شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

قشم

متاسفانه هیچ توری در این دسته وجود ندارد!

چرا تور قشم

موقعیت جغرافیایی جزیره قشم

این جزیره از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتی از شهرستان بندر لنگه، از شمال‌شرقی به جزیرهٔ هرمز، از شرق به جزیرهٔ لارک، از جنوب به جزیرهٔ هنگام و از جنوب غربی به جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی محدود می‌گردد.

اقلیم و آب و هوای جزیره قشم

دماى متوسط ساليانه جزيره قشم حدود 26 درجه سانتى‌گراد است،. اختلاف درجه حرارت فصلى اين جزيره در  گرم‌ترين زمان‌ها 10 تير تا 10 شهريور و سردترين ماه‌ها دى و بهمن است.

درجه حرارت آب دريا ، در زمستان از حداقل 22 درجه سانتى‌گراد  تا حداکثر 32 درجه سانتى‌گراد در تابستان تغيير مى‌کند. درجه حرارت آب به ازاى هر پنج متر افزايش عمق، يک درجه سانتى‌گراد کاهش مى‌يابد.

زبان و مذهب مردم جزیره قشم

مردم جزیرهٔ قشم (بومیان) متشکل از مسلمان پیرو مذهب تسنن(شافعی)هستند.

زبان اصلی مردم قشم فارسی با گویش بندری است  که برای همه مردم و مسافرانی که به جزیره مسافرت می‌کنند قابل درک و فهم است. به‌طور کلی باید گفت زبان محلی قشمی، آمیخته‌ای از زبان‌های عربی، فارسی، بندری، هندی و انگلیسی است.

جاذبه های گردشگری جزیره قشم

سوغاتی های جزیره قشم

 

ماه مناسب سفر به جزیره قشم

 

برای خیلی از هموطنا این سوال پیش میاد که: بهترین موقع سال برای سفر به قشم چه ماهیه؟ البته این سوال کمی پیچیدس. بهترین موقع برای چه کاری؟ برای خرید از قشم؟ برای گشت و گذار و دیدن جاذبه های گردشگری؟ یا شنا؟

آب و هوا و دمای قشم در طول سال متغیره و این تفاوت آب و هوایی روی گردشگری هم تاثیر می‌ذاره. مثلا چون بیشتر (همه) جاذبه های گردشگری قشم طبیعی رو روباز هستن، برای گشت و گذار گرمای هوا ممکنه شما رو اذیت کنه.

از یه طرف درسته که تو پاییز و زمستون هوا برای گردش خوبه، اما آب دریا برای شنا سرده. البته نه اونقدر که نتونید پاتون رو تو آب بزنید.

چون تو فصول گرم سال مسافر کمتره، شاید فروشنده‌ها تخفیف بیشتری قائل بشن. از این نظر فصول گرم بهتره. (البته اگر نمی‌خواید پوشاک گرم بخرید!)

یه مورد دیگه هم البته اقامته. بالاخره شما تو سفر به قشم باید شب رو یه جا بمونید. برای اقامت هم شما چهارتا انتخاب دارید: هتل، سوئیت، اقامتگاه بوم گردی و چادر. هزینه رزرو هتل و سوئیت به میزان مسافر بستگی داره و میزان مسافر هم به آب و هوا.

پس اگر قصد سفر به قشم رو دارید، اول هدفتون رو مشخص کنید و ببینید اولویتاتون چیه. مثلا ببینید قصدتون خریده یا گردش. اگر قصدتون گردشه، می‌خواید چادر بزنید یا ترجیح می‌دید که هتل رزرو کنید. یا موارد دیگه.

با در نظر گرفتن نکات بالا ما بهترین مواقع رو براتون مشخص می‌کنیم. اگر شما در زمینه خرید یا گردشگری  در قشم تجربه‌ای دارید که دوست دارید با ما و هموطنای دیگه به اشتراک بذارید و فکر می‌کنید به درد بقیه می‌خوره، معطل نکنید و تو قسمت نظرات با ما درمیون بذارید.

تماس بگیرید