نماد کشور چین
21
مهر
1397

چرا اژدها نماد کشور چین شده است؟!

ارسال شده توسط: hdr22/ 371 ۰

نماد کشور چین

اژدها در کشور چین از محبوبیت زیادی برخوردار است و در فرهنگ این کشور شهرت زیادی دارد. اژدها در مراسم و شن های این کشور زیاد دیده می شود و یکی از اصلی ترین عناصر جشن های آن است. در این نوشتار از بهروز سیر به شما نشان می دهیم که چرا چینی ها در تمام مراسم هایشان از اژدها استفاده می کنند و دلیل انتخاب اژدها به عنوان نماد کشور چین چیست.

نماد کشور چین

در فرهنگ کشور چین برای هر سال، حیوانی وجود دارد و اژدها هم پنجمین حیوان چرخه ی سال آن است. چینی ها بر این عقیده اند که اژدها می تواند بر چرخه ی آبی کنترل داشته باشد و در فصل خشکسالی، موجب ریزش باران شود. شهرت این اژدهاها به اندازه ای است که نماد کشور چین شده است و آن ها را در همه جای چین می توانید ببینید از افسانه ها گرفته تا فستیوال ها، نام ها و هنر و فرهنگ این کشور. در واقع اژدها سمبلی از خوش شانسی و خوبی است و کاملا از تصویری که همه ی ما از اژدها به عنوان موجودی بد و خبیث داریم، متفاوت است.

آیا شما هم یک اژدها هستید؟

به مردمی که در سال اژدها در چین به دنیا می آیند، «اژدها» می گویند. اگر شما هم در سال های ۱۹۴۰، ۱۹۵۲، ۱۹۶۴، ۱۹۷۶، ۱۹۸۸، ۲۰۰۰ یا ۲۰۱۲ به دنیا آمده اید، پس شما هم یک اژدها هستید!

نماد کشور چین | اژدها در چین

چه نوع اژدهایی هستید؟

اگر بخواهیم موضوع اژدها را از نظر تئوریک بررسی کنیم، هر کدام از زودیاک ها، مرتبط با یکی از المان های فلز، چوب، آب، آتش و یا زمین هستند و شخصیت های افراد هم بر اساس نماد زودیاک آن ها تعیین می شود. مثلا:

اژدهای چوبی: درونگرا، کم ذوق و فردی فاقد روابط خوب است.

اژدهای آتش: باهوش، غیر قابل اعتماد و فردی آسان گیر است.

اژدهای زمین: باهوش، جاه طلب و پر تلاش است.

اژدهای فلز: صریح، غیر قابل پیش بینی و با احساسات مدام در حال تغییر است.

اژدهای آب: افراد متولد شده در این زمان هم محافظه گرا و نیرومند و قوی هستند.

جالب است بدانید از افراد مشهوری که همه ی ما هم می شناسیمشان و در سال اژدها به دنیا آمده اند، می توان به: آبراهام لینکلن، چارلز داروین، زیگموند فروید، مارتین لوترکینگ، بروس لی، جان لنون، پله و ولادیمر پویتن اشاره کرد.

حقایقی جالب از اژدهاهای چینی

-در واقع اژدهاهای چینی وجود ندارند- این به آن معناست که اصلا وجود چنین مخلوقاتی اثبات نشده است.

– در آن زمان، به امپراطوری های چین باستان، فرزندان اژدها گفته می شد و به همین دلیل هم مردم عادی اجازه ی همراه داشتن تصاویر اژدها را نداشتند.

– اژدهاهای چینی در اعماق دریاها، رودخانه ها، دریاچه ها و هر جای دیگری که آب باشد، زندگی می کنند.

عکس نماد کشور چین

اگر چه همان طور که در بالا هم به ان اشاره شد، اژدها در زندگی واقعی وجود ندارد ولی شما می توانید المان های اژدهایی زیادی را در این کشور ببینید. در پایین به شما ۳ مکان را نشان می  دهیم که در آن جا اژدها «وجود دارد». البته این ها تنها ۳ نمونه است و بقیه نمونه ها را خودتان می توانید کشف کنید:

اولین جایی که می خواهیم به شما معرفی کنیم تا بتوانید در ان جا اژدها را ببینید، شهر ممنوعه در پکن است. وقتی که شما وارد آن می شوید، تقریبا به هر جایی که نگاه کنید می توانید نمادی از اژدها را ببینید. ۹ پسر اژدها روی سقف طلایی، روی کف پوش های سنگی روی صندلی سلطنتی، روی تزیینات چوبی مختلف و خلاصه هر جای دیگری ه فکرش را بکنید، دیده می شود.

قطعا در سفر به چین، از موزه های این کشور هم دیدن خواهید کرد و زمانی که به موزه های باستانی ای که در آن ها آثار تاریخی نگهداری می شود، می روید، می بینید که روی تمام لباس های تاریخی و سلطنتی آن، نقش اژدها وجود دارد. اگر از قبل از بازدید از این موزه ها کمی درباره ی اژدها بیشتر بدانید، قطعا بازدید بهتر و هدفمندتری از موزه ها خواهید داشت.

لباس چینی

جای دیگری که می توانید نماد کشور چین را ببینید، در اپراهای برگزار شده در این کشور است، اگر علاقه به اپرا هم نداشته باشید، پیشنهاد می کینم برای یکبار هم که شده، نوع چینی آن را ببینید!

با اژدها در فرهنگ چین بیشتر آشنا شوید

بترین راه برای کشف فرهنگ اژدهای چین، سفر به این کشور با تور چین و آشنا شدن با آن از طریق یک راهنمای محلی است.

منبع: chinahighlights.com

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید