تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای بنگلادش

پرچم ویزای بنگلادش
اطلاعات ویزای بنگلادش
نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 25 می 2024 3 بازدید

اگر می‌پرسید که آیا برای سفر به بنگلادش به ویزا نیاز است؟ باید بگوییم که بله، برای سفر به بنگلادش مانند کشورهای دیگر به ویزا نیاز دارید. ویزاهای این کشور شامل ویزای تحصیلی، تجاری و توریستی می‌شوند که هرکدام اعتبار متفاوتی دارند. اعتبار اقامت در این ویزا، با توجه به هدف شما و نظر سفارت تعیین می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزای بنگلادش با بهروزسیر همراه باشید.

ویزای بنگلادش

ویزا بنگلادش با ارائه مدارک کامل و درست به سفارت به‌دست می‌آید. برای اخذ ویزای بنگلادش باید اعتبار آنها را درنظر داشته باشید. برای مثال، ویزای بنگلادش برای ایرانی ها تنها به‌صورت عادی ارائه می‌شود. این ویزا اعتباری 3 ماهه دارد که پس از ورود شهروندان ایرانی به این کشور، اجازه اقامت حداکثر 30 روزه به آنها می‌دهد.

معمولا این ویزا، به مصاحبه حضوری نیازی ندارد، اما ممکن است که سفارت، فرد متقاضی را برای انجام مصاحبه دعوت کند. همچنین، توجه داشته باشید که پروازهای مستقیم از ایران به بنگلادش وجود ندارند، برای سفر به این کشور باید از پروازهای ترکیش، امارات، اتحاد یا قطر ایرویز استفاده کنید.

نحوه دریافت ویزای بنگلادش

ویزای بنگلادش ازطریق سفارت این کشور در ایران صادر میشود. جهت دریافت ویزا باید به‌صورت حضوری مدارک مورد نیاز را به‌ سفارت این کشور ببرید و هزینه مربوطه را پرداخت کنید. البته، باتوجه به سخت بودن شرایط بعضی افراد برای مراجعه حضوری، مسئولین سفارت این کشور امکان ارائه ویزا به‌صورت الکترونیکی را هم درنظر گرفته‌اند.

برای دریافت ویزا کافیست به سایت ای ویزا مراجعه کرده و مراحل درخواست الکترونیکی ویزای این کشور را طی کنید. از این طریق، هزینه ویزا هم به‌صورت الکترونیکی پرداخت خواهد شد. پس از پر کردن فرم‌ها و اطلاعات لازم، ازطریق ایمیلی که در این وبسایت ثبت کرده‌اید اطلاعات مربوط به ویزا را دریافت می‌کنید. این اطلاعات را چاپ کرده و همراه با سایر مدارک مورد نیاز، به کنسولگری بنگلادش ببرید تا فرآیند دریافت ویزا نهایی شود.

شرایط ویزای بنگلادش

اولین اقدام برای دریافت ویزای بنگلادش تهیه مدارک مورد نیاز است. شرایط ویزا بنگلادش برای ایرانیان شامل ارائه مدارکی است که این مدارک برای کشورهای دیگر ممکن است متفاوت باشند. توجه داشته باشید که پس از دریافت این ویزا و ورود آن به سفارت بنگلادش، امکان کنسلی و استرداد آن وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز ویزای بنگلادش

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای بنگلادش را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

  • اصل گذرنامه امضا شده با شش ماه اعتبار
  • دو قطعه عکس 3.5*4.5 سانتی‌متر (از سرشانه به بالا، رنگی، جدید با زمینه سفید، تمام رخ و متفاوت با عکس‌های گذرنامه و ویزاهای قبلی باشد.)
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • دعوت نامه (شامل اسکن پاسپورت،اسکن عکس،کارت واکسن دیجیتال،آدرس و شماره تلفن)
  • پرینت رزرو هتل
  • کپی گذرنامه (صفحات اول تا سوم)
  • گواهی تمکن مالی (این گواهی به میزان 100 میلیون تومان برای هر نفر، به زبان انگلیسی از بانک دریافت می‌شود. مبلغ درج شده در آن باید به‌صورت دلار یا یورو باشد.)
  • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت

هزینه ویزای بنگلادش

مانند ویزای سایر کشورها، مبلغ ویزای بنگلادش نرخی قابل توجه است. این مبلغ با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. همچنین، درصورتی‌که قصد دریافت ویزا در کوتاه‌ مدت را داشته باشید، برای بررسی درخواست‌های خود باید هزینه بیشتری بپردازید. به این صورت که هزینه درخواست ویزای این کشور در کوتاه مدت 45 دلار و برررسی درخواست‌ها به‌صورت ویژه و خارج از نوبت 80 دلار آمریکا هزینه برمی‌دارد.

علاوه‌بر آن، توجه داشته باشید که نرخ ویزای بنگلادش برای ویزاهای یک بار ورود و چند بار ورود متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی، باتوجه به هزینه ویزا در کشورهای دیگر می‌توان گفت که هزینه ویزای کشور بنگلادش قابل قبول است.

مدت زمان ویزای توریستی بنگلادش

از زمان ثبت درخواست برای ویزا، 7 تا 10 روز کاری زمان نیاز است تا مدارک خود را دریافت کنید. این ویزا دارای اعتبار یک ماهه است که پس از ورود به این کشور، امکان اقامت به اندازه 30 روز را ارائه می‌دهد.

درخواست ویزای بنگلادش

گرفتن ویزای بنگلادش هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت الکترونیکی امکان‌پذیر است. متقاضیانی که امکان مراجعه حضوری را ندارند می‌توانند از نحوه دریافت ویزای بنگلادش به‌صورت الکترونیکی استفاده کنند. بهروزسیر به‌عنوان یک کارگزار حرفه‌ای برای اخذ ویزا، مراحل دریافت ویزا را در کمترین زمان برای شما طی خواهد کرد.

فرم درخواست ویزای بنگلادش

برای مراجعه حضوری یا درخواست برای ویزای کشور بنگلادش باید فرم درخواست این ویزا را پر کنید. این فرم توسط بهروزسیر به شما ارائه خواهد شد.

ویزای توریستی بنگلادش

ویزای توریستی بنگلادش برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند صادر می‌شود. این ویزا اعتباری یک ماهه دارد و با استفاده از آن تنها می‌توان یک بار وارد این کشور شد. تمدید ویزا در موارد خاص توسط سفارت این کشور انجام می‌شود.

ویزای فوری بنگلادش

متاسفانه درحال حاضر امکان صدور ویزای فوری بنگلادش برای شهروندان ایرانی وجود ندارد. اما درصورت امکان هزینه آن از درخواست عادی بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =

تماس بگیرید