افسانه-ای-معروف-در-مورد-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر
13
بهمن
1397

عجایب دیوار بزرگ چین

ارسال شده توسط: hdr22/ 268

دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیردیوار بزرگ چین یکی از برجسته ترین آثار باستانی جهان است. این دیوار عظیم به عنوان یکی از استحکامات قدرتمند کشور چین که توسط بشر ساخته شده است در نواحی چین شمالی واقع شده و قدمتی ۵۰۰ هزار ساله دارد. طول این دیوار از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ مایل متغیر است اما طبق نظر برخی باستان شناسان، طول دیوار بزرگ چین، چیزی در حدود ۱۳۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ کیلومتر می باشد. حقایقی در مورد این بنای بسیار ارزشمند وجود دارد که شنیدن آن ها خالی از لطف نخواهد بود. با ویزای فوری چین همراه با بهروزسیر به سرزمین های شرقی در کشور چین سفر کنید.

مطالب جذاب و خواندنی درباره دیوار بزرگ چین

خواندنی-درباره-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر۱-بر خلاف باورهای عمومی، دیوار بزرگ چین از فضا با چشم غیر مسلح قابل رؤیت نیست. برای دیدن این بنا باید از ابزار مخصوص استفاده کرد.

۲-اوایل دوران حکومت امپراتوری سلسله کین (Qin)، حدود سال های ۲۲۱ تا ۲۰۷ قبل از میلاد، زمانی که دیوار بزرگ چین در حال ساخت بود، آرد برنج برای تهیه ملات ساختمانی به منظور مواد اتصال دهنده آجرها و سنگ ها مورد استفاده قرار می گرفت.تماشای این چنین بنای عظیم و مستحکمی که با استفاده از آرد برنج به این شکل ساخته شده است از نظر گردشگران خارجی، چیزی فراتر از یک تصور و خیال است. برای تماشای این دیوار زیبا و راه رفتن بر روی آن، ویزای فوری چین را دریافت کنید و با خدمات بهروزسیر به کشور چین سفر نمایید.

۳-قسمت هایی از این دیوار بزرگ که متناوباً با قسمت اصلی دیوار بزرگ چین در ارتباط است، در دوران سلسله مینگ (Ming) ساخته شد. این قسمت از دیوار، آخرین بخش دیوار بزرگ چین محسوب می شود و به صورتی ساخته شده که شامل آجرها و نمایی از برج های دفاعی مرتفع است.

۴-دیوار بزرگ چین، طولانی ترین گورستان کره زمین نامیده می شود. بیش از میلیون ها انسان در طول ساخت این دیوار عظیم، جان خود را از دست دادند؛ کاوش ها و یافته های باستان شناسی منجر به کشف اجساد انسان هایی شدند که در زیر بخش هایی از دیوار چین دفن شده بودند.

طولانی-ترین-گورستان-بهروزسیر۵-اگرچه مقدار واقعی که برای اندازه طول دیوار بزرگ چین تعیین شده است، حدود ۸/۸۸۵۱ کیلومتر (۵۵۰۰ مایل) بوده اما طول کلی این دیوار، بیش از هزاران سال است که با مقدار ۱۸/۲۱۱۹۶ کیلومتر (۱۳۱۷۰ مایل) تخمین زده شده است. این مقدار در محدوده استوا، حدود ۴۰۰۷۵ کیلومتر (۲۴۹۰۱ مایل) می باشد.

۶-شاید جالب باشد اگر بدانید دیوار بزرگ چین در معرض خطر فرسایش قرار دارد. قسمت های شمالی دیوار که شامل استان های گانسو (Gansu) و نینگ ژیا (Ningxia) می باشد، به شدت در حال تخریب است و اوضاع آن وخیم گزارش شده است. عقیده ها بر آن هستند که قسمت هایی از این دیوار در طول ۲۰ سال در اثر فعالیت های مخرب طبیعت و انسان ها ناپدید شده اند.

۷-بیش از ۱۰ میلیون نفر هر ساله از دیوار بزرگ چین بازدید می کنند. بخش های معروف این بنا با نام Badaling، توسط افراد سرشناس جهان مورد بازدید قرار گرفته است. این قسمت در دیوار چین، بازسازی شده و در حال حاضر، شلوغ ترین قسمت دیوار چین محسوب می شود. برای بازدید از این قسمت ها شاید لازم باشد حدود ۱ مایل راه بروید. اگر به پیاده روی در ارتفاع و بازدید از مکان های تاریخی علاقه مند هستید، ویزای فوری چین را دریافت کرده و در تور چین مجموعه بهروزسیر شرکت کنید.

۸-در طول دوران انقلاب فرهنگی (سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۶)، بسیاری از آجرهای دیوار بزرگ چین برای ساخت خانه ها و بناها استفاده شدند. از طرفی دیگر، بسیاری از قسمت های این دیوار عظیم باید بهتر از آنچه که شایسته آن است، مورد بازسازی قرار گیرند.

۹-دیوار بزرگ چین به اندازه ای عریض است که می تواند با یک خودرو بر روی آن رانندگی کرد.

۱۰-افسانه ای معروف در مورد دیوار بزرگ چین وجود دارد که با نام “گریه تلخ مردانه جیانگسو” شهرت یافته و به داستان فردی اشاره می کند که همسر خود را در ساخت این دیوار از دست داده است. طبق این افسانه، گریه های او به اندازه ای تلخ و دردناک بوده است که قسمتی از دیوار فرو ریخت؛ پس از آن او توانست استخوان های همسرش را بیرون آورد و آن ها را دفن کند.

افسانه-ای-معروف-در-مورد-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر۱۱- دیوار بزرگ چین برای دفع حملات مغول ها ساخته نشده بود.

۱۲-هیچ مدرک باستانی شناسی و معتبر وجود ندارد که نشان دهد اجساد قربانیان یا انسان ها داخل دیوار بزرگ چین دفن شده اند. تا به حال هیچ استخوانی نیز از این بنای تاریخی به دست نیامده است.

۱۳-دیوار بزرگ چین هرگز نتوانسته است یک تهاجم را متوقف کند. در سال ۱۴۴۹، مغولان در دیواره های جنوبی شکست خوردند و سپس در سال های ۱۵۷۱ تا ۱۶۴۴ صلح برقرار شد.  در سال ۱۶۴۴، هنگامی که سلسله مینگ، دروازه های شرقی در شان های گوآن (Shanhaiguan) را باز کرد، دولت مانچو توانست تحت نفوذ مهاجمان قرار گیرد.