تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای سریلانکا

پرچم ویزای سریلانکا
اطلاعات ویزای سریلانکا
نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 25 می 2024 4 بازدید

در این روزها که سریلانکا به‌عنوان بهشتی در اقیانوس هند معرفی می‌شود، سوالات زیادی درمورد دریافت ویزای سریلانکا وجود دارد. در ادامه به معرفی چگونگی اخذ انواع ویزای سریلانکا می‌پردازیم. با بهروزسیر همراه باشید تا جواب سوالات خود درمورد ویزای این کشور را دریافت کنید.

ویزای سریلانکا

ویزا سریلانکا مهم‎ترین بخش سفر به این کشور است، چراکه مجوز ورود مسافران به این کشور محسوب می‌شود. خوشبختانه، امکان دریافت ویزا بدون نیاز به مراجعه حضوری به سفارت و کنسولگری امکان‌پذیر شده است، درنتیجه امکان اخذ ویزای سریلانکا برای ایرانیان به‌صورت غیرحضوری وجود دارد. به این صورت، مسافرانی که قصد تفریح در این کشور را دارند می‌توانند در بدو ورود به آن در فرودگاه، ویزای فرودگاهی دریافت کنند. این فرآیند به‌سرعت پایان می‌پذیرد و دردسر آن بسیار کمتر از درخواست ویزا از طریق کنسولگری است.

شرایط ویزای سریلانکا

شرایط گرفتن ویزای سریلانکا برای شهروندان ایرانی شامل درخواست ویزای کنسولی نمی‌شود. با ورود به فرودگاه و درخواست برای ویزای فرودگاهی، این اجازه به مسافران داده می‌شود تا به مدت یک ماه به‌صورت قانونی در سریلانکا اقامت داشته باشند. بنابراین، نحوه اخذ ویزای سریلانکا نسبت به سایر کشورهایی که به ویزا نیاز دارند بسیار ساده است. البته، این شرایط برای ویزای توریستی سریلانکا وجود دارد، درمورد انواع دیگر ویزای این کشور تفاوت‌هایی همچنان برقرار است.

قیمت ویزای سریلانکا

هزینه ویزای سریلانکا برای مسافرانی که قصد تفریح و لذت بردن از طبیعت زیبای سریلانکا را دارند، 50 دلار است. توجه داشته باشید که این نرخ با توجه به عوامل مختلف تغییر می‌کند برای مثال، نرخ ذکر شده برای ویزای توریستی دوبار ورود است، درمورد ویزای توریستی چند بار ورود سریلانکا این نرخ به 55 دلار افزایش پیدا می‌کند.

در جدول زیر هزینه انواع ویزای سریلانکا را مطالعه می‌کنید:

نوع ویزا/ اعتبار ویزا /هزینه ویزا

ویزای توریستی دوبار ورود/ 30 روزه/ 50 دلار

ویزای توریستی چند بار ورود/ 180 روزه/ 55 دلار

ویزای تجاری چند بار ورود/ 30 روزه/ 50 دلار

ویزای تحصیلی چند بار ورود/ تا پایان مدت تحصیل/ 100 دلار

ویزای ترانزیت/ 2 روزه/ رایگان

مدارک لازم برای ویزای سریلانکا

مدارک ویزای سریلانکا شامل موارد زیر می‌شوند:

  • پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
  • بلیط رفت و برگشت
  • واچر (رزروی) هتل
  • اطلاعات دقیق محل اقامت (نشانی، شماره تلفن، ایمیل)
  • یک قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵

مدارک فوق جهت ویزای توریستی سریلانکا کفایت می‌کنند، برای دریافت ویزای تجاری این کشور علاوه‌بر مدارک ذکر شده، به دعوتنامه رسمی هم نیاز است. این درحالی است که مدارک مورد نیاز برای ویزای ترانزیت تنها به یک قطعه عکس و پاسپورت معتبر محدود می‌شوند.

درخواست ویزای سریلانکا

دریافت ویزا سریلانکا جهت تفریح در داخل همین کشور انجام می‌شود. به این صورت که پس از ورود به سریلانکا، در فرودگاه فرم ویزا را پر می‌کنید تا اجازه خروج از فرودگاه و اقامت در سریلانکا برای شما صادر شود. پس از پر کردن فرم‌ها و ارائه مدارک مورد نیاز، ویزای شما در کمتر از یک ساعت صادر خواهد شد. البته درصورتی که با هدف کار و تحصیل به این کشور می‌روید باید اقدامات لازم را پیش از ورود به آن، ازطریق وبسایت اداره مهاجرت سریلانکا انجام دهید.

انواع ویزای سریلانکا

انواع ویزای سریلانکا برای افرادی که می‌خواهند با اهداف مختلف وارد این کشور شوند ارائه می‌شود. انواع ویزای این کشور را درادامه آورده‌ایم:

ویزای الکترونیکی سریلانکا

امکان دریافت ویزای سریلانکا به‌صورت الکترونیکی برای ایرانیان وجود دارد. به این صورت که افراد متقاضی می‌توانند تمامی مراحل درخواست ویزا را به‌صورت آنلاین طی کنند. برای این منظور کافیست به سایت اداره مهاجرت سریلانکا به نشانی eta.gov.lk مراجعه کرده و فرم درخواست ویزا را پر کنید.

ویزای توریستی سریلانکا

اخذ ویزای توریستی سریلانکا پس از ورود به فرودگاه این کشور امکان‌پذیر است. ویزای توریستی سریلانکا برای ایرانیان که قصد تفریح در این کشور را دارند، پس از درخواست آنها در فرودگاه در کمترین زمان صادر خواهد شد. ویزای گردشگری سریلانکا آسان‌ترین روش برای ورود موقت به این کشور است.

ویزای فرودگاهی سریلانکا

برای دریافت ویزای آنلاین سریلانکا لازم است که به سایت اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید. اما ویزای فرودگاهی آن روش ساده‌تری دارد. قیمت ویزای فرودگاهی سریلانکا برای 30 روز اقامت آنها در این کشور معادل با 60 دلار آمریکا است. فرآیند دریافت ویزا در فرودگاه به‌سرعت انجام می‌پذیرد.

ویزای کار سریلانکا

جهت دریافت ویزای کار سریلانکا ابتدا باید دعوتنامه‌ای از یک کارفرمای بومی در این کشور داشته باشید. درصورت وجود دعوتنامه می‌توانید یک ویزای 30 روزه برای کار در این کشور تهیه کنید. اگر برای اتمام کار خود به روزهای بیشتری برای اقامت نیاز دارید، پس از دریافت ویزای 30 روزه می‌توانید برای دریافت ویزای 180 روزه اقدام کنید. به این صورت ویزای کاری شما تمدید خواهد شد. نکته مهم آن است که دولت سریلانکا جهت تمدید ویزای کاری هیچگونه هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =

تماس بگیرید