کنده-کاری-های-روی-صخره-دازو----بهروزسیر
24
فروردین
1398

جاذبه های گردشگری شهر چونگ کینگ

ارسال شده توسط: hdr22/ 71

جاذبه-های-گردشگری-شهر-چونگ-کینگ---بهروزسیرشهر چونگ کینگ، یکی از شهرهای جنوبی کشور چین می باشد. این شهر دارای آثار باستانی، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی است؛ به گونه ای که هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن مکان ها و مناظر زیبای این شهر به چونگ کینگ سفر می‌کنند. چونگ‌کینگ، هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ اقتصادی و شرایط زندگی یکی از بهترین نواحی جنوب کشور چین محسوب می شود. این شهر به سبک مدرن ساخته شده و پس از شهر شانگهای، بیجینگ و تیان جین، چهارمین شهر پیشرفته در نیمه جنوب کشور چین شناخته می شود. برای تماشای این شهر زیبا می توانید با ویزای فوری چین در تورهای گردشگری بهروزسیر شرکت کنید.

 شهر چونگ کینگ، شهر سرزمین های کوهستانی، تپه ها، رودخانه ها و جنگل های سرسبز است. در نقاط مختلف این شهر می توانید هم ساختمان های بسیار مدرن و پیشرفته را مشاهده کنید و هم می توانید آثاری از معماری چین باستان را تماشا نمایید. با شرکت در تور چین و سفر به شهر چونگ کینگ می توانید از تمام جاذبه های گردشگری شهر لذت ببرید. در این مطلب با برترین جاذبه های توریستی شهر چونگ کینگ آشنا می شوید.

فهرستی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر چونگ کینگ

۱-شهر قدیمی چیکی کو (Ciqikou Old Town)

شهر-قدیمی-چیکی-کو---بهروزسیر یکی از مکان های دیدنی و گردشگری با قدمت تاریخی در حومه شهر چونگ‌کینگ قرار دارد و با نام “شهر قدیمی چیکی کو” شناخته می شود. وسعت این مکان باستانی حدود ۱۸/۱ کیلومتر مربع است. ساختمان های شهر به سبک کلاسیک ساخته شده اند و اگر با تور چین به این مکان سفر کنید می توانید طعم لذیذ غذاهای محلی شهر قدیمی چیکی کو را امتحان کنید.

 شهر قدیمی چیکی کو در سال ۹۹۸ در طول امپراطوری سونگ ساخته شد. این شهر هم اکنون یکی از جاذبه های شهر چونگ کینگ بود و نقش مهمی در صنعت گردشگری کشور چین ایفا می کند. بازدید از این مکان تاریخی رایگان است و از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر گردشگران می توانند در شهر گردش کنند.

 ۲-کنده کاری های روی صخره دازو (Dazo)

کنده-کاری-های-روی-صخره-دازو----بهروزسیر یکی دیگر از آثار باستانی بسیار منحصر به فرد و جذاب در شهر چونگ کینگ مربوط به آثار کنده کاری روی صخره های سنگی است که همه نمادی از مذهب و تمدن باستانی چین می باشند. قدمت این کنده کاری ها به قرن هفتم پس از میلاد مربوط می‌شود و نمادی از آیین بودا در این شهر به شمار می روند. برخی از کنده کاری ها نشان ‌دهنده مذهب کنفوسیوس و تائوئیسم و اعتقادات آنها می باشند. این مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و بیش از ۵۰ هزار مجسمه از ۱۰۰ هزار شخصیت معروف کشور چین را به نمایش می‌گذارد. اگر در تور چین شرکت کنید می توانید برای بازدید از کنده کاری های صخره دازو به حدود ۱۶۰ کیلومتری از غرب شهر چونگ کینگ سفر کنید.

 هزینه ورودی برای بازدید از این مکان، ۱۳۰ CNY است؛ این مکان گردشگری از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر برای بازدید گردشگران و توریست ها باز می باشد.

۳- دره وولونگ (Wulong)

دره-وولونگ---بهروزسیریکی از منحصر به فردترین و خیره کننده ترین مناظر طبیعی را می توانید در نزدیکی رودخانه ووجیانگ (Wujiang River) در جنوب شرقی شهر چونگ‌کینگ تماشا کنید. این مکان به نام دره وولونگ شهرت دارد. نواحی رودخانه ای با پل های باستانی و تاریخی به یکدیگر متصل شده‌اند. گلوگاه ها، پل های طبیعی، غارها و همچنین جریانات رودخانه ای بسیار زیبا در این دره قابل مشاهده هستند. برای بازدید از این دره در شهر چونگ کینگ باید هزینه ۹۵ CNY پرداخت کنید.

۴-باغ وحش شهر چونگ کینگ

 یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در شهر چونگ کینگ باغ وحش این شهر است. باغ وحش در حومه غربی شهر قرار گرفته که با کوهستان‌های بسیار زیبا محصول شده است. باغ وحش چونگ کینگ خانه پانداهای غول پیکر به شمار می رود. این مکان به طور رسمی از سال ۱۹۵۵ آغاز به کار کرده است و مساحتی به وسعت ۴۵ هکتار را پوشش می دهد. در باغ وحش چونگ کینگ، بیشتر از ۲۳۰ گونه از حیوانات مختلف نگهداری می شود که حدود ۶۰۰۰ از گونه های حیوانی که در باغ وحش چونگ کینگ وجود دارند از سراسر کشور چین در این مکان گردآوری شده است. هزینه بازدید از این باغ وحش ۲۰ CNY است و اگر در تور چین شرکت کنید می‌توانید از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر وارد باغ وحش شوید.

۵-شهر اشباح فنگ دو (Fengdu Ghost City)

شهر-اشباح-فنگ-دو---بهروزسیر یکی از جذاب ترین مکان های توریستی در شهر چونگ کینگ متعلق به محوطه بسیار وسیعی است که معبدها صومعه ها و آثار باستانی مربوط به مذهب باستانی چین را به نمایش می گذارد. شهر اشباح در فاصله ۱۷۰ کیلومتری جریان پایین‌دستی ساحل شمالی رودخانه یانگ تسه قرار گرفته است. در شهر اشباح فنگ دو می توانید سازه ها، ساختمان ها، معبدها و صومعه ها که نمادی از آیین ها و مذهب های مختلف در شهر چونگ کینگ است را تماشا کنید. بسیاری از این معبد ها به سبک پاگودا ساخته شده اند و نمادی از آیین بودا در این منطقه به شمار می روند. شهر اشباح در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری شهر چونگ کینگ می باشد.