تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای فیلیپین

نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 23 می 2024 238 بازدید

دریافت ویزای فیلیپین

فیلپین کشوری در جنوب شرقی آسیا است که هرساله توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. مسافران برای ورود به این کشور باید ویزای فیلیپین را داشته باشند، این ویزا درواقع مجوز آنها برای ورود به این کشور خواهد بود. با بهروزسیر همراه باشید تا با انواع ویزای فیلیپین و نحوه دریافت آنها آشنا شوید.

چگونه ویزای فیلیپین بگیریم

دریافت ویزای فیلیپین برای ورود به این کشور مهم‌ترین اقدامی است که باید انجام دهید. افرادی‌که می‌خواهند به هر دلیل وارد این کشور شوند باید ویزا این کشور را داشته باشند. با توجه به محبوبیت صنعت توریست فیلیپین و قوی بودن اقتصاد آن، سالانه تعداد زیادی از مسافران برای ورود به آن هجوم می‌آورند. از این رو دولت این کشور اخذ ویزا فیلیپین را برای ورود اجباری کرده است تا از هرگونه سواستفاده مسافران جلوگیری شود.

در ابتدا باید درخواست ویزای فیلیپین را همراه با مدارک مورد نیاز در کنسولگری این کشور ثبت کنید. مراحل ویزای فیلیپین باید شخصا توسط افراد طی شود، به‌جز افراد زیر 18 سال که درخواست ویزا برای آنها توسط سرپرستان‌ انجام خواهد شد.

ویزای فیلیپین برای ایرانیان

شهروندان برخی از کشورها برای ورود و سفر به فیلیپین نیازی به ویزا ندارند. این ملیت‌ها، که شامل تعداد کمی می‌شوند می‌توانند بدون ویزا به میزان حداکثر یک ماه در فیلیپین باشند. اما دریافت ویزای فیلیپین برای ایرانیان ضروری است به‌طوریکه بدون ویزا اجازه ورود به آنها داده نمی‌شود. دریافت ویزای فیلیپین از ایران در حالت عادی حدود دو تا ده روز کاری طول می‌کشد.

شرایط اخذ ویزای فیلیپین

شرایط ویزای فیلیپین با ویزای سایر کشورها مشابه است. متقاضیان برای دریافت این ویزا باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. دریافت ویزای فیلیپین بدون ارائه مدارک کامل و صحیح امکان‌پذیر نخواهد بود. توجه داشته باشید که این شرایط برای انواع ویزای فیلیپین (تحصیلی، کاری و…) متفاوت خواهد بود. پس از ارائه مدارک، درصورت تاییدیه سفارت ویزا صادر خواهد شد.

مدارک لازم ویزای فیلیپین

برای دریافت ویزا فیلیپین مدارک زیر را در کنسولگری این کشور به‌همراه داشته باشید:

 • اصل پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
 • 2 قطعه عکس 3*4 ( رنگی و جدید با پس زمینه سفید)
 • رزرو هتل و بلیط
 • اسکن ‏ویزاهای ‏قبلی ‏این ‏کشور
 • کپی گذرنامه (صفحات دوم و سوم)
 • کپی شناسنامه صفحه 1و2
 • کارت ملی
 • مشخصات فردی
 • گواهی تمکن بالای 300 دلار برای هر نفر (این گواهی باید به زبان انگلیسی از بانک دریافت شود)

مدت زمان اخذ ویزای فیلیپین

مدت زمان اخذ ویزای فیلیپین به‌طور کلی بین دو تا ده روز کاری خواهد بود. البته، مدت زمان ویزای فیلیپین به عوامل مختلف مانند کامل بودن مدارک هم بستگی دارد. درصورت کامل نبودن مدارک یا هرگونه مشکل در این روند، مدت زمان صدور ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.

اعتبار ویزای فیلیپین

اعتبار ویزای فیلیپین با توجه به یک بار ورود یا چند بار ورود بودن آن متفاوت است. این میزان می‌تواند بین سه ماه تا یک سال باشد. افرادی که ویزای چند بار ورود دارند با هر بار ورود می‌توانند تا 59 روز در این کشور اقامت داشته باشند. به این صورت که حتی با وجود ویزای یک ساله، باید پس از گذشت این تعداد روز فیلیپین را ترک کرده و دوباره وارد آن شوند.

فرم درخواست ویزای فیلیپین

یکی از مراحل ابتدایی برای درخواست ویزای فیلیپین، فرم ویزا فیلیپین است که همراه با مدارک دیگر ارائه می‌شود. پر کردن این فرم پس از دریافت وقت از سفارت این کشور انجام شده و به کنسولگری ارائه می‌گردد.

قیمت بلیط و ویزای فیلیپین

هزینه بلیط و ویزای فیلیپین با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. هزینه بلیط هواپیما فیلیپین، باتوجه به شهر مبدا و شرکت هواپیمایی محاسبه خواهد شد. این نرخ درحال حاضر از 25 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت ویزای فیلیپین

ویزای فیلیپین تضمینی برای ورود شما به این کشور است درنتیجه باید هزینه آن را به جان بخرید. به‌طور کلی، هزینه ویزای فیلیپین باتوجه به نوع آن تعیین می‌شود. اگر به‌دنبال ویزای فیلیپین ارزان هستید می‌توانید از ویزای ترانزیت فیلیپین استفاده کنید که به میزان 20 تا 40 دلار است. در جدول زیر نرخ‌ انواع ویزای فیلیپین را مشاهده می‌کنید:

 • ویزای موقت بازدیدکننده ۳۰ دلار
 • ویزای ترانزیت ۲۰ الی ۴۰ دلار
 • ویزای تحصیلی ۲۵۰ دلار
 • ویزای مهاجرتی بدون سهمیه ۱۵۰ دلار
 • ویزای بازنشستگان مقیم ویژه ۱,۵۰۰ دلار
 • ویزای کاری ۴۰۰ دلار

بهروزسیر کارگزار ویزای فیلیپین

بهروزسیر به‌عنوان یک کارگزار حرفه‌ای و مطمئن در زمینه تهیه ویزای کشورهای آسیایی، مراحل اخذ ویزای فیلیپین را در کمترین زمان برای شما طی خواهد کرد. این کارگزار به‌صورت مستقیم با سفارت فیلیپین در ارتباط است تا ویزای مسافران خود را آماده کند. تهیه ویزا از طریق بهروزسیر به این ‌گونه‌‌ است که مدارک شما توسط آن بررسی و تایید شده و تمام مراحل این روند، به‌جز موارد خاصی که حضور فرد متقاضی نیاز است، توسط این شرکت تحت کنترل قرار می‌گیرند.

انواع ویزای فیلیپین

از آنجایی که نظم در فیلیپین اهمیت زیادی دارد، این کشور جهت دسته‌بندی افرادی که وارد آن می‌شوند ویزاهای متفاوتی ارائه می‌دهد. انواع ویزای فیلیپین وجود دارند که متقضایان باتوجه به هدف خود برای ورود به این کشور می‌توانند ویزای مناسب خود را درخواست دهند.

ویزای الکترونیکی فیلیپین

سفارت فیلیپین برای متقاصیان ویزای این کشور چنین شرایطی درنظر گرفته است که آنها بتوانند به‌صورت الکترونیکی برای دریافت آن اقدام کنند. برای دریافت ویزای الکترونیکی فیلیپین باید به سایت ای ویزا رفته و درخواست خود را ثبت کنید. پس از تکمیل مراحل در این وبسایت، اطلاعات مربوطه به ایمیل شما ارسال خواهد شد. نسخه چاپی این اطلاعات را همراه با مدارک دیگر به کنسولگری این کشور ببرید تا درخواست دریافت ویزا نهایی شود.

ویزای توریستی فیلیپین

شرایط اخذ ویزای توریستی فیلیپین شامل ارائه مدارک مورد نیاز می‌شود. ارائه این مدارک باید به‌صورت حضوری توسط شخص انجام شود. ویزای توریستی فیلیپین برای ایرانیان همانند بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر با ارائه مدارک ذکر شده صورت می‌گیرد. ویزای فیلیپین توریستی در ایران برای افرادی که قصد تفریح، حضور در کارگاه‌ها، سمینارها و کنفرانس‌ها را دارند بهترین انتخاب است.

قیمت ویزای توریستی فیلیپین

با پرداخت هزینه برای دریافت ویزای توریستی می‌توانید از اقامت موقت در فیلیپین استفاده کنید. نرخ ویزای فیلیپین نسبت به سایر ویزاهای این کشور قابل قبول است.

مدت ویزای توریستی فیلیپین

ویزای توریستی فیلیپین به ویزای اقامت موقت شناخته می‌شود. این ویزا امکان اقامت یک ماهه در این کشور را برای شما فراهم می‌کند.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی فیلیپین

گرفتن ویزای توریستی فیلیپین نیازمند یک سری مدارک است. این مدارک شامل عکس، اصل و کپی گذرنامه، گواهی تمکن به زبان انگلیسی، کارت ملی، مشخصات فردی و به‌خصوص پرینت رزرو هتل و بلیط می‌شود.

ویزای فیلیپین بدون مصاحبه

ویزای فیلیپین بدون مصاحبه به این معنا است که درخواست ویزا مورد بررسی قرار گرفته است و فرد متقاضی مجاز است به فیلیپین برود. برای ورود به فیلیپین به این طریق باید مدارک خود را کامل و صحیح ارائه دهید تا احراز هویت انجام شود و نیازی به مصاحبه حضوری نیست.

ویزای بازنشستگی فیلیپین

اداره مهاجرت و برنامه بازنشستگی فیلیپین (PRA) وظیفه صدور ویزای بازنشستگی فیلیپین را برعهده دارد. این ویزا اقامت دائم برای خارجی‌هایی که می‌خواهند در این کشور بازنشسته شوند را فراهم می‌کند. افراد برای واجد شرایط بودن لازم است که در بانک تایید شده توسط سازمان بازنشستگی فیلیپین سپرده داشته باشند. مبلغ مورد نیاز برای سپرده‌گذاری به سن و میزان مستمری افراد بستگی دارد.

ویزای تحصیلی فیلیپین

دانشجویی که بالای 18 سال دارند و می‌خواهند در فیلیپین مشغول به تحصیل شوند می‌توانند از ویزای تحصیلی این کشور استفاده کنند. هزینه ویزای تحصیلی فیلیپین نسبت به انواع دیگر ویزاهای این کشور بیشتر بوده و حدود 250 دلار است.

ویزای ترانزیت فیلیپین

ویزای ترانزیت فیلیپین مخصوص افرادی است که می‌خواهند به کشور دیگری سفر کنند، اما در مسیر خود قصد دارند که در فیلیپین توقف داشته باشند.

ویزای کاری فیلیپین

افراد خارجی که قصد کار کردن در کشور فیلیپین را دارند باید ویزای کاری این کشور را تهیه کنند. ویزای کاری فیلیپین باید پیش از استخدام در این کشور تهیه شود. با تهیه آن امکان کار کردن به‌صورت قانونی در این کشور میسر می‌شود. درصورتی‌که طول دوره کار کردن فرد متقاضی کمتر از 6 ماه باشد، یک اجازه نامه برای ورود و سکونت او در این کشور صادر خواهد شد.

اما اگر این بازه زمانی بیشتر از 6 ماه باشد، فرد باید از طریق کنسولگری ویزای کاری دریافت کند. علاوه‌بر این ویزا، نیاز به یک اجازه نامه است که اجازه کار کارمند خارجی در فیلیپین ( ACR ) را فراهم می‌کند.

تماس بگیرید