آب-و-هوای-شهر-چانگ-شا-چین-بهروزسیر
16
دی
1397

شهر چانگ شا چین

ارسال شده توسط: hdr22/ 213

شهر-چانگ-شا-چین-بهروزسیرشهر چانگ شا (Changsha)، پایتخت و بزرگ ترین شهر استان هونان (Hunan) در مرکز جنوب کشور چین است. این شهر، وسعتی در حدود ۱۱۸۱۹ کیلومتر مربع را پوشش داده است و در قسمت های شمالی با نواحی یوئِیانگ (Yueyang) و یی یانگ (Yiyang) احاطه شده است. طبق آخرین آمار به ثبت رسیده در سال ۲۰۱۰، این شهر دارای جمعیت ۷۰۴۴۱۱۸ نفر می باشد. اگر قصد دارید یکی از شهرهای جذاب با مناظر طبیعی کشور چین را برای گردشگری انتخاب کنید، ویزای انفرادی چین تهیه کرده و در تور چین شرکت کنید.
شهر چانگ شا در دشت زمین های رودخانه ژیانگ (Xiang River) که در سمت غرب با کوهستان لوئاژیائو ( LuoXiao Mountaines) در سمت شرق با کوهستان وولینگ (Wuling Mountains) احاطه شده است، قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای معتدل نیمه گرمسیری است که زمستان های سرد و تابستان های مرطوب دارد. میانگین دمای هوای این شهر، ۸/۱۶ تا ۳/۱۷ درجه سانتی گراد است و متوسط بارندگی، ۱۳۵۸ تا ۱۵۵۲ میلی متر می باشد. بهروزسیر، سفر به شهر چانگ شا در چین را از طریق ویزای انفرادی چین به علاقه مندان به سرزمین های شرقی زمین پیشنهاد می دهد.

پیشینه تاریخی شهر چانگ شا

پیشینه-تاریخی-شهر-چانگ-شا-چین-بهروزسیرشهر چانگ شا دارای پیشینه تاریخی حدود ۳۰۰۰ قبل می باشد. این شهر در دوران سلسله امپراتوری هان در سال های ۲۰۶ تا ۲۲۰ قبل از میلاد به عنوان پایتخت ایالت چانگ شا به شمار می رفت. همچنین این شهر در سال ۹۰۷ تا ۹۵۱ پیش از میلاد، پایتخت ایالت چو (Chu) در ده دوره پادشاهی مختلف محسوب می شد. هنگامی که نساجی و ابریشم در شهر چانگ سا رونق گرفت، دروازه های شهر در سال ۱۹۰۴ رو به دنیای تجارت گشوده شد. این عامل موجب شد بسیاری از اروپاییان و آمریکایی ها برای کار و تجارت در این منطقه ساکن شوند.
شهر چانگ شا، مکان تبدیل مائوزدونگ به کومونیسم به شمار می رفت. این شهر شاهد صحنه های نبرد میان ارتش چین و ژاپن در سال های ۱۹۳۱ تا ۱۹۴۵ بوده است. آنچه از این شهر اکنون به عنوان مقصد گردشگری جهان یاد می شود، مرکز مهم تجاری، ساخت و ساز و حمل و نقل در کشور چین است.

آب و هوای شهر چانگ شا

آب-و-هوای-شهر-چانگ-شا-چین-بهروزسیرآب و هوای شهر چانگ شا، مرطوب نیمه گرمسیری است. دمای هوا در ژانویه حدود ۶/۴ درجه سانتی گراد و در ماه جولای، ۲۹ درجه سانتی گراد است. بیشترین احتمال تابش خورشید در این شهر، ماه های مارس تا آگوست است که تابش پرتوهای خورشید از ۱۹% تا ۵۷% متغیر می باشد. به طور کلی این شهر در یک سال، ۱۵۴۵ ساعت از نور خورشید بهره مند است. اگر ویزای انفرادی چین را تهیه کنید می توانید در بازدید از این شهر با بهروزسیر همسفر شوید.
تابستان های شهر چانگ شا، طولانی و بسیار گرم، همراه با بارندگی های سنگین و شدید می باشد؛ پاییز این شهر، معتدل و مطلوب است و خشک ترین فصل سال به شمار می رود. زمستان های چانگ شا، سرد و برفی است. فصل بهار چانگ شا بسیار دلنشین و جذاب است؛ بارندگی و رطوبت هوا در این فصل، زیاد است و در بیش از ۳۰% روزهای این فصل، تابش نور خورشید را می توانید تماشا کنید.

نقش رودخانه های شهر چانگ شا در حمل و نقل شهری

رودخانه-های-شهر-چانگ-شا--چین-بهروزسیرشهر چانگ شا توسط چند رودخانه بسیار مهم و اصلی احاطه شده است. این رودخانه های مهم عبارتند از رودخانه ژیانگ (Xiang)، لیو یانگ (Liuyang)، جین (Jin)، وِی (Wei)، لانگ وانگ گانگ (Longwanggang) و رودخانه لائودائو (Laodao). حمل و نقل آبی در این شهر از طریق این مسیرهای آبی انجام می شود. پایانه دریایی حمل و نقل در این شهر در شمال ناحیه چانگ شا قرار دارد که یک سیستم مبادله بین المللی کالا را فراهم ساخته است.

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر چانگ شا

مکان-های-دیدنی-شهر-چانگ-شا-چین-بهروزسیرشهر چانگ شا یکی از محبوب ترین شهرهای کشور چین از نظر اقتصاد و گردشگری است. مکان های تاریخی و باستانی که نمادی از دوران مختلف امپراتوری در این سرزمین هستند از سویی و جاذبه های طبیعی نظیر پارک ها، کوهستان ها و دشت های زیبا از سویی دیگر، هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت این شهر جذب می کنند. بهروزسیر عقیده دارد سفر به چانگ شا از طریق ویزای انفرادی چین می تواند فرصت کافی را برای توریست ها در اختیار آنان قرار دهد.
کوه یوئِلو (Mount Yuelu)، پارک مارتیر (Martyr Park)، موزه ژیانگ ژو (XiangXiu)، موزه هنرهای هونان (Hunan Arts Museum)، پارک وانگ یو (Wangyue Park)، پارک ژیائویوآن (Xiaoyuan Park)، بنای باستانی خانه مینگ فان (Mingfan House)، برج تیان ژین (Tianxin Tower)، موزه بامبو، معبد کای فو (Kai Fu Temple)، آکواریوم شهر چانگ شا، تنها برخی از مهم ترین مکان های دیدنی شهر چانگ شا هستند.
برای لذت بردن از جاذبه های گردشگری فوق، ویزای انفرادی چین را تهیه کنید و همراه با بهروزسیر از این سرزمین لذت ببرید.