شهر-چنگ-دو-چین---بهروزسیرشهر چنگ دو (Chengdu) که به طور معمول با نام Chengtu نیز شناخته می شود، پایتخت استان سیچوآن در کشور چین است. این شهر یکی از سه شهر پرجمعیت در شرق چین به شمار می رود؛ دو شهر پرجمعیت دیگر در این منطقه، شهرهای ژی آن و چونگ کینگ (Chongqing) می باشند. از سال 2014، جمعیت شهر چنگ دو در حدود 10152632 نفر گزارش شده است. اگر قصد دارید یک تعطیلات بی نظیر را در کشور چین سپری کنید پیشنهاد می کنیم با ویزای فوری چین از بهروزسیر به شهر چنگ دو سفر کنید.

شهر چنگ دو در دوره های مختلف تاریخی، از حکومت های امپریالیستی گرفته تا جمهوری خواه و کمونیست ها، نام خود را همچنان حفظ کرده است. این شهر در دوران تاریخی سه پادشاهی در کشور چین به عنوان پایتخت حکومت لیوبی (Liu Bei) در منطقه شو هان (Shu Han) بوده است. به همین دلیل است که با سفر به این شهر می توانید آثار تاریخی و مکان های باستانی را در نقاط مختلف چنگ دو مشاهده کنید.

شهر چنگ دو از نظر تاریخی، اقتصادی، معاملات تجاری، سرمایه گذاری، فرهنگ و تمدن، سیستم های حمل و نقل، ارتباطات و … در رتبه بالایی قرار دارد و یکی از پیشرفته ترین شهرهای چین شرقی محسوب می شود. ایستگاه راه آهن این شهر جزو ششمین خط ریلی بزرگ در کشور چین به شمار می رود. اگر با تورهای چین آژانس مسافرتی بهروزسیر به این شهر زیبا سفر کنید به شما اطمینان می دهیم لحظات خاطره انگیزی را برای خود ثبت خواهید کرد.

موقعیت جغرافیای و شرایط آب و هوایی شهر چنگ دو

دشت وسیعی که شهر چنگ دو در بستر آن قرار گرفته است حدود 450 تا 720 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. شمال غربی این شهر توسط کوهستان های مرتفع با پوشش گیاهی استپ با نام کوهستان لانگمن (Lingmen Mountains) احاطه شده است؛ این شهر از سمت غرب با کوهستان های کیونگ لای (Qionglai) با ارتفاع حدود 3000 متر محصور شده است. در این کوهستان می توانید قله های برفی میائوجیلینگ (با ارتفاع 5364 متر) و ژیلینگ (با ارتفاع 5164 متر) را با نمایی خیره کننده مشاهده کنید. پوشش های گیاهی در کوهستان های غربی بسیار با ارزش هستند به گونه ای که بهترین منابع زیست محیطی را در بر داشته و یک زیستگاه ایده آل برای پانداهای غول پیکر چینی محسوب می شوند.

موقعیت-جغرافیای-و-شرایط-آب-و-هوایی-شهر-چنگ-دو--بهروزسیردر شرق شهر چنگ دو، کوهستان لانگ کوآن (LongQuan) با قله های کم ارتفاع قرار گرفته است؛ علاوه بر این، تپه ها و رودخانه مین هم در این قسمت واقع شده اند. از زمان های چین باستان، چنگ دو به عنوان یک شهر عالی برای زندگی شهرت داشته است؛ آب و هوای بسیار مطبوع، زمین های وسیع، سیستم قوی مدیریت شهری و خاک حاصلخیز، مهم ترین ویژگی های این شهر زیبا در شرق چین است. اگر ویزای فوری چین را دریافت کنید می توانید از مکان های دیدنی شهر چنگ دو لذت ببرید.

شرایط آب و هوایی شهر چنگ دو نیز مانند سایر شهرهای مناطق شرقی کشور چین، مرطوب بوده و با انبوهی از مه و ابر همراه است. این شهر به نسبت مقدار رطوبتی که در طول یک سال دارد، یک شهر بسیار گرم محسوب می شود. مردم شهر چنگ دو در فصل های گرم سال نیز شاهد بارندگی های زیادی هستند. در حقیقت، کوهستان کین در اطراف این شهر باعث می شود آب و هوای چنگ دو کمی خنک تر گردد. متوسط درجه حرارت هوا در شبانه روز در این شهر، حدود 6/5 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

جاذبه های گردشگری شهر چنگ دو

جاذبه-های-گردشگری-شهر-چنگ-دو--بهروزسیرهر آنچه از جاذبه های گردشگری کشور چین در منابع مختلف خوانده اید را می توانید در شهر چنگ دو نیز جستجو کنید؛ معبدهای زیبا، معماری ساختمان های قدیمی، فستیوال ها و جشن های سالانه، خوراکی های خوشمزه، سوغاتی های محلی، طبیعت، کوهستان و رودخانه های بی نظیر و هزاران جاذبه دیگر در این شهر، توجه گردشگران خارجی را به سمت خود جلب نموده اند. در این قسمت با برترین جاذبه های گردشگری شهر چنگ دو آشنا می شوید.

*جشنواره اژدهای آتشین هوآنگ لونگ ژی (Huanglongxi): این جشنواره یکی از زیباترین مراسم در شهر چنگ دو است و از روز دوم تا پانزدهم اولین ماه سال نو برگزار می شود. این فستیوال جذاب از زمان امپراتوری سونگ جنوبی (1127 تا 1279 پس از میلاد) در این شهر اجرا می شده است. در این جشنواره، اژدهای کاغذی با فانوس های نورانی که با عروسک هایی به شکل شیر در هوا به رقص در می آیند، به عنوان یک نمایش در خیابان های شهر اجرا می شود.

*زیستگاه های پانداهای غول پیکر: شهر چنگ دو، یک طبیعت منحصر به فرد را برای زندگی گونه های نادری از پانداهای غول پیکر در کشور چین به وجود آورده است. اگر قصد دارید این خرس های بسیار زیبا و دوست داشتنی را از نزدیک تماشا کنید، با أخذ ویزای فوری چین، با بهروزسیر به چین سفر کنید.