تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای کاری هند

ویزای کاری هند
چکیده این مطلب:

ویزای کاری هند و مراحل اخذ ویزای بیزینس و تجاری هند در بهروزسیر | برای مشاهده جدیدترین شرایط و مدارک ویزای کاری هند کلیک کنید.

نویسنده: منتشر شده در: 07 ژوئن 2022 166 بازدید
در حال حاضر فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه نداریم، اما مطلب زیر برای راهنمایی شما تهیه شده و می تواند به شما کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

ویزای کاری هند به یک خارجی اعطا می شود که یک متخصص بسیار ماهر و/یا واجد شرایط باشد. مسافرانی که قصد دارند به‌منظور اشتغال به هند سفر کنند، باید شرایط خاصی را جدا از ویزای تجاری یا ویزای توریستی هند داشته باشند. فهرست الزامات زیر معیارهای خاص موردنیاز برای درخواست ویزای کاری هند را مشخص می‌کند.

در هند شرایط خاصی برای صدور ویزا و مجوز کار برای کارکنان خارجی وجود دارد. نوع اصلی ویزا به‌سادگی ویزای کاری هند یا ویزای الکترونیکی نامیده می‌شود. ویزاهای الکترونیکی فقط برای کارمندان سازمان‌های ثبت‌شده در هند در دسترس است. درنتیجه، کارمندان تا زمانی که قرارداد کاری نداشته باشند، نمی‌توانند روند دریافت مجوز را آغاز کنند.

ویزای کاری هند

ویزای کاری هند

شرایط لازم برای دریافت ویزا کاری هند

افراد برای واجد شرایط بودن برای ویزای کاری هند باید یکی از چندین شرط را داشته باشند. افراد واجد شرایط، در میان دیگران، عبارت‌اند از:

  1. استخدام توسط یک شرکت هندی یا یک شرکت با فعالیت چندملیتی ازجمله و یک شعبه در هند
  2. استخدام توسط یک شرکت خارجی در هند به‌عنوان متخصص در یک پروژه خاص
  3. درگیر در یک سازمان غیردولتی (NGO)
  4. در نقش مدیریت ارشد در یک شرکت بین‌المللی

مدارک ویزای کاری هند

گذرنامه معتبر: پاسپورت شما باید شش ماه پس از تاریخ انقضای ویزای سفر شما اعتبار داشته باشد و باید دارای دو صفحه خالی باشد.

عکس‌ها: دو قطعه عکس رنگی در اندازه پاسپورت موردنیاز است. عکس‌ها قابل اسکن نیستند عکس‌ها باید به نقطه مشخص‌شده در فرم درخواست چسبانده شوند.

فرم درخواست ویزای کاری هند: کنسولگری هند فقط فرم‌هایی را می‌پذیرد که به‌صورت آنلاین تکمیل‌شده و سپس چاپ و امضاشده باشند. یک درخواست ویزا تکمیل‌شده موردنیاز است. فرم باید یکرو چاپ شود و پشت فرم خالی باشد.

اصل نامه شرکت: نامه پشتیبانی ویزای کاری هند باید روی سربرگ شرکت سازمان ایالات‌متحده که متقاضی برای آن کار می‌کند نوشته شود. نامه باید شامل تمام شماره ثبت شرکت و مالیات بر ارزش‌افزوده، آدرس کامل شرکت و مدت اقامت باشد.

فرم اطلاعات اضافی: کنسولگری هند نیاز دارد که یک فرم اطلاعات اضافی تکمیل، امضا و همراه با درخواست ویزای کار ارسال شود.

ویزای تجاری هند

ویزای تجاری هند

کپی قرارداد کار: یک نسخه از قرارداد کار بین هر دو سازمان شرکت‌کننده باید ارائه شود. قرارداد باید توسط هر دو طرف امضا شود، حقوق کارمند به روپیه ذکر شود و در مورد پرداخت مالیات بر درآمد در هند بحث شود.

* برای دریافت ویزای الکترونیکی، کارمندان باید بیومتریک صورت و اثرانگشت را نیز ارسال کنند.

روند دریافت ویزای بیزینس هند در وب‌سایت دولت هند تشریح شده است. برای دریافت ویزای تجاری هند، یک کارمند باید یک درخواست ویزای آنلاین را تکمیل و ارسال کند. آن‌ها همچنین باید یک نسخه فیزیکی از درخواست تکمیل‌شده را چاپ کرده و همراه با مدارک موردنیاز برای شناسایی به نزدیک‌ترین سفارت هند خود بیاورند. پس از تائید درخواست، ویزا را می‌توان از سفارت دریافت کرد یا برای متقاضی پست کرد.

پردازش حداقل سه روز کاری از زمان دریافت درخواست ویزای کاری هند طول می‌کشد، اما همیشه ایده خوبی برای کارمندان است که ویزا را از قبل دریافت کنند تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. ویزای کار هند به‌طورکلی برای یک سال معتبر است، اگرچه می‌تواند تا پنج سال اعتبار داشته باشد و همچنین واجد شرایط تمدید است. ویزا را می‌توان توسط اداره ثبت منطقه‌ای خارجی (frro) ایالت محل اقامت کارمند در هند تمدید کرد.

زمان رسیدگی به ویزای مولتی هند

ویزای الکترونیکی هند باید از کشور محل اقامت متقاضی درخواست شود، اگرچه می‌توان آن را به‌صورت آنلاین انجام داد. برای کارمندان برخی از کشورها، فرآیند ویزا به شرکت‌های خصوصی ویزا واگذار می‌شود، بنابراین بررسی اینکه آیا این مورد برای کارکنان شما وجود دارد یا خیر، ارزش دارد. زمان پردازش اعلام‌شده برای شهروندان اکثر کشورها 3-5 روز است، اما توصیه می‌شود قبل از تاریخ شروع برنامه‌ریزی‌شده برای تعیین تکلیف درخواست دهید.

ویزای بیزینس هند

ویزای بیزینس هند

شرایط مهاجرت و ویزای کار در هندوستان

ویزای الکترونیکی فقط به کارکنانی داده می‌شود که از مدیران ارشد یا کارمندان حرفه‌ای و فنی بسیار ماهر هستند. این شامل مشاغلی مانند مشاغل منشی یا دفتری نمی‌شود و حقوق باید بیش از 25000 ما در سال باشد. با در نظر گرفتن این الزامات، اکثر کارمندانی که به هند منصوب می‌شوند تا زمانی که یک شرکت ثبت‌شده هندی برای حمایت از ویزا وجود داشته باشد، واجد شرایط هستند.

یکی از الزامات غیرمعمول برای ویزای کاری هند این است که کارمند باید بیومتریک (صورت و اثرانگشت) را ارائه دهد که به دلایل واضح باید شخصاً در مراکز تعیین‌شده انجام شود.

برای مشاوره و راهنمایی جهت اخذ انواع ویزای هند با شماره 02141516 تماس بگیرید.

تماس بگیرید