اولین-های-ورزشی-در-کشور-چین-بهروزسیر
28
اردیبهشت
1398

اولین های ورزشی در کشور چین

ارسال شده توسط: hdr22/ 67

اولین-های-ورزشی-در-کشور-چین-بهروزسیر

کشور چین، سرزمینی است که ورزشکاران و قهرمانان زیادی را در خود پرورانده است. نه تنها قهرمانان ورزشی، بلکه هنرمندان، دانشمندان، سیاست مداران و بسیاری افراد سرشناس دیگر از این کشور به جهان معرفی شده اند. با ویزای چین به این سرزمین سفر کنید و از نزدیک با آداب و رسوم مردم متمدن چین آشنا شوید. بهروزسیر در این مطلب به معرفی معروف ترین و مشهورترین ورزشکاران کشور چین می پردازد. با ما همراه باشید.

۱- Deng Yaping

Deng-Yaping-بهروزسیرDeng Yaping در سال ۱۹۷۳ متولد شده است. او یکی از قهرمانان کشور چین در رشته ورزشی تنیس روی میز می باشد. این ورزشکار توانست در سال های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۷، در جهان رتبه ششم و در مسابقات المپیک به رتبه چهارم دست پیدا کند. این وزرشکار زن، یکی از مشهورترین تنیس بازان جهان به شمار می رود.

۲- Ding Junhui

Ding-Junhui-بهروزسیرDing Junhui در سال ۱۹۸۷ متولد شده است. این ورزشکار در رشته اسنوکر ( یک بازی شبیه به بیلیارد) در جهان شهرت دارد. این ورزشکار در اکثر مسابقات خود، پیروز می شود. Ding Junhui پس از John Higgins رتبه سوم را در این بازی به دست آورده است.

۳- Guo Jingjing

Guo-Jingjing-بهروزسیرGuo Jingjing در سال ۱۹۸۱ متولد شده است. او یکی از مشهورترین شناگرهای زن در کشور چین است. Guo Jingjing  با نام “شاهزاده غواصی” در کشور چین شناخته می شود! او تا کنون مدال های برتر المپیک را در رشته غواصی زنان به دست آورده است. همچنین او در مسابقات قهرمانی جهان، رتبه پنجم را از آن خود نموده است.

۴- Li Na

Li-Na-بهروزسیرLi Na یکی از وزرشکاران زن مشهور در کشور چین در رشته تنیس است. او در سال ۱۹۸۲ متولد شده و یکی از قهرمانان این رشته در مسابقات تنیس تک نفره می باشد. او توانست در بازی های فرانسه در سال ۲۰۱۱ و مسابقات استرالیا در سال ۲۰۱۴، رتبه های خوبی کسب کند. Li Na تنها قهرمان زن در این رشته در قاره آسیا می باشد.

۵- Lin Dan

Lin-Dan-بهروزسیرLin Dan یکی از ورزشکاران معروف کشور چین در رشته بدمینتون است. او در سال ۱۹۸۳ متولد شده و اکنون یکی از برترین های رشته خود در جهان محسوب می شود. او برای دو بار، بازی های قهرمانی المپیک را با پیروزی پشت سر گذاشته است و مدال برتر جهانی را برای ۵ بار از آن خود کرده است. عکس العمل سریع Lin Dan درر بازی های بدمینتون، او را در این رشته، برجسته و معروف کرده است.

۶-  Liu Xiang

Liu-Xiang-بهروزسیر

Liu Xiangیکی از معروف ترین ورزشکاران کشور چین است. او در رشته دو با مانع، فعالیت می کند.  Liu Xiang به مهاجم دونده شهرت دارد و توانسته است در طول ۱۱۰ متر، رکورد جهان را در بازی های المپیک ۲۰۰۴ شهر آتن در این مسافت به ثبت برساند. او توانست این مسافت را در مدت زمان ۸۸/۱۲ ثانیه برای خود ثبت کند! این رکورد در سال ۲۰۰۶ در مسابقات سوئیس به ثبت رسید.  Liu Xiang در سال ۱۹۸۳ متولد شده است.

۷- Pan Xiaoting

Pan-Xiaoting-بهروزسیر

یکی دیگر از مشهورترین ورزشکاران زن در کشور چین، Pan Xiaoting است. او در سال ۱۹۸۲ متولد شده است و توانسته در رشته بیلیارد به شهرت برسد. مهارت و تخصص او در رشته بیلیارد موجب شده است لقب “بانوی ۹ توپه” به او داده شود! او یک بازیکن ماهر و حرفه ای در این رشته است.

۸- Yao Ming

Yao-Ming-بهروزسیر

Yao Ming یک ورزشکار حرفه ای در رشته بسکتبال در کشور چین است. Yao Ming در سال ۱۹۸۰ متولد شده و یکی از بهترین های این رشته ورزشی است. او توانست در سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱ یکی از معروف ترین بازیکنان گروه بسکتبال NBA باشد. او نه تنها در کشور چین شهرت دارد، بلکه در جهان نیز معروف است.

۹-  Yi Jianlian

Yi-Jianlian-بهروزسیر

 Yi Jianlianیکی دیگر از بسکتبالیست های کشور چین است. او در سال ۱۹۸۷ متولد شده و یکی از معروف ترین بازیکنان تیم بسکتبال گوآنگ دونگ می باشد. او برای چندین بار برای تیم بسکتبال آمریکایی NBA بازی کرده است. شیوه بی نظیر بازی او پس از Yao Ming، در جهان شهرت دارد.

۱۰- Zhang Yining

Zhang-Yining-بهروزسیر

Zhang Yining در سال ۱۹۸۱ متولد شده است. او یکی از تنیس بازان معروف کشور چین است. Zhang Yining توانست در بازی های المپیک، عنوان چهارم تنیس روی میز را به خود اختصاص دهد و همچنین جام قهرمانی را در مسابقات جهانی از آن خود کند. Zhang Yining یکی از موفق ترین تنیس بازان کشور چین در طول تاریخ بوده است.

۱۱- Li Xiaopeng 

Li-Xiaopeng-بهروزسیر
Li Xiaopeng یک ورزشکار معروف در کشور چین در رشته ورزشی ژیمناستیک است. او متخصص حرکات موازی در این رشته می باشد. او توانست برای ۱۶ بار در جهان، عنوان قهرمانی را برای خود نگه دارد.

۱۲- Wang Chunlu

Wang-Chunlu-بهروزسیر
Wang Chunlu یکی دیگر از ورزشکاران معروف در کشور چین در رشته اسکیت سرعتی است. او توانسته است در مسافت ۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر در مسابقات جهانی، در سال ۲۰۰۲، مدال قهرمانی را از آن خود کند. او همچنین در بازیهای زمستانی ۱۹۹۸ توانست به قهرمانی برسد.