تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای ازبکستان

ویزای ازبکستان
اطلاعات ویزای ازبکستان
نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 14 فوریه 2023 1,883 بازدید
در حال حاضر فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با ویزای ازبکستان نداریم، اما مطلب زیر برای راهنمایی شما تهیه شده و می تواند به شما کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

هنگام عبور از مرز دولتی جمهوری ازبکستان و یا هنگام اقامت  دائم، شهروندان خارجی باید یک گذرنامه (پاسپورت) معتبر و ویزای ازبکستان به صورت چاپی یا الکترونیکی ارائه دهند. ازبکستان کشوری در آسیای مرکزی با آب و هوای خشک است. پایتخت ازبکستان، تاشکند نام دارد که از ایران به صورت مستقیم پرواز ندارد و بهترین مسیر، تهران به باکو و سپس از باکو به تاشکند است.

بنابراین قبل از رزرو تور ازبکستان و سفر به دیدنی‌های این کشور زیبا شما نیاز به ویزای ازبکستان دارید. اخذ ویزای ازبکستان برای ایرانیان نیاز به وقت سفارت هست که بهروزسیر به نمایندگی از شما مراحل درخواست و پیگیری ویزا تا صدور را انجام میدهد. فقط کافیست مدارکی که برای هر نوع ویزای کشور ازبکستان میخواهید و ما در اینجا لیست کرده‌ایم را آماده کنید و برای بهروزسیر ارسال نمایید. همچنین با شماره‌های زیر جهت درخواست و مشاوره ویزا ازبکستان در تماس باشید.

مدارک و شرایط ویزای ازبکستان

 1. دعوتنامه
 2. فرم درخواست ویزای ازبکستان
 3. دو قطعه عکس
 4. پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 5. رزرو هتل
 6. تاریخ شروع ویزا (تاریخ سفر)
 7. تسویه کامل
 8. مسافر باید در صورت عدم اقامت در هتل طی 48 ساعت در اداره پلیس ریجستر شود.
 9. حضور مسافر در ایران الزامی است

روند اخذ ویزا ازبکستان وقتگیر و نیازمند دقت و تجربه است. پیشنهاد میشود اخذ ویزا خود را به همکاران ما در بهروزسیر بسپارید.

قیمت ویزای ازبکستان

در جدول زیر قیمت ویزای ازبکستان برای ایرانیان به دلار لیست شده است.

نوع ویزامدت اقامتمدت زمانقیمت(دلار)
ویزای توریستی ازبکستان (الکترونیکی) عادی 30 روزه30 روز7 - 10 روز کاری65
ویزای توریستی ازبکستان (لیبل) عادی 30 روزه30 روز7 - 10 روز کاری85
ویزای توریستی ازبکستان 2 بار ورود / 30 روزه30 روز------
ویزای الکترونیکی ازبکستان مولتی / 1ماهه30 روز------
ویزای تجاری ازبکستان / 1ماهه30 روز------

021-41516

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

فرم درخواست ویزای ازبکستان

از طریق لینک زیر میتوانید فرم درخواست ویزای ازبکستان را دانلود نموده، آن را پر کنید و برای بهروزسیر از طریق واتساپ همراه با مدارک ارسال نمایید.

دانلود فرم درخواست ویزای ازبکستان

شرایط ویزای الکترونیکی ازبکستان

شرایط ویزای الکترونیکی ازبکستان

ازبکستان ویزا میخواهد؟

آیا ازبکستان ویزا میخواهد؟ در جواب باید گفت بله. شهروندان ایرانی برای سفر به ازبکستان نیاز به ویزا دارند که خوشبختانه ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانیان میسر شد. سفر به ازبکستان بدون ویزا اغلب برای اتباع آمریکای لاتین امکان پذیر است که ایران جزو این لیست نیست.

چگونه ویزای ازبکستان بگیریم

برای اینکه بدانیم چگونه ویزای ازبکستان بگیریم باید با انواع ویزای کشور ازبکستان آشنا شویم؛ که در ادامه به توضیح مختصر هر یک از انواع ویزاها و نحوه دریافت ویزای ازبکستان میپردازیم.

ویزای ازبکستان برای ایرانیان از نوع توریستی

ویزای توریستی ازبکستان به دو صورت قابل درخواست است. روش اول این هست که وارد سایت e-visa.gov.uz شوید، و اطلاعات لازم را جهت درخواست ویزا تکمیل کنید. در روش دوم میتوانید مستقیم مدارک مورد نیاز برای ویزای کشور ازبکستان را به سفارت ازبکستان ارائه دهید.

جهت سهولت این امر و جلوگیری از اشتباه و خطا پیشنهاد میشود این روند را به یک آژانس مسافرتی خبره در امر ویزا مثل بهروزسیر بسپارید.

ویزای ازبکستان برای افغانها

شرایط ویزای ازبکستان برای افغانها همانند شرایط و مدارک ویزای کشور ازبکستان برای ایرانی ها است. در لیست زیر مراحل دریافت ویزای ازبکستان در ایران برای افغان ها لیست شده است:

 1.  اخذ وقت سفارت ازبکستان
 2.  پر کردن فرم درخواست ویزای کشور ازبکستان
 3.  تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کشور ازبکستان
 4.  پرداخت هزینه ها
ویزای ازبکستان برای افغانها

ویزای ازبکستان برای افغانها

ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ایرانیان

از تاریخ 28 اسفند ماه سال 1397، ایرانیان میتوانند ویزای الکترونیکی ازبکستان دریافت کنند. شرایط دریافت ویزای الکترونیکی ازبکستان برای شهروندان ایرانی که به قصد گردشگری و توریستی میخواهند وارد ازبکستان شوند، نیاز به مدارک زیادی ندارد. تنها اسکن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و اسکن عکس کفایت می‌کند.

ویزا ازبکستان فوری

ویزای ازبکستان لیبل دار به صورت عادی و فوری قابل اقدام است. بهروزسیر ویزا ازبکستان فوری را کمتر از 3-4 روزکاری اخذ می‌کند.

ویزای توریستی ازبکستان

ویزای توریستی ازبکستان همانطور که در بالا توضیح داده شد، به دو صورت الکترونیکی و نسخه چاپی (لیبل در پاسپورت) صادر میشود. ویزای توریستی ازبکستان 30 روزه است. یعنی از تاریخ ورود به کشور ازبکستان نهایتا 30 روز اجازه اقامت به عنوان توریست و گردشگر را دارید.

ویزای توریستی ازبکستان طبق تاریخ رزرو هتل صادر میشود. مسافر از بدو ورود به ازبکستان حداکثر 48 ساعت فرصت دارد اقامت خود را در کشور ازبکستان ثبت یا رجیستر کند. در غیر این صورت موقع خروج از کشو ازبکستان با مشکل و جریمه مواجه خواهد شد.

ویزای توریستی ازبکستان 2 بار ورود، به معنی آن هست که مسافر در مدت اعتبار ویزا میتواند دو بار به ازبکستان سفر کند.

ویزای تجاری ازبکستان

ویزای تجاری ازبکستان با مدت اقامت 1 ماهه صادر میشود. در ویزای تجاری ازبکستان تاریخ شروع ویزا طبق تاریخ درخواستی مسافر قابل تنظیم است. ویزای تجاری ازبکستان به صورت مولتی یا چندبار ورود و به صورت سینگل یعنی یکبار ورود قابل درخواست است.

ویزای کاری ازبکستان

ویزای کاری ازبکستان

ویزای کاری ازبکستان

قبل از اینکه یک تبعه خارجی بتواند برای گرفتن ویزای کار در ازبکستان درخواست دهد، کارفرما باید مجوز کار شرکتی را دریافت کند. این مجوز معمولاً بین شش ماه تا یک سال اعتبار دارد و به شرکت اجازه می‌دهد تعداد ثابتی از اتباع خارجی را استخدام کند.

کارفرما همچنین باید ثابت کند که یک کارگر خارجی ضروری است. برای انجام این کار، آن‌ها باید یک جستجوی بازار کار محلی را برای تعیین اینکه آیا در ازبکستان جویای کار واجد شرایطی برای پر کردن این موقعیت وجود دارد یا خیر، آغاز کنند. هنگامی‌که کارفرما نیاز به استخدام خارجی را تشخیص دهد، کارمند احتمالی می‌تواند روند درخواست ویزای کار ازبکستان را آغاز کند.

برای دریافت ویزای کار در ازبکستان نوع e، اتباع خارجی باید برای ارائه درخواست به سفارت یا کنسولگری ازبکستان در کشور محل اقامت خود مراجعه کنند. آن‌ها همچنین باید برای مجوز کار از وزارت کار در ازبکستان درخواست دهند. متقاضیان باید در کشور محل اقامت خود منتظر بمانند تا درخواست ویزا توسط مقامات مربوطه تائید شود.

پس از تائید ویزای کاری ازبکستان، اتباع خارجی تا 30 روز فرصت دارند به ازبکستان سفر کنند. ویزای کار ازبکستان برای یک‌بار ورود معتبر است. پس از ورود به ازبکستان، اتباع خارجی باید برای ثبت آدرس خود به ایستگاه پلیس محلی مراجعه کنند. پس از ثبت آدرس و دریافت مجوز کار، کارمندان خارجی می‌توانند در ازبکستان شروع به کار کنند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری ازبکستان

 • برای دریافت ویزای کار در ازبکستان، متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:
 • گذرنامه‌ای که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت متقاضی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی
 • فرم درخواست ویزا به‌طور مناسب تکمیل‌شده
 • قرارداد کار با یک شرکت مستقر در ازبکستان
 • مدرکی مبنی بر سابقه کاری متقاضی، مانند معرفی‌نامه از کارفرمایان سابق
 • مدارک اقامت در ازبکستان، مانند یک نسخه امضاشده از اجاره‌نامه

*از 1 مارس 2022، ازبکستان دیگر نیازی به گواهی پزشکی مبنی بر منفی بودن آزمایش HIV برای درخواست مجوز کار ندارد.

هزینه ویزای کار ازبکستان

شرایط دریافت ویزای کاری ازبکستان، نحوه دریافت و هزینه ویزای کار ازبکستان با انواع دیگر ویزا متفاوت است، به همین دلیل برای آگاهی دقیق از هزینه ویزای کار ازبکستان و گرفتن ویزای کار ازبکستان از طریق راه‌های ارتباطی بهروزسیر با ما در تماس باشید.

ویزای تحصیلی ازبکستان

ویزای تحصیلی در ازبکستان به اتباع خارجی این امکان را می‌دهد که به‌طور موقت به ازبکستان مهاجرت کنند تا دوره‌های تحصیلی را در این کشور طی کنند. تحصیل در ازبکستان یک گزینه محبوب برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان است. مهاجرت به ازبکستان در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته است که بخشی از آن به دلیل سیاست مهاجرت نسبتاً لیبرال همراه باکیفیت بالای زندگی است که می‌توان در این کشور به دست آورد.

ویزای تحصیلی به دارندگان این امکان را می‌دهد که تا زمانی که برای کمک به حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود، دوره خود را تکمیل کنند (به‌صورت محدود) در ازبکستان زندگی و کار کنند.

واجد شرایط بودن ویزای تحصیلی ازبکستان

 • نامه پذیرش باید ارائه شود که نشان دهد به متقاضی محل تحصیل تمام‌وقت در یک موسسه آموزشی معتبر پیشنهادشده است.
 • افراد باید بتوانند شواهدی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود در کشور نشان دهند.
 • باید نشان داده شود که هزینه دوره به‌طور کامل پرداخت‌شده است.
 • بیمه درمانی خصوصی باید تنظیم شود و مدارک مستند آن ارائه شود.
 • داوطلبان باید در پایان دوره تحصیلی خود قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشند.

ویزا ترانزیت ازبکستان

ویزای ترانزیت ازبکستان نوعی ویزا است که هنگام عبور از ازبکستان به افراد داده می‌شود. ویژگی اصلی این ویزا این است که فقط 72 ساعت داده می‌شود؛ بنابراین، هرکسی که می‌خواهد ویزای ترانزیت دریافت کند باید جدول زمانی را در نظر بگیرد.

چگونه ویزای ترانزیت ازبکستان بگیریم؟

گرفتن ویزای ترانزیت به ازبکستان چندان دشوار نیست. به‌طورمعمول، گردش کار برای این ویزا زیاد نیست و در بیشتر موارد، زمان پردازش ویزای ازبکستان از 5 روز کاری بیشتر طول نمی‌کشد. برای دریافت ویزای ترانزیت به ازبکستان باید مراحلی را دنبال کنید. اول‌ازهمه، شما باید سفارت محلی ازبکستان را در کشور خود پیدا کنید. هنگامی‌که با سفارت تماس بگیرید، اطلاعات بهتر و دقیق‌تری در مورد روش دریافت خواهید کرد.

شما یک تاریخ تعیین می‌کنید و مدارک خود را جمع‌آوری می‌کنید تا در تاریخ مقرر به سفارت ارائه دهید. علاوه بر این، از شما خواسته می‌شود که هزینه‌هایی را پرداخت کنید. ممکن است بپرسید چه مدارکی لازم است؟

 • فرم درخواست باید توسط شما پر، امضا و تاریخ‌گذاری شود. زبان آن انگلیسی خواهد بود.
 • گذرنامه با حداقل اعتبار سه ماه (پس از ترک ازبکستان). نباید بیش از 10 سال پیش صادر شود و دارای امضای شما باشد.
 • عکس شما باید جدید و در 6 ماه گذشته گرفته‌شده باشد. باید واضح باشد و صورت شمارا منعکس کند. قاب عکس باید 3.5×4.5 سانتی‌متر باشد.
 • همچنین بلیط رفت‌وبرگشت شما باید میان اسناد باشد.

ویزای یکساله ازبکستان

استعلام و هزینه ویزای ازبکستان با بهروزسیر

برای دریافت ویزا ازبکستان نیازی نیست حضوری اقدام کنید. کافیست مدارک مورد نیاز را برای بهروزسیر ارسال نموده سپس جهت دریافت ویزا منتظر بمانید. هزینه ویزای ازبکستان طبق جدول ذکر شده است.

جهت استعلام ویزای ازبکستان و مشاوره رایگان با شماره 41516-021 با کارشناسان خبره بهروزسیر تماس بگیرید.

نمونه ویزای ازبکستان

 

سفارت ویزای ازبکستان در تهران

 • آدرس سفارت ازبکستان : تهران، اقدسیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن
 • تلفن سفارت ازبکستان : 982122299780+ ، 982122232071+
 • شماره فکس سفارت ازبکستان : 982122299780+
 • ایمیل کنسولگری ازبکستان در تهران : uzembiri@mail.ru
 • سایت سفارت ازبکستان : www.uzbekembassy.ir
 • روز و ساعات کاری سفارت کشور ازبکستان در تهران:

ساعت کاری سفارت ویزای کشور ازبکستان در تهران روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 18 است و روزهای شنبه و جمعه سفارت ازبکستان تعطیل هست.

اخذ اقامت دائم ازبکستان

شهروندان ایرانی با خرید ملک طبق شرایط زیر میتوانند اقامت دائم ازبکستان را اخذ کنند:

 1. خرید خانه مسکونی در استان و شهر تاشکند که پایتخت ازبکستان است. قیمت و ارزش خانه مسکونی باید 400 هزار دلار به بالا باشد.
 2. خرید خانه مسکونی در استان‌های سمرقند، بخاراریال خوارزم، نمنگان، اندیجان و فرغانه به ارزش 200 هزار دلار به بالا.
 3. خرید خانه مسکونی در سایر استانهای ازبکستان به قیمت و ارزش 100 هزار دلار به بالا.


چگونه ویزای ازبکستان بگیریم
؟

برای اخذ ویزای ازبکستان ابتدا مدارکی که در سایت لیست شده است را برای بهروزسیر ارسال نمایید. بهروزسیر ویزای ازبکستان را در سریعترین زمان اخذ میکند.

قیمت ویزای ازبکستان چقدره؟

قیمت ویزای ازبکستان بسته به نوع ویزا توریستی یا تجاری و فوری یا عادی متفاوت است. لیست قیمت را میتوانید در سایت مشاهده کنید.

تماس بگیرید