شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

سه گلوگاه رودخانه یانگ تسه چین

جاذبه-های-گردشگری-در-ناحیه-سه-گلوگاه-روی-رودخانه-یانگ-تسه--بهروزسیر
چکیده این مطلب:

گلوگاه به سه دره تنگ و پر آب گفته می شود که در نواحی میانی رودخانه یانگ تسه قرار گرفته و جریان آب از بین ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 11 مارس 2019 224 بازدید

سه-گلوگاه-روی-رودخانه-یانگ-تسه---بهروزسیر

سه گلوگاه رودخانه یانگ تسه چین

سه گلوگاه به سه دره تنگ و پر آب گفته می شود که در نواحی میانی رودخانه یانگ تسه قرار گرفته و جریان آب از بین این دره عبور کرده و در زمین های داخلی جمهوری خلق چین جاری می شود. آب و هوای این نواحی به قدری مطبوع و لذت بخش است که این قسمت از رودخانه یانگ تسه را به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چین مبدل ساخته است. مناطق سه گلوگاه روی این رودخانه دارای بالاترین رتبه (رتبه AAAAA) گردشگری در کشور چین است. برای تماشای این جاذبه حیرت انگیز می توانید با دریافت ویزای چین و یا ویزای فوری چین از بهروزسیر به این کشور سفر کنید.

سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه شامل سه دره پر آب با نام های کوتانگ (Qutang)، وو (Wu) و ژیلینگ (Xiling) می باشد. طول این منطقه حدود 193 مایل است و از شهر بایدی (Baidi) در شهرداری چونگ  کینگ (Chongqing) آغاز شده و در سمت غرب در محلی در مسیر نانجینگ در شهر یی چانگ (Yichang) در استان هوبِی (Hubei) پایان می یابد.

محل پایان جریان آب این سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه در سمت شرق، میان کوهستان های فنگنجی (Fengjie) و وو (Wu) از سری کوه های چونگ کینگ و همچنین بادونگ (Badong)، زیگویی (Zigui)  و یی چانگ در استان هوبی می باشد. تماشای اینچنین مناظر طبیعی در مهم ترین رودخانه آسیا، فرصت استثنایی است که می توانید با خدمات تور چین بهروزسیر آن را تجربه کنید. ویزای فوری چین را دریافت کرده و به استان هوبی در کشور چین سفر کنید.

مسیر رودخانه یانگ تسه در کشور چین

پس از عبور جریان آب از ییبین (Yibin) در استان سی چوآن، رودخانه یانگ تسه از جیانگ جین در شهر چونگ کینگ به سمت یی چانگ (Yichang) در استان هوبی جریان پیدا می کند؛ این بخش از رودخانه یانگ تسه، چوآن جیان (Chuanjiang) یا رودخانه سی چوآن نام دارد. در زمان گذشته این مسیر صرفاً سی چوآن را به گوییژو (Guizhou) در نواحی شرقی کشور چین متصل می کرد.

مسیر-رودخانه-یانگ-تسه-چین---بهروزسیرجریان پایینی مسیر رودخانه یانگ تسه، مسیر چوآنگ جیان در کوهستان وو است که گلوگاه کوتانگ نامیده می شود؛ گلوگاه وو و ژیلینگ نیز دو دره دیگر روی این رودخانه در این مسیر هستند. نام این سه گلوگاه بر اساس نام منطقه ای که در آن جاری هستند انتخاب شده است. تمام این نواحی از نظر گردشگری دارای ارزش بالایی هستند. اگر به طبیعت های دست نخورده آسیایی علاقه مند هستید می توانید با ویزای فوری چین به استان هوبی سفر کنید و رودخانه یانگ تسه را از نزدیک تماشا کنید.

ناحیه-سه-گلوگاه-روی-رودخانه-یانگ-تسه--بهروزسیرناحیه سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه

سه گلوگاه از سمت غرب شامل جریان بالایی رودخانه در فنگجی و یی چان در شهر چونگ کینگ به سمت شرق شامل جریان پایینی رودخانه در استان هوبی گسترده شده است. این مسیر حدود 200 کیلومتر را شامل می شود که از این مسافت، 120 کیلومتر به ناحیه سه گلوگاه اختصاص دارد.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  معرفی جذاب ترین فستیوال های چین

سه گلوگاه یکی از پربازدیدترین جاذبه گردشگری کشور چین است و به خاطر وجود سد معروف سه گلوگاه در روی رودخانه به شهرت رسیده است. این سد معروف، اهمیت زیادی در مسائل زیست محیطی و تمدن این سرزمین دارد. بسیاری از باستان شناسان هنگام بالا رفتن از دیواره مخزن سد سه گلوگاه، غرق شدند چرا که آنها دریافته بودند این مکان دارای ارزش تاریخی و باستان شناسی بالایی است.

قسمت های مختلف سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه

  • دره پر آب کوتانگ به طول 8 کیلومتر؛ از بایدیچنگ تا داکسی
  • دره وو به طول 45 کیلومتر؛ از ووشان تا گوآنک دوگو
  • دره ژیلینگ به طول 66 کیلومتر؛ از ژیگویی تا نانجینگ

 

جاذبه های گردشگری در ناحیه سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه

جاذبه-های-گردشگری-در-ناحیه-سه-گلوگاه-روی-رودخانه-یانگ-تسه--بهروزسیر

یافته های زمین شناسی به دست آمده از این نواحی نشان می دهند که سه گلوگاه در مسیر خود، باریک تر از سایر قسمت های رودخانه یانگ تسه هستند. باریکی این مسیر به دلیل شکل گیری سنگ های آهکی در این قسمت می باشد. بستر آهکی در برابر فرسایش بسیار مقاوم بوده و تحت جریان های آب در مسیر عبور، پدیده های زیبایی در این قسمت از رودخانه به وجود آورده اند.

صخره های شیب دار، ماسه های نرم ساحلی و نمای دره ای شکل، جاذبه های گردشگری طبیعی هستند که در مناطق سه گلوگاه در رودخانه یانگ تسه ایجاد شده اند؛ زیبایی مسیر به اندازه ای است که هر ساله میلیون ها توریست از این مناظر دیدن می کنند. اگر شما هم به تماشای اینچنین مناظری علاقه مند هستید می توانید با ویزای فوری چین، رهسپار این سرزمین شوید.

مکان-تاریخی-و-باستانی-یانگ-تسه--بهروزسیر

سه گلوگاه روی رودخانه یانگ تسه یک مکان تاریخی و باستانی به شمار می رود. در این نواحی کتیبه هایی با دست خط در حدود 30000 کاراکتر کشف شدند که به دوران امپراتوری های تانگ در کشور چین مربوط می شود.

از جمله دیدنی این منطقه، سد رودخانه یانگ تسه است که به شیوه بسیار حرفه ای ساخته شده است؛ تونل هاف مخازن و مسیرهای عبور آب به گونه ای طراحی شده که از سطح زمین بالاتر بوده تا گردشگران بتوانند به خوبی آن را تماشا کنند. برخی سنگ های باستانی و معابد نیز در زمین های اطراف سه گلوگاه در رودخانه یانگ تسه وجود دارند که می توانید با ویزای فوری چین برای تماشای آن ها اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید