شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

صربستان

متاسفانه هیچ توری در این دسته وجود ندارد!

چرا تور صربستان

 

موقعیت جغرافیایی صربستان

صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که با هیچ دریا و اقیانوسی ارتباط ندارد. صربستان از شمال با کشور مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از جنوب با جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو و از غرب نیز با کشورهای کرواسی و بوسنی هرزگوین همسایه است. شهر بلگراد که پایتخت صربستان می باشد، در حد فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته است.

اقلیم و آب و هوای صربستان

صربستان دارای آب و هوای قاره ای است. به این معنی که تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد دارد. در جنوب صربستان به دلیل کوهستانی بودن منطقه، دمای هوا پایین تر و تابستان ها خنک تر هستند.

صربستان در ماه ژوئن کاملا بارانی است. فصل زمستان از دسامبر تا فوریه آب و هوای سردی در صربستان حاکم است. دمای هوای صربستان در بهار ثابت نیست. گاهی ملایم و گاهی سرد می شود. تابستان از ژوئئن تا آگوست گرم است. فصل پاییز صربستان زیاد بارانی نیست. فقط در نواحی غربی در ماه نوامبر بیشترین بارندگی مشاهده می‌شود.

زبان و مذهب مردم صربستان

زبان رسمی مردم صربستان صربی می باشد. صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون‌ترین کشورهای قاره‌است. استان کوزوو با ۹۰ درصد مسلمان، استان وُیوودینا با ۲۵ درصد کاتولیک یا پروتستان و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از ۹۰ درصد مسیحی ارتودوکس نشاندهنده این گوناگونی است.

شهرهای توریستی در تور صربستان

شهر دانشگاهی و پرهیاهوی نیس (NIS) سومین شهر بزرگ صربستان است و بین بلگراد و صوفیه و اسکوپیه قرار گرفته است. نیس یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپایی به شمار می رود و قدمت آن به 279 سال پیش از میلاد برمیگردد.

شهر شیطان در جنوب صربستان واقع شده است و بیش از 200 صخره در خود دارد که در سراسر دو دره زیبا بر روی کوه رادان پراکنده شده است.

پریزرن امروزه بخشی از جمهوری کوزوو محسوب می شود. در این شهر مکان های تاریخی با قدمتی طولانی خواهید دید.

زلاتیبور یک مقصد تریستی محبوب در کوه های غربی صربستان است و با امکاناتی تجهیز شده که باعث خوشحالی و شادی مسافران و گردشگران می شود. اسکی در زمستان، پیاده روی در تابستان از موراد محبوب گردشگران است.

بلگراد پایتخت صربستان و بزرگ ترین شهر آن، با وجود گذشته ی بدی که داشته امروزه این شهر صلح آمیز تر از هر جای دیگری است.

سوغاتی های تور صربستان

بهروزسیر در تور صربستان برای خرید سوغاتی به شما موارد زیر را پیشنهاد می دهد:

اوپانچی (کفش روستایی که از چرم ساخته می شود)، گلیم پیروتسکی یا فرش پیروت قدیمی‌ترین ساخته‌ی سنتی از تاریخ قومی صربستان، ژاکت سیروگوجنو، زیورآلات، مگنت یخچال، عروسک با لباس سنتی، خانه سنتی مینیاتوری, جوراب پشمی، رومیزی گلدوزی دست‌دوز، یک شیشه خوردنی زمستانی آیوار، قلب معروفلیسیدر صربستان، ساز گوزله.

ماه مناسب تور صربستان

بهترین زمان برای تور صربستان از ماه مه تا سپتامبر است. کسانی که از گرما فراری هستند بهتر است که در ماه‌های جولای و آگوست به صربستان سفر نکنند. ماه سپتامبر هم به خاطر روزهای آفتابی و گرمای مطبوع، زمان مناسبی برای سفر است.

تماس بگیرید