تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

12 نکته قبل از مهاجرت و زندگی در دبی

default
چکیده این مطلب:

تنها در صورتی میتوانید تجربه‌ای ماجراجویانه هنگام زندگی در دبی کسب کنید که انتظاراتتون نسب به کشور امارات را فراموش کنید. دبی مانند هیچ شهر ….

نویسنده: منتشر شده در: 24 سپتامبر 2021 362 بازدید
در حال حاضر فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه نداریم، اما مطلب زیر برای راهنمایی شما تهیه شده و می تواند به شما کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

مهمترین نکته برای هر کسی که به دبی نقل مکان میکند این است که تعصباتش را کنار بگذارد. تنها در صورتی میتوانید تجربه‌ای ماجراجویانه هنگام زندگی در دبی کسب کنید که انتظاراتتون نسب به کشور امارات را فراموش کنید. دبی مانند هیچ شهر دیگری در جهان نیست.  در گوشه و کنار دبی سرشار از زندگی، انرژی و شگفتی وجود دارد. با ویزای دبی از بهروزسیر به صورت توریستی میتوانید قبل از مهاجرت، از نزدیک با این شهر زیبا و پر از هیاهو آشنا شوید.

اگر پزشک یا جزو افراد کادر درمان هستید، بهروزسیر پیشنهاد می‌کند شرایط مهاجرت پزشکان به امارات را مطالعه بفرمایید.

برای شلوغی آماده شوید

شلوغی در دبی - بهروزسیر

منظره شهری برج خلیفه و گذرگاه پیچیده بزرگراه و آسمان خراش ها در امتداد جاده شیخ زاید عصر در دبی، امارات متحده عربی / بهروزسیر

ساکنان دبی همیشه بسیار شلوغ هستند. شیوه زندگی بدون وقفه است و کلمه “سریع” اغلب هنگام صحبت با دوستان استفاده میشود. هر کس فهرستی طولانی از کارهایی برای خودش دارد که باید انجام دهد و استرس هایی که تجربه میکند. هیچ کس واقعاً نمی‌تواند از شلوغی دبی فرار کند. بنابراین آمادگی برای یک روال شلوغ و اغلب پرهیاهو بسیار مهم است. ساکنین دبی زندگی سریعی دارند.

آخر هفته ها جمعه و شنبه است

تعطیلات آخر هفته شنبه و یکشنبه در امارات برگزار نمیشود. در دبی و شهرهای امارات، هفته کاری از یکشنبه شروع میشود و تعطیلات آخر هفته جمعه و شنبه است. این به این دلیل است که جمعه در اسلام یک روز مقدس است و مردم نباید در این روز کار کنند. عادت به روزهای تعطیلی و کاری در ابتدا شاید کمی مشکل باشد، اما پس از چند هفته افراد جدید یاد می گیرند که از TGIT استقبال کنند.😊(Thank God it’s Thursday)- خدا را شکر پنج شنبه است.

زندگی در دبی گران است

زندگی در دبی گران است - بهروزسیر

زندگی در دبی گران است / بهروزسیر

مردم همیشه متوجه نیستند که هزینه زندگی در دبی بسیار زیاد است. اجاره، مواد غذایی و صورتحسابها می تواند به میزان قابل توجهی زیاد باشد. بنابراین مهم است که با دستمزد بالا متعجب نشوید؛ چرا که ممکن است فقط صورتحسابهای اساسی را پوشش دهد. بسیاری از مردم به این فکر می کنند که به زودی لامبورگینی سوار می شوند و شامپاین می نوشند! اغلب اینطور نیست و زندگی در دبی بسیار پرهزینه و گران است.

شما باید قوانین کشور را رعایت کنید

قوانین و مقررات در امارات - بهروزسیر

امارات کشور قانونمندی است. / بهروزسیر

اگر میخواهید از مشکلات و دردسر جلوگیری کنید، همیشه باید به قوانین و مقررات کشور امارات و شهرهایش احترام بگذارید. از جمله قوانینی که شاید عجیب به نظر برسد ابراز محبت عمومی غیر قانونی است. در ملاء عام نباید مست باشید. کالای تقلبی نخرید و مبادله نکنید. از غریبه‌ها عکس نگیرید. امارات کشور بشدت قانونمندی است. شکستن قانون و زیر پا گذاشتن آن در هر شهری از امارات از جمله دبی باعث میشود با شما برخورد جدی شود.

ملیتهای مختلف در دبی - بهروزسیر

دوستی با ملیتهای مختلف در دبی. دبی شهری بسیار مهاجرپذیر از تمام کشورها است. / بهروزسیر

با تشکیل بیش از 80 درصد از جمعیت دبی توسط مهاجران، افرادی که به دبی می روند با افرادی از گوشه و کنار جهان دوست می شوند. این یکی از بهترین چیزها در مورد زندگی در دبی است. مهم این است که هنگام آمدن به اینجا یک ذهن باز داشته باشید و از هر گونه تعصب علیه سایر ملیت ها و فرهنگ ها اجتناب کنید. نژادپرستی در اینجا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و افرادی که با آنها صحبت می کنید در بسیاری از کشورهای جهان دوست نزدیکی دارند. پس حواستان باشد با احترام رفتار کنید.

کمی عربی تمرین کنید

زبان عربی در مهاجرت به دبی - بهروزسیر

زبان عربی در مهاجرت و زندگی در دبی اجبار نیست. اما دانستن جملات رایج به دردتان می خورد! / بهروزسیر

اگر از نقاط دیگر جهان به دبی نقل مکان کنید، احتمالاً هرگز نیازی به تسلط به زبان عربی احساس نخواهید کرد . همه در شهر انگلیسی صحبت می کنند و حتی اگر در دبی زندگی می کنید ، به ندرت نیاز به صحبت با زبان عربی دارید. با این حال ، همه کسانی که در دبی زندگی می کنند برخی از عبارات کلیدی را از زبان عربی می دانند. چند کلمه وجود دارد که مهاجران روزانه آنها را می شنوند که ضروری هستند. بنابراین وقتی یکی از دوستان می گوید ” yalla ” ، آنها از همه می خواهند که عجله کنند. وقتی کسی می گوید “انشاءالله” ، او امیدوار است که بهترین نتیجه را از یک موقعیت بدست آورد.

دبی همیشه در حال ساخت است

ساخت و ساز در دبی - بهروزسیر

نمایی از ساختمان‌های عظیم و آسمان خراش در دبی / بهروزسیر

از همان روزهای ابتدایی زندگی در دبی جاذبه های جدید و آسمان خراش های عظیمی را میبینید که هر ساله افتتاح میشود و دبی به طور مداوم در حال ساخت است. در هر نقطه از شهر جرثقیل های عظیمی خواهید دید که جدیدترین و بزرگترین چیز را در جهان می سازند. این مورد اغلب می تواند ناراحت کننده باشد و خیابانی که هر روز به خانه می روید ممکن است ناگهان ناپدید شود یا دسترسی به آن غیر ممکن شود.

کسی که در دبی زندگی نکرده به طور کامل آن را درک نمیکند!

مهم نیست چقدر سعی می کنید توضیح دهید که زندگی در دبی چگونه است، اقوام و دوستان شما در کشورهای دیگر هرگز به طور کامل درک نمی کنند که زندگی در دبی چگونه است. ساکنان دوبی اغلب درگیر سوالاتی از قبیل: “آیا با شتر به سرکار میروید😂؟” یا “آیا شما میلیونر هستید؟” میشوند. سوالاتی خنده دار که دیگران از شما می پرسند. مهم نیست که چقدر توضیح می دهید، سخت است کاری کنید که کسی که هرگز در دبی زندگی نکرده است زندگی در کلان شهر را درک کند.

برای گرما آماده شوید

گرما در دبی - بهروزسیر

فرار از گرمای طاقت فرسا و زندگی در دبی / بهروزسیر

کسانی که به دبی نقل مکان می کنند احتمالاً شنیده اند که شهر چقدر گرم است. با این حال، تا زمانی که به اینجا نروید، متوجه نمی شوید که چقدر گرم است. با توجه به اینکه درجه حرارت تابستان اغلب به 40 درجه سانتی گراد (115F) می رسد، می توانید احساس کنید که داخل یک اجاق گاز هستید. با این حال، راه هایی برای مقابله با گرما وجود دارد. در هر ساختمان شهر تهویه مطبوع وجود دارد – حتی در ایستگاه های اتوبوس. پیاده روی از دفتر تا ماشین ممکن است عذاب آور باشد، اما هوای خنک هرگز خیلی دور نیست.

صبحانه آخر هر هفته ضروری است

صبحانه در دبی - بهروزسیر

یک رستوران در فضای باز و ساختمانهای بلند مارینای دبی، امارات متحده عربی، خاورمیانه. / بهروزسیر

ساکنان دبی عاشق صبحانه خوردن هستند. افرادی که تازه برای زندگی در دبی وارد این شهر میشوند اوایل تعجب میکنند. در دبی مردم روزهای جمعه با دوستان، همکاران یا خانواده خود به صورت دسته جمعی برای خوردن صبحانه به این سو و آنسو می روند. این وعده غذایی مهمترین قسمت روز است. بنابراین معده ، کبد و کیف پول خود را آماده کنید.

ترافیک خیلی سنگین است

نمایی از ترافیک سنگین در دبی -بهروزسیر

نمایی از ترافیک سنگین روزانه در دبی / بهروزسیر

این مورد شوکه کننده خواهد بود، به ویژه برای افرادی که از شهرهایی با وسایل نقلیه عمومی عالی می آیند. مترو دبی تنها دو خط دارد، بنابراین به اکثر نقاط شهر دسترسی ندارد. و رفت و آمد با اتوبوس هم ایده خوبی نیست. چون 3 برابر طولانی تر از تاکسی ممکن است مسیر و مدت زمان طول بکشد. بنابراین تقریباً همه خانواده ها دارای یک ماشین هستند و بعضا سه ماشین و ترافیک بسیار زیادی در دبی وجود دارد. پس از چند وقت زندگی در دبی خواهید آموخت که چه استراتژی هایی برای جلوگیری از ساعت شلوغی ارائه دهید، زیرا یک رفت و آمد 20 دقیقه ای می تواند در آن زمان بیش از یک ساعت طول بکشد.

هیچ روز خسته کننده ای وجود نخواهد داشت

ماجراجویی در دبی - بهروزسیر

تفریحات و سرگرمیهای مهیج در دبی برای ماجراجویی / بهروزسیر

زندگی در دبی هرگز خسته کننده نخواهد بود. چه در اطراف دبی مشغول کار و فعالیت باشید، چه در وسط شهر پر از شلوغی و هیاهو کار و زندگی دارید، در دبی این اطمینان را به شما میدهیم که هر روز یک ماجراجویی جدید خواهید داشت. گاهی سرگرم کننده، گاهی آشفته و گاهی فقط دیوانه‎‌وار…

پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  تفریحات زمستانه دبی
تماس بگیرید