نماد کشور چین

نماد اژدها مربوط به کدام کشور است ؟ نماد کشور چین اژدها می باشد. اژدها در چین از محبوبیت زیادی برخوردار است و در فرهنگ این کشور شهرت زیادی دارد. اژدها در مراسم و شن های این کشور زیاد دیده می شود و یکی از اصلی ترین عناصر جشن های آن است. برای بسیاری از گردشگران که قصد داند به این کشور پر قدمت و تاریخی سفر کنند بسیار جذاب است  که بدانند چرا چینی ها در تمام مراسم هایشان از اژدها یا اژدهای چینی استفاده می کنند و دلیل انتخاب اژدها به عنوان نماد کشور چین چیست.


  ویزای چین | تور چین | اخذ بلیط هواپیما آنلاین


اژدها نماد کشور چین

اژدها نماد کشور چین نماد اژدها مربوط به کدام کشور است

در فرهنگ کشور چین برای هر سال، حیوانی وجود دارد و اژدها هم پنجمین حیوان چرخه ی سال آن است. چینی ها بر این عقیده اند که اژدها می تواند بر چرخه ی آبی کنترل داشته باشد و در فصل خشکسالی، موجب ریزش باران شود. شهرت این اژدهاها به اندازه ای است که نماد کشور چین شده است و آن ها را در همه جای چین می توانید ببینید از افسانه ها گرفته تا فستیوال ها، نام ها و هنر و فرهنگ این کشور. در واقع اژدها سمبلی از خوش شانسی و خوبی است و کاملا از تصویری که همه ی ما از اژدها به عنوان موجودی بد و خبیث داریم، متفاوت است.

آیا شما هم یک اژدها هستید؟

نماد اژدها در چین - اژدهای چینی

نماد اژدها مربوط به کدام کشور است

به مردمی که در سال اژدها در چین به دنیا می آیند، «اژدها» می گویند. اگر شما هم در سال های 1940، 1952، 1964، 1976، 1988، 2000 یا 2012 به دنیا آمده اید، پس شما هم یک اژدها هستید!

چه نوع اژدهایی هستید؟

اگر بخواهیم موضوع اژدها را از نظر تئوریک بررسی کنیم، هر کدام از زودیاک ها، مرتبط با یکی از المان های فلز، چوب، آب، آتش و یا زمین هستند و شخصیت های افراد هم بر اساس نماد زودیاک آن ها تعیین می شود. مثلا:

اژدهای چوبی: درونگرا، کم ذوق و فردی فاقد روابط خوب است.

اژدهای آتش: باهوش، غیر قابل اعتماد و فردی آسان گیر است.

اژدهای زمین: باهوش، جاه طلب و پر تلاش است.

اژدهای فلز: صریح، غیر قابل پیش بینی و با احساسات مدام در حال تغییر است.

اژدهای آب: افراد متولد شده در این زمان هم محافظه گرا و نیرومند و قوی هستند.

جالب است بدانید از افراد مشهوری که همه ی ما هم می شناسیمشان و در سال اژدها به دنیا آمده اند، می توان به: آبراهام لینکلن، چارلز داروین، زیگموند فروید، مارتین لوترکینگ، بروس لی، جان لنون، پله و ولادیمر پویتن اشاره کرد.

حقایقی جالب از اژدهای چینی

حقایقی جالب از اژدهای چینی اژدها در فرهنگ چین
  1. در واقع اژدهای چینی وجود ندارد. این به آن معناست که اصلا وجود چنین مخلوقاتی اثبات نشده است.
  2. در آن زمان، به امپراطوری های چین باستان، فرزندان اژدها گفته می شد و به همین دلیل هم مردم عادی اجازه ی همراه داشتن تصاویر اژدها را نداشتند.
  3. اژدهای چینی در اعماق دریاها، رودخانه ها، دریاچه ها و هر جای دیگری که آب باشد، زندگی می کند.

اگر چه همان طور که در بالا هم به ان اشاره شد، اژدها در زندگی واقعی وجود ندارد ولی شما می توانید المان های اژدهایی زیادی را در این کشور ببینید. در پایین به شما 3 مکان را نشان می  دهیم که در آن جا اژدها «وجود دارد». البته این ها تنها 3 نمونه است و بقیه نمونه ها را خودتان می توانید کشف کنید:

اولین جایی که می خواهیم به شما معرفی کنیم تا بتوانید در ان جا اژدها را ببینید، شهر ممنوعه در پکن است. وقتی که شما وارد آن می شوید، تقریبا به هر جایی که نگاه کنید می توانید نمادی از اژدها را ببینید. 9 پسر اژدها روی سقف طلایی، روی کف پوش های سنگی روی صندلی سلطنتی، روی تزیینات چوبی مختلف و خلاصه هر جای دیگری ه فکرش را بکنید، دیده می شود.

قطعا در سفر به چین، از موزه های این کشور هم دیدن خواهید کرد و زمانی که به موزه های باستانی ای که در آن ها آثار تاریخی نگهداری می شود، می روید، می بینید که روی تمام لباس های تاریخی و سلطنتی آن، نقش اژدها وجود دارد. اگر از قبل از بازدید از این موزه های چین کمی درباره ی اژدها بیشتر بدانید، قطعا بازدید بهتر و هدفمندتری از موزه ها خواهید داشت.

لباس چینی و نماد کشور چین کشور اژدها

اژدها در چین نماد چیست

جای دیگری که می توانید نماد کشور چین را ببینید، در اپراهای برگزار شده در این کشور است، اگر علاقه به اپرا هم نداشته باشید، پیشنهاد می کینم برای یکبار هم که شده، نوع چینی آن را ببینید!

با اژدها، نماد کشور چین بیشتر آشنا شوید

بهترین راه برای کشف فرهنگ و هنر چین، شرکت در تورهای گروهی است. اگر تمایل دارید به تنهایی و یا با خانوده از این کشور زیبا دیدن کنید بهروزسیر به شما همراهی با یک راهنمای محلی و فارسی زبان را پیشنهاد می کند که می توانید در مدت زمان اقامت خود بیشترین بازدید از مکان های دیدنی و شهرهای چین را داشته باشید.

منبع:

http://chinahighlights.com