شهر-هانگ-ژو-بهروزسیر

شهر هانگ ژو (Hangzhou)، پایتخت، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر استان ژی جیانگ (Zhejing) در شرق کشور چین است. این شهر در مجاورت خلیج هانگ ژو قرار دارد و از این طریق از مناطق شانگهای و نیگبو مجزا شده است. هر ساله میلیون ها نفر از گردشگران خارجی برای بازدید از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر هانگ ژو به این شرق چین سفر می کنند. دریاچه وِست (West Lake) که یکی از زیبایی های این شهر است در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. اگر تمایل دارید با هانگ ژو آشنا شوید با اخذ ویزای انفرادی چین و یا ویزای گروهی چین به این سرزمین سفر کنید. بهروزسیر توصیه می کند منظره های بی نظیر و جذاب این استان را در تور چین از دست ندهید.

شهر هانگ ژو در گذر تاریخ؛ ردپای امپراتوری های قدرتمند در شرق چین

شهر-هانگ-ژو-در-گذر-تاریخ-بهروزسیرتمدن نئولیتیک آئین هِمودو (Neolithic Culture of Hemudu) که به سبک و روش یویائو (Yuyao) شهرت داشت، 100 کیلومتر از شمال شرقی اولوموکی (Ulumuqi) را در حدود 7000 سال پیش شامل می شد. این دوران، مقارن با زمانی از تاریخ بود که برنج برای اولین بار در جنوب شرقی سرزمین چین کشت می شد. مطالعات باستان شناسی نشان داده اند اولین تمدن های ظهور یافته، به ویژه مناطق شمال غربی شهر هانگ ژو به وجود آمده اند. اولین همسایگی این شهر که در آن دوران به وجود آمد، یوهانگ (Yuhang) نام داشت.

ردپای حکومت و امپراتوری های سلسله تانگ (589 پس از میلاد)، سلسله سونگ (1089 میلادی) و سلسله یوآن – کینگ (1276 میلادی) را می توان بر شهر هانگ ژو مشاهده نمود. هانگ ژو در سال 1132 میلادی به عنوان پایتخت پادشاهی سونگ انتخاب شد. آنچه در مورد این شهر بسیار جذاب و شنیدنی است اینکه مارکو پولو، جهانگرد و تاجر ونیزی در قرن 13 میلادی از این شهر بازدید کرده است. بهروزسیر پیشنهاد می کند اگر شما قصد دارید مانند مارکو پولو به این سرزمین دور سفر کنید، ویزای انفرادی چین یا ویزای گروهی چین تهیه کنید و از تماشای این شهر زیبا لذت ببرید.

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی شهر هانگ ژو

اب-و-هوای-هانگ-ژو-بهروزسیر شهر هانگ ژو در شمال غربی استان ژی جیانگ و در مرز جنوبی کانال بزرگ چین واقع شده است. این شهر را می توان بخش بزرگی از کوهستان های استان آنهویی به شمار آورد. مرکز این شهر در نواحی شرقی و شمالی دریاچه وِست بنا نهاده شده است. این شهر دقیقاً در شمال رودخانه کیان تانگ (Qiantang River) قرار دارد.

شهر هانگ ژو به طور کلی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. فصل های مختلف در این شهر، شرایط متفاوتی دارند؛ تابستان های هانگ ژو بسیار داغ، مرطوب و طولانی است و زمستان های آن دارای شرایط ابری و آب و هوای خشک می باشد. میانگین دمای روزانه در این شهر حدود 4 درجه سانتی گراد در ماه ژانویه و 29 درجه سانتی گراد در ماه جولای است. در برخی از ماه های سال ممکن است ساکنین این شهر شاهد وزش بادهای سهمگین و طوفان های شدید باشند. بهروزسیر، بهترین زمان سفر به این شهر را ماه مارس تا آگوست می داند؛ در این دوره، تابش خورشید در حداکثر میزان خود است.

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر هانگ ژو

جاذبه-های-گردشگری-و-مکان-های-دیدنی-شهر-هانگ-ژو-بهروزسیرشهر هانگ ژو به دلیل جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی، در کشور چین شهرت دارد. اگر چه این شهر اخیراً توسعه یافته است اما دارای مکان های دیدنی ارزشمندی است که می تواند به عنوان مقصد گردشگری جهان، مورد توجه قرار گیرد. اگر ویزای انفرادی چین یا ویزای گروهی چین را دریافت کنید می توانید در تورهای گردشگری این کشور شرکت کنید و در فرصت کافی از تماشای این جاذبه های بی نظیر لذت ببرید.

یکی از بهترین، معروف ترین و زیباترین مناظر طبیعی شهر هانگ ژو، دریاچه وست است. این موزه دارای ارزش جهانی است. این دریاچه به عنوان یک مکان تاریخی شناخته می شود. زمین های مجاور این دریاچه شامل مناطقی هستند که باغ های تاریخی، اماکن فرهنگی، منظره های طبیعی مانند تپه ها و کوه ققنوس قرار گرفته اند.

کانال-بزرگ-چین-بهروزسیرنمونه دیگری از جاذبه های گردشگری شهر هانگ ژو، کانال بزرگ چین است. بخشی از این کانال در سال 610 پس از میلاد ساخته شد. برای بازدید از بخش های مشخص این کانال باید با مترو به سمت این منطقه حرکت کنید. با أخذ ویزای انفرادی چین می توانید به کشور چین سفر کرده و از این کانال دیدن نمایید.

سایر مکان های دیدنی هانگ ژو شامل پارک ملی ژی ژی (Xixi National Park)، رودخانه کیان تانگ، باغ وحش شهر، میدان تمدن دریاچه وست، دریاچه کیاندائو (Qiandao Lake)، مزارع چای لانگ جینگ (Longjing) و جاده هابین (Hubin Road) هستند.

مذهب، آئین و دین مردم شهر هانگ ژو

در شهر هانگ ژو می توان مذهب ها و ادیان مختلفی را مشاهده کرد. معبدهای آئین بودیسم را می توان در نقاش مختلف این شهر یافت. بودیسم، مذهب اصلی مردم این شهر است. برخی از دیگر ادیان که در این شهر وجود دارند شامل دین یهود، مسیحیت و اسلام می باشند.