تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

روسیه

شهر زیبای روسیه در تور روسیه با بهروزسیر
تور روسیه ۸ شب و ۹ روز
تماس بگیرید
8 شب و 9 روز
ماهان

چرا تور روسیه

 

موقعیت جغرافیایی روسیه

روسیه شامل 9 منطقه زمانی بوده و محدوده ی وسیعی از عوامل طبیعی را به هم متصل می کند. روسیه از شمال غربی تا جنوب شرقی با کشور های نروژ، فنلاند، لتونی، لیتوانی، لهستان، بلاروس، اوکراینی، گرجستان، آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره جنوبی هم مرز می باشد. و با ژاپن و امریکا دارای مرز دریایی می باشد. در این کشور بزرگترین رود اروپا بنام رود ولگا به طول 3531 کیلومتر جریان دارد.

پایتخت روسیه مسکو می باشد.

واحد اولیه ارز در روسیه روبل (ruble) می باشد که از 100 کوپک (kopeks) تشکیل شده است.

اقلیم و آب و هوای روسیه

جای تعجب نیست که روسیه دارای آب و هوای بسیار متنوعی است.

بخش شمالی آن با  اقیانوس آرام  وسواحل در دریاهای مختلف

در بیشتر موارد، روسیه دارای آب و هوای قاره ای است که تغییرات فصلی زیادی در درجه حرارت دارد. تابستان گرم، اما مختصر و زمستان های سرد و سرمای سخت با مقدار زیادی برف و یخ را دریافت می کند. با این حال، روسیه همچنین دارای کوه ها و مناطق کویر، تاگا، تاندرا، استپ و فلات است که همه آب و هوای خاص خود دارند.

زبان و مذهب مردم روسیه

تنها زبانی که در روسیه از سال 1917 تا به امروز صحبت میشده است ، زبان روسی می باشد. اما قانون اساسی کشور روسیه به جمهوری های جداگانه این اجازه را داده که به صورت نیمه رسمی در کنار زبان روسی از زبان بومی بهره مند باشند. سایر زبان ها از جمله : بلاروسی و اوکراینی می باشد.

در کشور روسیه ادیان متنوعی وجود دارند، قانون اساسی سال 1997 به ادیان مسیحیت، اسلام، یهودیت و بودایی اهمیت ویژه ای داده‌است. حدود 51 درصد مردم روسیه را مسیحیان تشکیل می‌دهند.

جاذبه های گردشگری روسیه

1 –  دریاچه بایکال

2- دره آب فشان‌ها

3 – مجسمه یادبود مادر میهن روسیه

4 – کاخ پترگوف

5 – کلیسای جامع سنت باسیل

6 – ستون های سنگی

7 – کوه البروس

8 – قطب های جمهوری کومی

9 – کاخ کرملین مسکو

ماه مناسب تور روسیه

جولای و آگوست که مصادف است با ماه های تیر و مرداد(تا اوایل شهریور) گرم‌ترین ماه‌های سال هستند، و به همین دلیل بهترین فصل برای تعطیلات و خوشگذرانی نیز به شمار می‌آیند. اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و کاری با هوای سرد و کولاک نداشته ‌باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده‌اند، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌چیز می‌بخشد. روزهای پایانی اکتبر که برابر است با ماه مهر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل برابر با  اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

تماس بگیرید