تاریخچه-شهر-سانیا-چین-بهروزسیر
22
دی
1397

شهر سانیا در کشور چین

ارسال شده توسط: hdr22/ 389

شهر-سانیا-چین-بهروزسیر

شهر سانیا (Sanya)، جنوبی ترین شهر جزیره هاینان (Hainan Island) و یکی از چهار شهر برتر استان هاینان از نظر رفاه و شرایط زندگی در جنوب کشور چین است. طبق آخرین آمار که در سال ۲۰۱۰ قمری انجام شد، جمعیت این شهر برابر با ۶۸۵۴۰۸ نفر بوده است که این جمعیت در مساحتی به وسعت ۵۸/۱۹۱۹ کیلومتر مربع ساکن هستند. شهر سانیا به خاطر آب و هوای گرمسیری خود به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور چین شناخته می شود. این شهر، بهترین مکان برای تمرینات تیم ملی والیبال ساحلی چین است. این شهر با نام “فلوریدای چین” نیز معروف است. اگر قصد دارید این شهر زیبا را از نزدیک تماشا کنید، با اخذ ویزای فوری چین، با بهروزسیر همراه شوید.

 

تاریخچه شهر سانیا در جنوبی ترین نواحی کشور چین

تاریخچه-شهر-سانیا-چین-بهروزسیرآنچه امروز به عنوان شهر سانیا در جنوب کشور چین می شناسیم، در دوران باستان با عنوان یاژو (Yazhou)، آیچاو (Aichow) معروف بوده است و قدمت آن به دوران حکومت امپراتوری کین (Qin) – در سال های ۲۲۱ تا ۲۰۶ قبل از میلاد – باز می گردد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر، در برخی منابع از شهر سانیا با عبارت “پایان آسمان و اقیانوس”، یاد می شود. این شهر در زمان امپراتوری های تاریخ به عنوان یک تبعیدگاه برای افراد مخالف امپراتوری استفاده می شده است.
در طول حکومت سلسله تانگ، یک راهب بودایی به نام جیان ژِن (Jianzhen) برای انجام یک مأموریت به این شهر وارد شد و از این مسیر برای حرکت به سمت کشور ژاپن استفاده کرد. این شهر در طول قرن ۱۹ و ۲۰، شاهد وقایع تاریخی و برخی جنگ هایی میان چین و ژاپن بوده است. در قرن ۲۱، شهر سانیا دارای اهمیت استراتژیکی بیشتر در منطقه شد تا آنجا که ارتش چین از این شهر به عنوان حفاظت از جزایر دریای جنوبی چین استفاده می کند. با اخذ ویزای فوری چین می توانید برای تماشای بناهای تاریخی این شهر به چین سفر کنید.

 

شرایط آب و هوایی شهر سانیا

شرایط-آب-و-هوایی-شهر-سانیا-چین-بهروزسیرآب و هوای شهر سانیا دارای شرایط مرطوب و خشک است. در تمام طول سال، این شهر، آب و هوای بسیار گرمی را تجربه می کند. در فصل های مرطوب، شاهد افزایش رطوبت و طوفان های شدید در نزدیکی سطح زمین در شهر سانیا هستیم. خنک ترین شرایط آب و هوا را در ماه ژانویه در این شهر خواهیم داشت که دمای هوا حدود ۶/۲۱ درجه سانتی گراد می باشد. گرم ترین ماه سال، ژوئن با دمای حدود ۸/۲۸ درجه سانتی گراد است. بهروزسیر، بهترین زمان سفر به شهر سانیا در جنوب چین را فصل تابستان می داند.

 

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر سانیا

مکان-های-دیدنی-شهر-سانیا-چین-بهروزسیردر سال های اخیر، شهر سانیا بیشتر مورد توجه توریست ها و گردشگران قرار گرفته است. در نقاط مختلف این شهر، هتل های بین المللی مجهز و بسیار مدرنی ساخته شده است که در جذب توریست ها توانسته موفق عمل کند. هتل ها و اماکن اقامتی این شهر، بهترین مکان برای پذیرایی از مهمان ها و مسافران هستند. علاوه بر هتل ها، رستوران های شهر سانیا نیز شهرت خاصی در میان گردشگران پیدا کرده اند. بهروزسیر پیشنهاد می کند با ویزای فوری چین به این شهر سفر کنید و طعم بی نظیر غذاهای دریایی رستوران های شهر را تجربه نمایید.
در سال های اخیر، آب های خلیج سانیا شفاف تر و سالم تر به نظر می رسند بنابراین مکان مناسبی برای گونه های مختلف دلفین های دریایی می باشند. منظره شنای گروهی دلفین ها می تواند جذاب ترین و لذت بخش ترین جاذبه گردشگری شهر باشد که متأسفانه نادیده گرفته شده است.
یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر سانیا، مجسمه بزرگ بودا در گوآن یین (Guan Yin) در جنوب سانیا است. ارتفاع از مجسمه حدود ۱۰۸ متر بوده و بلندترین مجسمه جهان به شمار می رود . ساخت این مجسمه در ۲۰۰۵ به پایان رسیده است. خلیج یالونگ (Yalong Bay) با طول ۵/۷ کیلومتر، زیباترین جاذبه گردشگری را در مناطق ساحلی شرق سانیا به نمایش می گذارد.

مکان-های-دیدنی-شهر-سانیا-1-بهروزسیرپارک گوزن، یکی از مکان های دیدنی شهر سانیا است. در این شهر، مجسمه های سنگی غول پیکر وجود دارند که یکی از مجسمه ها، شکارچی را نشان می دهد که در حال انتقال یک گوزن می باشد؛ هنگامی که گوزن نمی تواند از چنگ شکارچی فرار کند، در چشمان او نگاه می کند و به یک زن زیبا تبدیل می شود. شکارچی نمی تواند او را بکشد و عاشق او می شود. این مجسمه، اشاره به داستان این شکارچی دارد. بهروزسیر توصیه می کند تماشای این پارک منحصر به فرد در شهر سانیا را از دست ندهید.

مکان-های-دیدنی-شهر-سانیا-2-بهروزسیراز مکان های دیدنی دیگر شهر سانیا می توان به جزیره های وِست (West)، جزیره فونیکس، جزیره ووژی ژو (Wuzhizhou)، معبد نان شان (Nanshan Temple)، غار لوبی (Luobi Cave)، پارک ساحل اقیانوسی لیان، غارهای داکسیائو دونگ تیان (Daxiao Dongtian Caves) و … اشاره نمود.