، شهر گوا، شهر بمبئی که در زبان هند به معنای ساحل خوب است و در ایالت ماهاراشتر واقع شده است اشاره کرد.

سوغاتی های تور هند

تور هند بدون سوغات معنای ندارد. چه می خواهد خرید سوغات برای خودتان باشد یا برای دیگران به هر حال سوغاتی یعنی همان نشانه هایی که به یادمان می آورد کجا بوده ایم و چه خاطراتی از آن جا برایمان باقی مانده است.

از آن جایی که اکثر عموم دوست دارند از همه ی سوغاتی های معروف هند تهیه کنند، ممکن است هزینه های بسیاری صرف این خریدها شود. یکی از دغدغه های افراد در تور هند بهروزسیر خرید سوغاتی های نه چندان گران و البته مرغوب می باشد. در تور هند که به مراکز خرید و بازارها بروید متوجه خواهید شد که اجناس در این دو مکان بسیار با هم متفاوت می باشد. در مراکز خرید شما غالبا کالای لوکس و برندهای مطرح را مشاهده می کنید در حالی که در بازار کلاهای سنتی و بومی هند به فروش می رسند.

در بازار و مراکز خرید هند شما می توانید از صنایع دستی هند، ساری که لباس سنتی زنان هند است، ادویه های هندی، چای، جواهرات با طراحی های منحصر به فرد هندی، عطر، گانش خدای مذهب هندوئیسم، گیاهان طبی آبورودا که برای مصارف ماساژ و ریلکسیشن استفاده می شوند بازدید کنید و سوغاتی های معروف هند را تهیه نمایید.

ماه مناسب تور هند

تغییرات شدید آب و هوا در هندوستان امری رایج و متداول است. بهترین زمان سفر به هند کاملا به مقصد شما بستگی دارد. در مورد برخی شهرها، بهار بهترین زمان سفر به هند است، در مورد برخی دیگر تابستان و برخی دیگر زمستان یا فصل مانسون زمان مناسبی برای سفر به حساب می آید.

تماس بگیرید