شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

سازه های شگفت انگیز در چین

ساختمان-نیلوفر-آبی-–-شهر-ووجین---بهروزسیر
چکیده این مطلب:

سازه های شگفت انگیز در چین شامل بناها و ساختمان هایی است که به طرز ماهرانه و خلاقانه، طراحی و ساخته شده اند. در شهرهای ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 05 می 2019 161 بازدید

سازه-های-شگفت-انگیز-در-چین---بهروزسیرسازه های شگفت انگیز در چین شامل بناها و ساختمان هایی است که به طرز ماهرانه و خلاقانه، طراحی و ساخته شده اند. در شهرهای مختلف کشور چین، ساختمان هایی وجود دارند که در اوج شکوه و عظمت، ساخته شده و شگفتی افراد را بر می انگیزند. البته توجه به این نکته لازم است که تا حدود 20 سال، توجه به معماری بنا و سازه در چین، چندان مورد توجه قرار نمی گرفت؛ تا حدی که برخی از ساختمان ها پس از تأسیس با احتمال تخریب بیشتری مواجه بودند. با این حال، مهارت های معماری و ساختمانی، بارها و بارها دستخوش تغییراتی شد تا جاییکه امروزه شاهد آن هستیم که سازه های شگفت انگیز در چین، ساخته می شوند. با بهروزسیر و اخذ ویزای گروهی چین به این سرزمین سفر کنید و از تماشای سازه های خیره کننده لذت ببرید.

سازه های شگفت انگیز در کشور چین که از دیدن آن ها شگفت زده خواهید شد

1-ساختمان Star Trek Enterprise در شهر فوژو (Fuzhou)

ساختمان-Star-Trek-Enterprise-در-شهر-فوژو----بهروزسیر

ساختمان Star Trek Enterprise، یکی از سازه های شگفت انگیز در چین است که با بودجه مالی 97 میلیون دلاری در فوجیان چین ساخته شده است. این بنا متعلق به یک ساختمان مسکونی است که تمام درب های آن به صورت اتوماتیک بوده و از بهترین متریال فلزی در ساخت آن استفاده شده است. این ساختمان به قدری عظیم الجثه است که گویی یک نسخه کپی از دایناسور T-rex می باشد!!

2-ساختمان خانه پیانو –  شهر هانیان (The Piano House – Huainan)

ساختمان-خانه-پیانو----شهر-هانیان----بهروزسیر

ساختمان خانه پیانو، یکی از سازه های شگفت انگیز در چین است. این ساختمان، مورد علاقه عاشقان موسیقی قرار دارد و توسط دانشجویان دوره معماری در دانشگاه فناوری Hefei در سال 2007 ساخته شده است. این ساختمان در شکل ظاهری، شبیه به یک پیانوی غول پیکر می باشد که در نگاه اول، یک شاهکار معماری جهانی به شمار می رود. قسمت اصلی ساختمان خانه پیانو شامل یک ورودی است که به صورت پلکان شیشه ای در یک ویولون، قابل دسترسی می باشد. اگر با ویزای گروهی چین به هانیان سفر کردید، بازدید از ساختمان خانه پیانو را فراموش نکنید.

3-ساختمان مرکز فرماندهی و کنترل سیستم های امنیتی شهر پکن (CCTV Headquarters – Beijing)

ساختمان-مرکز-فرماندهی-و-کنترل-سیستم-های-امنیتی-–-شهر-پکن----بهروزسیر

ساختمان مرکز فرماندهی و کنترل سیستم های امنیتی تصویری، یکی از سازه های شگفت انگیز چین در شهر پکن است. این ساختمان با معماری مدرن، مانند یک آسمان خراش ساخته شده است و شامل 54 طبقه می باشد. نحوه طراحی این برج به عنوان یکی از سازه های شگفت انگیز در چین از لحاظ هندسی، متقارن بوده و نمای جذابی دارد. این مرکز فرماندهی به صورت دو واحد مجزا به شکل حرف L ، دیده می شود که در قسمت انتهایی به یکدیگر متصل شده اند. بهروزسیر پیشنهاد می کند با ویزای گروهی چین از ساختمان مرکز فرماندهی و کنترل سیستم های امنیتی در شهر پکن دیدن کنید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  شهر چونگ کینگ چین و جاذبه های گردشگری

4-ساختمان نیلوفر آبی شهر ووجین (The Lotus Building – Wujin)

ساختمان-نیلوفر-آبی-–-شهر-ووجین---بهروزسیر

یکی از سازه های شگفت انگیز در چین در شهر ووجین قرار دارد و با عنوان ساختمان نیلوفر آبی، زیباترین منظره را در میان آب به وجود آورده است. درب ورودی این ساختمان در قسمت زیر گلبرگ ها در نظر گرفته شده است و از آن طریق می توانید به اتاق ها، سالن کنفرانس، نمایشگاه ها و سالن همایش دسترسی داشته باشید. ساختمان نیلوفر آبی، شاهکاری از سازه های شگفت انگیز در چین محسوب می شود.

5-بنای حلقه زندگی فوشون (Ring of Life – Fushun)

بنای-حلقه-زندگی-–-فوشون---بهروزسیر

ساختمان حلقه زندگی با ارتفاع 515 پا، یکی از سازه های شگفت انگیز در چین است. این بنای حیرت انگیز در شهر فوشون قرار دارد و از تعداد 12000 لامپ LED برای روشنایی آن استفاده شده است. ساخت این بنا با بودجه حدود 16 میلیون دلار به پایان رسید.

6-ساختمان هتل تیانزی در شهر پکن (The Beijing Tianzi Hotel)

ساختمان-هتل-تیانزی-در-شهر-پکن---بهروزسیر

هتل تیانزی در شهر پکن به نام ” the Son of Heaven Hotel” شهرت یافته است. این هتل که یکی از سازه های شگفت انگیز در چین است در سال 2011 به عنوان “مرتفع ترین ساختمان تصویری” در رکوردهای گینس به ثبت رسید. در نمای این هتل، نمادی از تصاویر خدایان Lu، Fu و Shou به چشم می خورد. اگر ویزای گروهی چین را دریافت کنید می توانید برای تماشای این هتل زیبا به شهر پکن سفر کنید.

7-ساختمان مرکز جهانی قرن جدید شهر چنگ دو (New Century Global Center – Chengdu)

ساختمان-مرکز-جهانی-قرن-جدید-–-شهر-چنگ-دو---بهروزسیر

یکی از زیباترین سازه های شگفت انگیز در چین، ساختمانی است که به عنوان مرکز جهانی در چنگ دو ساخته شده و هر ساله پذیرای تعداد زیادی توریست و گردشگر می باشد که برای تماشای موسیقی، هنر، تئاتر و … به چین سفر می کنند.

8-ساختمان هتل شراتون هوژو (Sheraton Hotel – Huzhou)

ساختمان-هتل-شراتون-–-هوژو---بهروزسیر

یکی دیگر از سازه های شگفت انگیز در چین، ساختمان هتل شراتون است. این هتل در شهر هوژو قرار دارد و شکل ظاهری آن مانند یک نعل اسب است. 27 طبقه این ساختمان از فلز و شیشه ساخته شده و به طرز خیره کننده ای، نورپردازی شده است. بهروزسیر پیشنهاد می کند با ویزای گروهی چین به شهر هوژو سفر کنید و تماشای این ساختمان را به عنوان یکی از سازه های شگفت انگیز در چین از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید