شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

ویزای ازبکستان و اخذ ویزای الکترونیکی ازبکستان

ازبکستان-بهروزسیر
اطلاعات ویزا
نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 17 اکتبر 2021 249 بازدید

ازبکستان کشوری در آسیای مرکزی با آب و هوای خشک است. پایتخت ازبکستان، تاشکند نام دارد که از ایران به صورت مستقیم پرواز ندارد و بهترین مسیر، تهران به باکو و سپس از باکو به تاشکند است. هنگام عبور از مرز دولتی جمهوری ازبکستان و یا هنگام اقامت  دائم، شهروندان خارجی باید یک گذرنامه (پاسپورت) معتبر و ویزای ازبکستان به صورت چاپی یا الکترونیکی ارائه دهند.

 

قیمت ویزای ازبکستان کلیک کنید

 

ویزای ازبکستان

ویزای ازبکستان

بنابراین قبل از رزرو تور ازبکستان و سفر به دیدنی‌های این کشور زیبا شما نیاز به ویزای ازبکستان دارید. برای اخذ ویزای ازبکستان نیاز به وقت سفارت هست که بهروزسیر به نمایندگی از شما مراحل درخواست و پیگیری ویزا تا صدور را انجام میدهد. فقط کافیست مدارکی که برای هر نوع ویزای ازبکستان میخواهید و ما در اینجا لیست کرده‌ایم را آماده کنید و برای بهروزسیر ارسال نمایید. همچنین با شماره‌های زیر جهت درخواست و مشاوره ویزا ازبکستان در تماس باشید.

021-41516 و 88501852-021

ویزای الکترونیکی ازبکستان

از تاریخ 28 اسفند ماه سال 1397، ایرانیان میتوانند ویزای الکترونیکی ازبکستان دریافت کنند. شرایط دریافت ویزای الکترونیکی ازبکستان برای شهروندان ایرانی که به قصد گردشگری و توریستی میخواهند وارد ازبکستان شوند به شرح زیر است:

دو روش درخواست ویزا ازبکستان

ویزای توریستی ازبکستان به دو صورت قابل درخواست است. روش اول این هست که وارد سایت e-visa.gov.uz شوید، و اطلاعات لازم را جهت درخواست ویزا تکمیل کنید. در روش دوم میتوانید مستقیم مدارک مورد نیاز برای ویزای ازبکستان را به سفارت ازبکستان ارائه دهید.

جهت سهولت این امر و جلوگیری از اشتباه و خطا پیشنهاد میشود این روند را به یک آژانس مسافرتی خبره در امر ویزا مثل بهروزسیر بسپارید.

اخذ اقامت دائم ازبکستان

شهروندان ایرانی با خرید ملک طبق شرایط زیر میتوانند اقامت دائم ازبکستان را اخذ کنند:

 1. خرید خانه مسکونی در استان و شهر تاشکند که پایتخت ازبکستان است. قیمت و ارزش خانه مسکونی باید 400 هزار دلار به بالا باشد.
 2. خرید خانه مسکونی در استان‌های سمرقند، بخاراريال خوارزم، نمنگان، اندیجان و فرغانه به ارزش 200 هزار دلار به بالا.
 3. خرید خانه مسکونی در سایر استانهای ازبکستان به قیمت و ارزش 100 هزار دلار به بالا.

نرخ ویزای ازبکستان

در جدول زیر قیمت ویزای ازبکستان به دلار لیست شده است.

نوع ویزااعتبار ویزامدت اقامتمدت زمانقیمت(دلار)
ویزای توریستی ازبکستان (الکترونیکی) عادی 30 روزه30 روز7 - 10 روز کاری65
ویزای توریستی ازبکستان (لیبل) عادی 30 روزه30 روز7 - 10 روز کاری85
ویزای توریستی ازبکستان 2 بار ورود / 30 روزه30 روز------
ویزای الکترونیکی ازبکستان مولتی / 1ماهه30 روز------
ویزای تجاری ازبکستان / 1ماهه30 روز------
ویزای الکترونیکی ازبکستان

ویزای الکترونیکی ازبکستان

مدارک ویزای ازبکستان

1- دعوتنامه

داشتن دعوتنامه یا شماره دعوتنامه مورد تایید از وزارت اموز خارجه کشور ازبکستان

2- فرم درخواست ویزای ازبکستان

برای دریافت فرم درخواست ویزای ازبکستان ابتدا وارد سایت evisa.mfa.uz شوید. به تمام سوالات با دقت و با زبان انگلیسی پاسخ دهید. سپس فرم را دانلود کنید و از فرم بارکددار، 2 برگه پربنت بگیرید.

3- دو قطعه عکس

2قطعه عکس جدید لازم دارید که روی هر فرم درخواست ویزا ازبکستان بچسبانید. عکس باید طبق شرایط عکس پاسپورت واضح و صورت کامل مشخص باشد.

4- پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار

گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. زمانی که در سفارت حضور دارید و میخواهید ویزای خود را دریافت کنید و یا مدارک خود را تحویل کنسولگری دهید لازم است گذرنامه همراهتان باشد.

اگر میخواهید از کسی که در ازبکستان اقامت دارد دعوتنامه دریافت کنید، ابتدا باید اطلاعات پاسپورت خود را برای این شخص ایمیل کنید. سپس ایشان با اطلاعات گذرنامه شما باید به بخش کنسولی وزارت امور خارجه ازبکستان مراجعه کنند. مسئولین پس از تایید اطلاعات و مدارک، شماره دعوتنامه را از ایشان بگیرید. با سفارت ازبکستان در تهران تماس گرفته و جهت مراجعه حضوری هماهنگ کنید.

5- رزرو هتل

6- گواهی اشتغال به کار

7- تاریخ شروع ویزا (تاریخ سفر)

8- تسویه کامل

9- مسافر باید در صورت عدم اقامت در هتل طی 48 ساعت در اداره پلیس ریجستر شود.

10- حضور مسافر در ایران الزامی است

روند اخذ ویزا ازبکستان وقتگیر و نیازمند دقت و تجربه است. پیشنهاد میشود اخذ ویزا خود را به همکاران ما در بهروزسیر بسپارید.

سفر به ازبکستان بدون ویزا

شهروندان ایرانی برای سفر به ازبکستان نیاز به ویزا دارند که خوشبختانه ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانیان میسر شد. سفر به ازبکستان بدون ویزا اغلب برای اتباع آمریکای لاتین امکان پذیر است که ایران جزو این لیست نیست.

بخارا ازبکستان | بهروزسیر

بخارا ازبکستان | بهروزسیر

ویزای توریستی ازبکستان

ویزای توریستی ازبکستان همانطور که در بالا توضیح داده شد، به دو صورت الکترونیکی و نسخه چاپی (لیبل در پاسپورت) صادر میشود. ویزای توریستی ازبکستان 30 روزه است. یعنی از تاریخ ورود به کشور ازبکستان نهایتا 30 روز اجازه اقامت به عنوان توریست و گردشگر را دارید.

ویزای توریستی ازبکستان طبق تاریخ رزرو هتل صادر میشود. مسافر از بدو ورود به ازبکستان حداکثر 48 ساعت فرصت دارد اقامت خود را در کشور ازبکستان ثبت یا رجیستر کند. در غیر این صورت موقع خروج از کشو ازبکستان با مشکل و جریمه مواجه خواهد شد.

ویزای توریستی ازبکستان 2 بار ورود، به معنی آن هست که مسافر در مدت اعتبار ویزا میتواند دو بار به ازبکستان سفر کند.

ویزای تجاری ازبکستان

ویزای تجاری ازبکستان با مدت اقامت 1 ماهه صادر میشود. در ویزای تجاری ازبکستان تاریخ شروع ویزا طبق تاریخ درخواستی مسافر قابل تنظیم است. ویزای تجاری ازبکستان به صورت مولتی یا چندبار ورود و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود قابل درخواست است.

سفارت ازبکستان در تهران

 • آدرس سفارت ازبکستان : تهران، اقدسیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن
 • تلفن سفارت ازبکستان : 982122299780+ ، 982122232071+
 • شماره فکس سفارت ازبکستان : 982122299780+
 • ایمیل کنسولگری ازبکستان در تهران : [email protected]
 • سایت سفارت ازبکستان : www.uzbekembassy.ir
 • روز و ساعات کاری سفارت کشور ازبکستان در تهران:

ساعت کاری سفارت ازبکستان روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 18 است و روزهای شنبه و جمعه سفارت ازبکستان تعطیل هست.

مراحل دریافت ویزای ازبکستان برای افغانها

 1.  اخذ وقت سفارت ازبکستان
 2.  پر کردن فرم درخواست ویزای ازبکستان
 3.  تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای ازبکستان
 4.  پرداخت هزینه ها
تماس بگیرید