تهران، بهشتی، میدان تختی
شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00

ویزای قرقیزستان

ویزای قرقیزستان
اطلاعات ویزای قرقیزستان
نویسنده: سحر قزاقی منتشر شده در: 14 فوریه 2023 406 بازدید
در حال حاضر فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با ویزای قرقیزستان نداریم، اما مطلب زیر برای راهنمایی شما تهیه شده و می تواند به شما کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

برای ورود و سفر به کشور قرقیزستان به ویزای قرقیزستان نیاز دارید. کشور قرقیزستان با کشور چین از سمت شرق و جنوب و از سمت جنوب و جنوب غربی با کشور تاجیکستان، از سمت غرب با ازبکستان و از سمت شمال و شمال شرقی با کشور قزاقستان همسایه است. پایتخت کشور قرقیزستان شهر بیشکک است. این کشور پس از استقلال از شوروی سابق که واحد پولی آن روبل بود واحد پول خود را به سوم تغییر داد و اکثر تجارت این کشور با چین می باشد.

در این کشور اسب به وفور یافت می شود و در ازای مبلغی اجاره داده می شود ولی توصیه می کنیم اگر اسب سواری بلد نیستید از این کار منصرف شوید تا صدمه نبینید.

مدارک ویزای قرقیزستان برای ایرانیان

 1. اصل پاسپورت
 2. ۲ قطعه عکس ۳*۴
 3. تسویه کامل
 4. ارائه رزرو قطعی هتل
 5. ارائه بلیط هواپیما
 6. مشخصات فردی
 7. حضور مسافر در ایران الزامی است
 8. ویزای الکترونیک قرقیزستان کنسلی ندارد و در صورت ریجکت شدن هزینه ویزا استرداد نمی گردد.
  چنانچه قصد ارسال درخواست ویزای الکترونیکی قرقیزستان را دارید باید در نظر بگیرید که با این نوع ویزا تنها از طریق مرز زمینی اق جل واقع در مرز میان قرقیزستان و قزاقستان و یا فرودگاه ماناس و اوش میتوان وارد این کشور شد.

قیمت ویزای قرقیزستان

نوع ویزاتوضیحاتمدت زمانقیمت(دلار)
ویزای 1 ماهه توریستی الکترونیک قرقیزستاناز تاریخ صدور دارای 30 روز اعتبار می باشد و مسافر تنها یک بار اجازه ورود به قرقیزستان را دارد.3-4 روزکاری50
ویزای 1 ماهه توریستی 2 بار ورود قرقیزستاناعتبار این ویزا 30 روزه می باشد و در این مدت مسافر به قصد گردشگری می تواند دو بار به خاک قرقیزستان وارد شود.3-4 روزکاری75
ویزای 3 ماهه توریستی 1 بار ورود قرقیزستاناعتبار این ویزا 3 ماه پس از تاریخ صدور می باشد و یک بار ورود است.3-4 روزکاری60
ویزای 1 ماهه توریستی عادیاز تاریخ صدور دارای 30 روز اعتبار می باشد و مسافر تنها یک بار اجازه ورود به قرقیزستان را دارد8 روزکاری80
ویزای 1 ماهه لیبل قرقیزستاناین نوع ویزا مناسب افرادی است که در مدت یک ماه اعتبار ویزا، چند بار به کشور قرقیزستان رفت و آمد می کنند.3-4 روزکاری110
ویزای 3 ماهه مولتی قرقیزستاناعتبار این ویزا 3 ماه است و در این مدت مسافر چند بار می تواند وارد خاک قرقیزستان شود.3-4 روزکاری185

021-41516

در حال حاضر بهروزسیر تنها ویزاهای ارائه شده در جدول فوق را اخذ می‌نماید.

ویزای قرقیزستان برای ایرانیان

ویزای قرقیزستان برای ایرانیان

ویزای قرقیزستان برای ایرانیان نیاز است؟

بله، ویزای قرقیزستان برای ایرانیان الزامی است. شما می توانید جزئیات ویزا، مدارک مورد نیاز، وب سایت رسمی و سایر جزئیات را برای ویزای قرقیزستان را در ادامه این مطلب دریافت کنید.

ویزای قرقیزستان برای افغانها

ویزای قرقیزستان برای افغانها که در ایران زندگی میکنند همانند روند ویزای الکترونیکی قرقیزستان برای ایرانیان است. جهت اطلاع از قیمت ویزای قرقیزستان برای افغانها این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

ویزای الکترونیکی قرقیزستان از ایران

ویزای الکترونیکی قرقیزستان به صورت آنلاین برای ایرانیان در دسترس است. مدت اقامت معمولاً کوتاه است و مدت زمان آن 30 روز است و ویزا 90 روز دیگر منقضی می شود. در هنگام درخواست ویزای الکترونیکی قرقیزستان نیازی به حضور متقاضی نیست. در مجموع 5 مدرک برای درخواست ویزای الکترونیکی قرقیزستان مورد نیاز است.

شرایط ویزای الکترونیکی قرقیزستان برای ایرانیان

ویزای الکترونیکی ساده ترین راه برای دریافت مجوز ورود به جمهوری قرقیزستان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جای درخواست از طریق ماموریت قرقیزستان، فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و با کارت اعتباری/دبیت خود پرداخت کنید. پس از دریافت تاییدیه ویزای الکترونیکی خود از طریق این پورتال، می توانید در طول مدت اعتبار ویزای الکترونیکی وارد جمهوری قرقیزستان شوید.

ویزای الکترونیکی ساده ترین راه برای دریافت مجوز ورود به جمهوری قرقیزستان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جای درخواست از طریق ماموریت قرقیزستان، فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و با کارت اعتباری/دبیت خود پرداخت کنید. پس از دریافت تاییدیه ویزای الکترونیکی خود از طریق این پورتال، می توانید در طول مدت اعتبار ویزای الکترونیکی وارد جمهوری قرقیزستان شوید.

دارندگان ویزای الکترونیکی باید از طریق فرودگاه‌های مانا یا اوش یا از طریق گذرگاه‌های زمینی با چین (در ایرکشتم و توروگارت)، قزاقستان (در ak-jol، ak-tilek، chaldybar، chon-kapka)، تاجیکستان (در bor-dobo، kulundu، کیزیل بل) و ازبکستان (در دوستوک) سفر کنند.

حداکثر اقامت: 30 روز

مدت اعتبار ویزا: 90 روز

نحوه درخواست ویزای آنلاین قرقیزستان از ایران

مرحله 1: ایرانیان باید ویزای قرقیزستان را به صورت آنلاین دریافت کنند.

مرحله 2: فرم درخواست آنلاین برای قرقیزستان را پر کنید.

مرحله 3: پس از پر کردن، مدارک مورد نیاز را ارائه و پرداخت را به صورت آنلاین انجام دهید و مدارک لازم را ارائه دهید.

مرحله 4: پس از تایید درخواست ویزا برای قرقیزستان، ویزا از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می شود.

مرحله 5: پس از دریافت ویزا، می توانید به قرقیزستان سفر کنید و مدت زمان ویزای خود را بمانید.

مدارک ویزای توریستی قرقیزستان

 • فرم درخواست ویزا: (تکمیل فرم درخواست ویزای الکترونیکی قرقیزستان)
 • برنامه آنلاین
 • عکس پاسپورت (عکس نباید بیشتر از 6 ماه باشد.)
 • عکس پاسپورت بگیرید.
 • گواهی pcr منفی کرونا (نتیجه آزمایش pcr کووید-19 منفی برای همه مسافران بین المللی که به قرقیزستان می آیند لازم است. تست pcr منفی باید 72 ساعت قبل از حرکت صادر شود.)
 • گواهی واکسیناسیون (اثبات واکسیناسیون کووید-19 برای مسافرانی که به قرقیزستان می آیند. آخرین دوز واکسن باید حداقل 14 روز قبل از حرکت مصرف شود.)
 • کپی پاسپورت (یک کپی شفاف از پاسپورت ایران با صفحات اطلاعاتی که دارای امضا است. صفحات پاسپورت فعلی خود را که عکس، مشخصات شخصی و تاریخ صدور و انقضا گذرنامه شما را نشان می دهد ارائه دهید. باید شش ماه پس از تاریخ انقضای ویزا معتبر باشد.)

قوانین و آداب و رسوم محلی قرقیزستان

قرقیزستان یک قانون اساسی سکولار دارد. اکثر مردم قرقیز مسلمان هستند. شما باید همیشه به سنت‌ها، آداب، قوانین و مذاهب محلی احترام بگذارید و از اقدامات خود آگاه باشید تا مطمئن شوید که آنها به سایر فرهنگ‌ها یا باورهای مذهبی توهین نمی‌کنند، مخصوصاً در ماه مبارک رمضان یا اگر قصد بازدید از مناطق مذهبی را دارید. عدم حساسیت فرهنگی برای برخی اتباع بیگانه ناآگاه دردسر ایجاد کرده است.

داشتن و استفاده از مواد مخدر غیرقانونی است. اگر گناهکار شناخته شوید، ممکن است در شرایط اولیه با یک حبس طولانی مدت روبرو شوید.

سطح الکل خون قانونی برای رانندگی در جمهوری قرقیزستان صفر است. رانندگی تحت تأثیر الکل ممکن است بلافاصله شما را به زندان بیندازد (هرچقدر هم که کم‌مصرف کنید).

همجنس گرایی قانونی است، اما اغلب مورد بحث و بررسی عمومی قرار نمی گیرد.

گرفتن عکس از هر چیزی که می تواند به عنوان منافع نظامی یا امنیتی تلقی شود ممکن است منجر به مشکلاتی با مقامات شود.

شکار بدون مجوز مناسب غیرقانونی است. شما باید قبل از ورود به این کشور از دولت قرقیزستان مجوز دریافت کنید تا بتوانید اسلحه گرم وارد یا خریداری کنید.

ویزای الکترونیکی قرقیزستان

ویزای الکترونیکی قرقیزستان

امنیت در قرقیزستان؛ بله یا خیر؟

قرقیزستان کشوری امن است! صرف‌نظر از جنسیت شما، در این کشور سفری امن را تجربه خواهید کرد. تنها خطری که ممکن است درباره این کشور بشنوید این است که شهر بیشکک درگذشته برای جرم‌های شبانه آن کمی نا امن و بدنام بوده است. پس از نیمه‌شب، ممکن است افراد مست مورد آزار یا سرقت قرار بگیرند. البته در سال‌های گذشته این موضوع بسیار بهبودیافته و کمتر رخ می‌دهد. پس اگر هنوز نگران هستید، در نیمه‌شب و هنگام برگشت به خانه به‌جای پیاده‌روی از تاکسی استفاده کنید.

ایرانیان که مایل به ورود به قرقیزستان هستند برای دریافت ویزا نیازی به مراجعه به نزدیکترین سفارت قرقیزستان ندارند. در عوض، آنها می توانند به صورت آنلاین برای ویزای الکترونیکی قرقیزستان درخواست دهند.

برای درخواست آنلاین ویزای قرقیزستان، باید چند شرط را رعایت کنید. با این حال، این لیست طولانی نیست.

شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

 1. عکس متقاضی
 2. اسکن اطلاعات شخصی گذرنامه
 3. ویزای قرقیزستان برای ایرانیان – فرم آنلاین

پس از جمع آوری تمام موارد بالا، می توانید ادامه دهید و فرم آنلاین را تکمیل کنید. بیش از 10 دقیقه طول نمی کشد.

فرم درخواست آنلاین مورد نظر دارای سه مرحله ساده است. در اولین مورد، باید اطلاعات شخصی خود مانند نام، آدرس، شماره تلفن و غیره را وارد کنید. اطلاعات گذرنامه و جزئیات سفر نیز ضروری است. همچنین، شما باید یکی از سه گزینه زمان پردازش موجود برای ویزای قرقیزستان خود را انتخاب کنید. گزینه ها به شرح زیر است:

پردازش استاندارد – ویزای قرقیزستان خود را در 9 روز کاری دریافت می کنید. قیمت 105.29 دلار آمریکا است.

rush processing –با انتخاب این گزینه، ویزا دیجیتال خود را در 7 روز کاری دریافت خواهید کرد و هزینه آن 127.70 دلار آمریکا خواهد بود.

پردازش سریع – درخواست شما فقط در 5 روز کاری انجام می شود. قیمت آن 188.70 دلار آمریکا است.

هزینه های ذکر شده در بالا برای ویزای توریستی قرقیزستان اعمال می شود. زمانی که برای مقاصد تجاری سفر می کنید، باید برای ویزای تجاری قرقیزستان اقدام کنید، در این صورت هزینه کمی بیشتر از شما دریافت می شود.

مرحله بعدی مربوط به پرداخت است، و همچنین باید فرم خود را اصلاح کنید تا مطمئن شوید که حاوی اشتباهات تایپی و یا اشتباه نیست. چنین اشتباهاتی می تواند ویزای قرقیزستان شما را باطل کند. قبل از حرکت فرم خود را با دقت بخوانید.

در نهایت، شما باید الزامات را پیوست کنید. ivisa به شما اطلاع می دهد که دقیقا چه چیزی را آپلود کنید. پس از اتمام کار، دکمه ارسال را فشار دهید. کار شما در آنجا به پایان می رسد.

گرفتن ویزای قرقیزستان برای ایرانیان زمانی راحت است که خدمات ویزا مانند ivisa داشته باشید. ویزای الکترونیکی 60 روز پس از ورود معتبر است و در مجموع 60 روز اقامت در قرقیزستان به شما اعطا می کند.

آیا ویزای قرقیزستان 3 روزه هم داریم؟

خیر. حداقل ویزای قرقیزستان یک ماهه هست که می توانید کمتر از از 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

آیا امکان رد ویزای قرقیزستان وجود دارد؟

در مورد تمام ویزاهای کشورها امکان رد یا ریجکت شدن ویزا وجود دارد و قرقیزستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی قرقیزستان

عوامل ریجکتی ویزا بسته به شخص یا شرایط متفاوت‌اند. اما اصلی‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. سابقه دیپورت شدن از کشورهای دیگر
 2. داشتن سابقه کیفری
 3. بک‌گراند شغلی یا شخصی تهدیدآمیز
 4. غیرصادقانه یا اشتباه پرکردن فرم اپلای ویزا
 5. روابط نامناسب قرقیزستان با کشور محل سکونت شما و…

زمان رسیدگی به ویزای قرقیزستان

معمولاً حدود 3 روز کاری طول می کشد، گاهی اوقات بسته به نوع ویزائی که درخواست کرده اید بیشتر یا کمتر است.

نکات ویزای توریستی قرقیزستان

مسافران می توانند بدون مراجعه به سفارت یا دفتر کنسولی جمهوری قرقیزستان ویزای کوتاه مدت دریافت کنند.

بررسی برنامه ها 5 روز کاری طول می کشد.

قبل از دریافت اخطار تایید ویزای الکترونیکی از خرید بلیط هواپیما خودداری کنید.

دارندگان ویزای الکترونیکی باید از طریق فرودگاه بین‌المللی ماناس یا فرودگاه اوش یا از طریق گذرگاه‌های زمینی با چین ، قزاقستان ، تاجیکستان  و ازبکستان پیگیری کنید.

آدرس و تلفن سفارت قرقیزستان در تهران

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، نارنجستان پنجم، پلاک 12

تلفن تماس: +98-21-2283-0354

هزینه ویزای قرقیزستان چقدره

قیمت ویزای قرقیزستان برای ایرانیان با توجه به نوسانات نرخ ارز متغیر است. جدول قیمت ویزای قرقیزستان در سایت بهروزسیر روزانه آپدیت میشود.

چگونه ویزای قرقیزستان بگیریم

برای دریافت ویزای الکترونیکی قرقیزستان کافی است مدارکی که در سایت بهروزسیر لیست شده را برای همکاران ما ارسال نمایید تا در سریعترین زمان ویزایتان آماده شود.

تماس بگیرید