شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

هنرهای رزمی چین

Monkey-Kung-Fu-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

هنگامی که از هنرهای رزمی چین سخن به میان می آید اولین چیزی که در ذهن ها نقش می بندد تصاویر و فیلم های سینمایی ….

نویسنده: manager منتشر شده در: 21 می 2019 12 بازدید

هنرهای-رزمی-چین-بهروزسیر

هنگامی که از هنرهای رزمی چین سخن به میان می آید اولین چیزی که در ذهن ها نقش می بندد تصاویر و فیلم های سینمایی شائولین است. معبد شائولین که در داستان ها و افسانه ها آمده است، در حقیقت، نمادی از هنرهای رزمی چین به شمار می رود. فیلم‌های سینمایی که از هنرمندان مشهوری مانند جکی چان و بروس لی به نمایش در آمده اند، همه با استفاده از هنرهای رزمی و تکنیک های خاص تهیه شده اند. این هنرهای ورزشی نمادی از میراث فرهنگی چین باستان به شمار می رود. بسیاری از مردمان چین باستان عقیده داشتند مشغول بودن به هنرهای رزمی می تواند سلامتی آنها را تضمین کند. به همین دلیل پرداختن به مدل های مختلف هنرهای رزمی و تکنیک های آن از دیرباز تا کنون مورد توجه قرار داشته است. با خدمات بهروزسیر و با اخذ ویزای چین می توانید به مشرق زمین سفر کرده و از نزدیک با نماد و نشانه های هنرهای رزمی آشنا شوید.

مروری بر تاریخچه هنرهای رزمی چین

تاریخچه-هنرهای-رزمی-چین-بهروزسیر

 هنرهای رزمی معمولاً به کونگ فو چینی و ووشو چینی شهرت دارند. ورزش های مبتنی بر هنرهای رزمی ، حرکت های ورزشی ویژه ای هستند که به طور شگفت انگیزی، بدن و ذهن ورزشکار را هماهنگ نگه می دارند. هر آن چیزی که به عنوان هنر های رزمی در ذهن دارید به نوعی از تمرین اشاره می کند که می تواند مهارت های بدنی فرد را ارتقا داده و او را قدرتمند و مقاوم سازند. افرادی که به هنرهای رزمی چینی مشغول هستند از نظر سلامت قلب و اخلاق اجتماعی در جایگاه بهتری قرار دارند.

تاریخچه هنرهای رزمی چینی به زمانی باز می گردد که قوم بربرها مجبور بودند از مهارت های بدنی خود و با استفاده از سلاح‌های ساده در مقابل حیوانات وحشی و حمله سایر قبیله‌های مهاجر، مقاومت کنند. این اقوام باستانی با استفاده از همین هنرهای رزمی در جنگ ها نیز شرکت می کردند. سلاح هایی که در هنرهای رزمی در زمان بربرها استفاده می شد به تدریج گسترش یافت به طوری که اکنون سلاح ها و ابزار‌های پیشرفته را می توانید در این ورزش مشاهده کنید. در یک تعریف دیگر از هنرهای رزمی چین می توان گفت این هنرها را به عنوان یک ترکیب منحصر به فرد از ورزش دفاع شخصی، نظم و هنر برشمرد. همه این عوامل به طور کامل مبتنی بر تعادل محیط خارجی و درون بدن قرار دارد؛ به عنوان مثال، هنرهای رزمی چین بر کنترل تنفس، ذهن و قدرت ماهیچه شما تأثیر دارد.

 نمونه ای از معروف ترین هنرهای رزمی چین

Shaolin Kung Fu

Shaolin-Kung-Fu-بهروزسیر

Tai Chi

Tai-Chi-بهروزسیر

Baguazhang

Baguazhang-بهروزسیر

Xingyiquan

Xingyiquan-بهروزسیر

Qigong

Qigong-بهروزسیر

Wing Chun

Wing-Chun-بهروزسیر

Wushu

Wushu-بهروزسیر

Bajiquan

Bajiquan-بهروزسیر

Five Animals

Five-Animals-بهروزسیر

Choy Li Fut

Choy-Li-Fut-بهروزسیر

Yiguan

Northern Praying Manits

Northern-Praying-Manits-بهروزسیر

Northern Shaolin

Northern-Shaolin-بهروزسیر

Emeiquan

Emeiquan-بهروزسیر

Snake Kung Fu

Snake-Kung-Fu-بهروزسیر

Drunken Boxing

Drunken-Boxing-بهروزسیر

Meihuaquan

Meihuaquan-بهروزسیر

Monkey Kung Fu

Monkey-Kung-Fu-بهروزسیر

 

 

Kenpo

Kenpo-بهروزسیر

Nanquan

Nanquan-بهروزسیر 

 

Fujian White Crane

Fujian-White-Crane-بهروزسیر

Shuai Jiao

Shuai-Jiao-بهروزسیر 

 

Changquan

Changquan-بهروزسیر

Hung Ga

Hung-Ga-بهروزسیر 

 

Xing Yi Quan

Xing-Yi-Quan-بهروزسیر

Karate

 

Fanzi Quan

Fanzi-Quan-بهروزسیر

Bagua Zhang

Bagua-Zhang-بهروزسیر

مهم نیست که قصد داشته باشید در کدام یک از هنرهای رزمی مشغول به فعالیت شوید، آنچه مهم است اینکه چهار مرحله ضروری را باید در ابتدا پشت سر بگذارید: 1) محل آموزش مهارت های پایه 2)تکرار و تمرین 3)استراتژی های هنرهای رزمی و 4) سلاح ها و ابزار مورد استفاده در هنرهای رزمی . مردم محلی چین عقیده دارند قبل از اینکه بتوانید به دنیای شگفت انگیز و پر هیجان هنرهای رزمی وارد شوید باید از نظر اخلاقی به درجه خاص رسیده باشید. با اخذ ویزای چین می توانید به چین سفر کنید و اگر به این هنرها علاقه داشتید از یکی از مراکز آموزشی آن بازدید کنید. گردش های توریستی به صورت گروهی برای بازدید از این مراکز، مناسب تر است. با خدمات بهروزسیر می توانید از خدمات تور گردشگری گروهی چین بهره مند شوید.

هنرهای رزمی چین و گردشگری کشور چین

 هنرهای رزمی علاوه بر جنبه ورزشی و هنری به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری چین نیز محسوب می شوند. بسیاری از توریست ها و گردشگران چینی برای بازدید از مناطقی که به طور ویژه به آموزش و تمرین هنرهای رزمی می‌پردازند به این کشور سفر می کنند. فرصت های زیادی برای بازدید از این میراث باستان وجود دارد. با اخذ ویزای چین و همراه با خدمات بهروزسیر می توانید سر تا سر چین را تماشا کنید. تجربه هایی در زمینه هنرهای رزمی به دست آورید.

 یکی از مکان هایی که با هنرهای رزمی چین در ارتباط است، معبد شائولین می باشد. همچنین این هنرها را در تای چی، کوهستان وودانگ می توانید جستجو کنید. بیش از تعداد ۱۰۰ مرکز آموزش هنرهای رزمی در نقاط مختلف این کشور در حال آموزش ورزشکاران حرفه‌ای هستند. بهروزسیر پیشنهاد می کند تماشای تمرینات ورزشکاران در این مراکز را در سفر به چین از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید