شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

شهر کونمینگ چین

شهر کونمینگ چین بهروزسیر
چکیده این مطلب:

شهر کونمینگ چین ، پایتخت و بزرگ ترین شهر استان یوننان در جنوب غربی کشور چین است. این شهر در دهه 1920 با نام یوننان ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 30 مارس 2019 111 بازدید

شهر کونمینگ چین Kunming – معروف به شهر بهار چین

شهر کونمینگ چین Kunming - معروف به شهر بهار چین بهروزسیرشهر کونمینگ چین (Kunming)، پایتخت و بزرگ ترین شهر استان یوننان در جنوب غربی کشور چین است. این شهر در دهه 1920 با نام یوننان فو (Yannan – Fu) معروف بوده است. کونمینگ در استان یوننان جزو بهترین شهر در کشور چین از نظر شرایط زندگی، اقتصاد، ارتباطات، سیاست و فرهنگ مردم به شمار می رود. جالب است بدانید این شهر به دلیل آب و هوای بسیار مطبوعی که دارد با نام “شهر بهار” در این سرزمین شهرت یافته است. در حال حاضر، شرکت ها و سازمان های معروف و معتبر در شهر کونمینگ فعالیت دارند. برای سفر به این شهر می توانید ویزای تجاری چین را از بهروزسیر دریافت کرده و یک گردش لذت بخش در شهر داشته باشید.

مروری بر تاریخچه شهر کونمینگ

مروری بر تاریخچه شهر کونمینگ و وقایع مهم تاریخی در جنوب غربی چینشهر کونمینگ چین در دوران مختلف تاریخی، شاهد وقایع بسیار زیادی بوده است؛ رد پای بسیاری از امپراتوری ها، حکومت ها و حتی جنگ های پی در پی را می توان در سرزمین های جنوب غربی چین، به ویژه استان یوننان جستجو کرد. این شهر در دوره های جنگ جهانی دوم به عنوان پایگاه هوایی ارتش آمریکا به شمار می رفت و همچنین به عنوان یک پایانه یا ترمینال برای اتصال به کشور برمه محسوب می شد. این شهر در فلات یوننان – گویی ژو (Yannan – Guizhou) قرار دارد و در ارتفاع حدود 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است. بهروزسیر پیشنهاد می کند اگر می خواهید این شهر را از نزدیک تماشا کنید، با اخذ ویزای تجاری چین به این شهر سفر نمایید.

وقایع مهم تاریخی در جنوب غربی چین

شهر کونمینگ چین به عنوان یک شهر تاریخی و بسیار قدیمی در کشور چین شناخته می شود که البته در حال حاضر دارای مناطق مسکونی و ساختمان های بسیار مدرن است. به طور کلی، تاریخ این شهر را به دوره های مختلفی نظیر تاریخ کهن، تاریخ قرون وسطی، دوران امپراتوری مینگ و کینگ، دوران پس از حکومت کینگ، دوران پس از پیمان تجاری در سال 1908 و دوران تاریخی پس از جنگ جهانی دوم تقسیم بندی می کنند. در هر یک از این دوران تاریخی، وقایع بسیاری در شهر کونمینگ رخ داده اند که بیان جزئیات هر یک از حکومت ها از حوصله این بحث خارج است. در بیان جاذبه های گردشگری شهر کونمینگ در استان یوننان، همین بس که بگوییم در این شهر، آثار تاریخی و مکان های باستانی وجود دارند که در کنار ساختمان های تجاری می توانند توریست های بیشماری را به سمت این منطقه جذب نمایند.

موقعیت جغرافیایی شهر کونمینگ

موقعیت جغرافیایی شهر کونمینگ چینشهر کونمینگ در مرکز استان یوننان در نواحی شرقی قرار گرفته است. این شهر دارای مساحتی حدود 21600 کیلومتر بوده و تا حدود 140 کیلومتر در امتداد مسیر شرق به غرب گسترده شده است. وسیع ترین ناحیه شهر در سمت شمال به جنوب در وسعتی حدود 220 کیلومتر قرار گرفته است. بسیاری از گردشگرانی که به شهر کونمینگ سفر می کنند، مجذوب زیبایی های طبیعی شهر در مناطق مختلف می شوند؛ این شهر از حوزه آبی دریاچه دیان (Lake Dian) قرار گرفته و از جهت های شمال، غرب و شرق توسط کوهستان های خیره کننده محصور شده است. در این سرزمین ها می توانید جنگل ها و پوشش های گیاهی بسیار زیبایی را تماشا کنید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  تور چین و نکاتی که باید بدانید

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی در شهر کونمینگ چین به صورت تابستان های خنک و کوتاه و تابستان های طولانی، گرم و مرطوب می باشد. شرایط دمایی بسیار داغ در فصل تابستان در این شهر هرگز رخ نمی دهد بنابراین اگر قصد دارید با ویزای تجاری چین به کونمینگ سفر کنید پیشنهاد می کنیم فصل بهار و تابستان را برای این کار در نظر بگیرید. زیبایی های طبیعت در فلات یوننان واقعاً تماشایی هستند.

جاذبه های گردشگری شهر کونمینگ

جاذبه های گردشگری شهر کونمینگ چینآنچه می تواند شما را به عنوان یک توریست، راهی سرزمین های جنوب غربی کشور چین در شهر کونمینگ نماید، جاذبه های گردشگری شهر و مکان های دیدنی آن است. در این شهر می توانید میدان های وسیع و بزرگ را تماشا کنید که مردم و وسایل نقلیه در آن رفت و آمد می کنند. در کونمینگ، 3 میدان معروف و بسیار بزرگ وجود دارد. تقریباً در تمام مناطق این شهر می توانید سبک های مختلفی از زندگی مردم، از چین باستان گرفته تا دنیای مدرن امروزی را مشاهده کنید.

پارک های شهر کونمینگ، نمونه های دیگری از جاذبه های گردشگری این منطقه هستند. باغ وحش کونمینگ در سال 1950 تأسیس شده و محوطه آن به محل پارک یوآن تونگ (Yuantong) متصل می باشد. این پارک و باغ وحش شهر، محبوبیت ویژه ای نزد توریست ها دارند.

سایر جاذبه های گردشگری شهر کونمینگ چین

از سایر جاذبه های گردشگری شهر کونمینگ چین می توان به موزه استانی یوننان، موزه شهر کونمینگ، موزه و باغ وحش تاریخی کونمینگ، موزه مردم شناسی، معبد بودا و دریاچه دیان اشاره کرد.

اگر به مبحث معبدهای بودایی علاقمند هستید پیشنهاد می کنیم مقاله «معبدهای شهر کونمینگ» را بخوانید.

برای سفر به این شهر می توانید از خدمات تورهای گردشگری بهروزسیر بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید