شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

شهر تیانجین چین و جاذبه های گردشگری آن

شهر تیانجین چین بهروزسیر
چکیده این مطلب:

شهر تیانجین چین ، یکی از شهرهای مهم و اقتصادی در شرق کشور چین است. این شهر ساحلی دارای جاذبه های گردشگری و مکان های ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 28 ژانویه 2019 161 بازدید

شهر تیانجین چین یک مقصد بسیار جذاب گردشگری

شهر تیانجین چین یک مقصد بسیار جذاب گردشگری بهروزسیر

شهر تیانجین چین (Tianjin)، یکی از شهرهای مهم و اقتصادی در شرق کشور چین است. این شهر ساحلی دارای جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی بسیاری است. معماری ساختمان های شهر، طبیعت زیبا، رودخانه ها، مراکز خرید و خیابان های شهر، همه از دیدنی های این شهر به شمار می روند. با شرکت در تور چین می توانید از تماشای جاذبه های گردشگری شهر تیانجین لذت ببرید. بهروزسیر دعوت می کند برای آشنایی با این جاذبه های گردشگری تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری شهر تیانجین که می توانید از آن لذت ببرید

شهر تیانجین چین ، یک مقصد گردشگری جذاب و دیدنی در کشور چین است. اگر قصد دارید با تور چین به این سرزمین سفر کنید، بازدید از شهر تیانجین را به شما پیشنهاد می کنیم. در این شهر می توانید کلیساها، سالن های تئاتر، معبد، موزه و بسیاری مکان های تاریخی دیگر را تماشا کنید. معماری بناها و همچنین فستیوال های تیانجین هم از جمله جاذبه های گردشگری آن محسوب می شوند.

1- خیابان قدیمی و باستانی Jinmen Guli

خیابان قدیمی و باستانی Jinmen Guli بهروزسیریکی از جاذبه های گردشگری شهر تیانجین چین، خیابان بسیار قدیمی است که در ناحیه نانکای (Nankai) شهر قرار دارد. معبد شاهزاده بهشت به عنوان مرکز جغرافیایی این خیابان شناخته می شود. در این خیابان می توانید قدم بزنید و مغازه هایی را تماشا کنید که صنایع دستی، آثار عتیقه، نقاشی ها، مجسمه ها و اشیای زیبا می فروشند. برخی از بناهایی که در این خیابان قدیمی مشاهده می کنید به سبک معماری دوران امپراتوری کینگ (1911-1644( ساخته شده است. اگر با تور چین به شهر تیانجین سفر کردید، از خیابان باستانی این ناحیه دیدن کنید و از غذاهای خوشمزه و محلی که در غذاخوری های آن تهیه می شوند لذت ببرید. بهروزسیر توصیه می کند خرید سوغاتی های زیبا را از مغازه های این خیابان فراموش نکنید.

2- برج رادیو و تلویزیون شهر تیانجین

برج رادیو و تلویزیون شهر تیانجین بهروزسیر

یکی از جاذبه های گردشگری شهر تیانجین چین، برج بلند رادیو و تلویزیون شهر است. این برج، نهمین برج تلویزیونی جهان است و در کناره دریاچه تیانتا (Tianta Lake) قرار دارد. ارتفاع این برج، 248 متر تا 278 متر است. یک رستوران داخل برج قرار دارد که مهمانان و گردشگران می توانند در حین لذت بردن از منظره شهر، غذاهای مورد علاقه خود را میل کنند. با شرکت در تور چین می توانید این برج را از نزدیک تماشا کنید.

3- دیوار بزرگ هوآنگ یاگوآن (Huangyaguan Great Wall)

دیوار بزرگ هوآنگ یاگوآن (Huangyaguan Great Wall)دیوار بزرگ هوآنگ یاگوآن، یکی از جاذبه های گردشگری شهر تیانجین است. این مکان دیدنی هر ساله توجه زیادی از توریست ها را به خود جلب می کند. این دیوار به عنوان یک قسمت از پروژه سلسله امپراتوری کی شمالی (Qi) در سال های 550 تا 577 محسوب می شود و در محل تقاطع میان شهرهای پکن، تیانجین، تانگ شوآن و چِنگ دی واقع شده است.

دیوار بزرگ هوآنگ یاگوآن یک نمونه شگفت انگیز از مهندسی نظامی در دوران باستان چین است. بیش از 40 خط عبوری به شکل هشت نمودار که نمایی از شهر را معرفی می کند ساخته شده است. مسابقه ماراتن هر ساله در اواسط ماه مه در دیوار بزرگ هوآنگ یاگوآن برگزار می شود و هزاران دونده در آن شرکت می کنند. تماشای این مسابقه برای گردشگران خارجی جذابیت زیادی دارد. بهروزسیر پیشنهاد می کند برای شرکت در تور چین، ماه مه را برای سفر به شهر تیانجین چین انتخاب کنید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  پارک ژانگجیاجی چین

4- منطقه کوهستان پان شوآن (Panshan Mount)

منطقه کوهستان پان شوآن (Panshan Mount) بهروزسیریکی از مکان های دیدنی شهر تیانجین که قطعاً از تماشای منظره های آن شگفت زده می شوید، منطقه کوهستانی پان شوآن است. این کوهستان از طبیعت سنگی، درختان سرسبز، قله های زیبا و هوای صاف و دلپذیر برخوردار است. درختان کاج این ناحیه، منظره بسیار زیبایی دارند. در سفر به این شهر، بازدید از این کوهستان را از دست ندهید.

5- رودخانه های هه (Haihe River)

رودخانه های هه (Haihe River) در شهر تیانجین چین بهروزسیراگر می خواهید یک طبیعت خیره کننده در شهر تیانجین را تماشا کنید، بازدید از رودخانه های هه را پیشنهاد می کنیم. مناظر این رودخانه دقیقاً همان چیزی است که در تصورات زیبای شما وجود دارند و یا مانند آن را در تابلوهای نقاشی تماشا کرده اید. علاوه بر بازدید از منظره این رودخانه می توانید از پارک محوطه اطراف آن لذت ببرید و از بنای کلیسای وانگ هایلو (Wanghailou Church) نیز دیدن کنید.

6- معبد دولی (Dule Temple)

معبد دولی (Dule Temple) در شهر تاینجین چین بهروزسیریکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر تیانجین به قدمت تاریخی بسیار ارزشمند، معبد دولی است. قدمت این معبد به حدود 1000 سال قبل باز می گردد. معماری ساختمان معبد بسیار پیچیده است. اگر با تور چین به این شهر سفر کنید، پس از ورود به معبد دولی می توانید مجسمه های چوبی و مجسمه وان یین (Kwan-yin)، یکی از بزرگترین مجسمه های گلی در کشور چین را تماشا کنید.

سایر جاذبه های گردشگری شهر تیانجین چین عبارتند از: معبد بودایی های دابی، کوهستان باکسیان، دره شادی، استراحتگاه ساحلی، کلیسای سنت جوزف و معبد شاهزاده بهشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید