شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

دیوار بزرگ چین

افسانه-ای-معروف-در-مورد-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

دیوار بزرگ چین یکی از برجسته ترین آثار باستانی جهان است.این دیوار عظیم بعنوان یکی از استحکامات قدرتمند چین

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 02 فوریه 2019 172 بازدید

دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیردیوار بزرگ چین یکی از برجسته ترین آثار باستانی جهان است. این دیوار عظیم به عنوان یکی از استحکامات قدرتمند کشور چین که توسط بشر ساخته شده است در نواحی چین شمالی واقع شده و قدمتی 500 هزار ساله دارد. طول این دیوار از 1500 تا 5000 مایل متغیر است اما طبق نظر برخی باستان شناسان، طول دیوار بزرگ چین، چیزی در حدود 13000 تا 21000 کیلومتر می باشد. حقایقی در مورد این بنای بسیار ارزشمند وجود دارد که شنیدن آن ها خالی از لطف نخواهد بود. با ویزای فوری چین همراه با بهروزسیر به سرزمین های شرقی در کشور چین سفر کنید.

مطالب جذاب و خواندنی درباره دیوار بزرگ چین

خواندنی-درباره-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر1-بر خلاف باورهای عمومی، دیوار بزرگ چین از فضا با چشم غیر مسلح قابل رؤیت نیست. برای دیدن این بنا باید از ابزار مخصوص استفاده کرد.

2-اوایل دوران حکومت امپراتوری سلسله کین (Qin)، حدود سال های 221 تا 207 قبل از میلاد، زمانی که دیوار بزرگ چین در حال ساخت بود، آرد برنج برای تهیه ملات ساختمانی به منظور مواد اتصال دهنده آجرها و سنگ ها مورد استفاده قرار می گرفت.تماشای این چنین بنای عظیم و مستحکمی که با استفاده از آرد برنج به این شکل ساخته شده است از نظر گردشگران خارجی، چیزی فراتر از یک تصور و خیال است. برای تماشای این دیوار زیبا و راه رفتن بر روی آن، ویزای فوری چین را دریافت کنید و با خدمات بهروزسیر به کشور چین سفر نمایید.

3-قسمت هایی از این دیوار بزرگ که متناوباً با قسمت اصلی دیوار بزرگ چین در ارتباط است، در دوران سلسله مینگ (Ming) ساخته شد. این قسمت از دیوار، آخرین بخش دیوار بزرگ چین محسوب می شود و به صورتی ساخته شده که شامل آجرها و نمایی از برج های دفاعی مرتفع است.

4-دیوار بزرگ چین، طولانی ترین گورستان کره زمین نامیده می شود. بیش از میلیون ها انسان در طول ساخت این دیوار عظیم، جان خود را از دست دادند؛ کاوش ها و یافته های باستان شناسی منجر به کشف اجساد انسان هایی شدند که در زیر بخش هایی از دیوار چین دفن شده بودند.

طولانی-ترین-گورستان-بهروزسیر5-اگرچه مقدار واقعی که برای اندازه طول دیوار بزرگ چین تعیین شده است، حدود 8/8851 کیلومتر (5500 مایل) بوده اما طول کلی این دیوار، بیش از هزاران سال است که با مقدار 18/21196 کیلومتر (13170 مایل) تخمین زده شده است. این مقدار در محدوده استوا، حدود 40075 کیلومتر (24901 مایل) می باشد.

6-شاید جالب باشد اگر بدانید دیوار بزرگ چین در معرض خطر فرسایش قرار دارد. قسمت های شمالی دیوار که شامل استان های گانسو (Gansu) و نینگ ژیا (Ningxia) می باشد، به شدت در حال تخریب است و اوضاع آن وخیم گزارش شده است. عقیده ها بر آن هستند که قسمت هایی از این دیوار در طول 20 سال در اثر فعالیت های مخرب طبیعت و انسان ها ناپدید شده اند.

7-بیش از 10 میلیون نفر هر ساله از دیوار بزرگ چین بازدید می کنند. بخش های معروف این بنا با نام Badaling، توسط افراد سرشناس جهان مورد بازدید قرار گرفته است. این قسمت در دیوار چین، بازسازی شده و در حال حاضر، شلوغ ترین قسمت دیوار چین محسوب می شود. برای بازدید از این قسمت ها شاید لازم باشد حدود 1 مایل راه بروید. اگر به پیاده روی در ارتفاع و بازدید از مکان های تاریخی علاقه مند هستید، ویزای فوری چین را دریافت کرده و در تور چین مجموعه بهروزسیر شرکت کنید.

8-در طول دوران انقلاب فرهنگی (سال های 1966 تا 1976)، بسیاری از آجرهای دیوار بزرگ چین برای ساخت خانه ها و بناها استفاده شدند. از طرفی دیگر، بسیاری از قسمت های این دیوار عظیم باید بهتر از آنچه که شایسته آن است، مورد بازسازی قرار گیرند.

9-دیوار بزرگ چین به اندازه ای عریض است که می تواند با یک خودرو بر روی آن رانندگی کرد.

10-افسانه ای معروف در مورد دیوار بزرگ چین وجود دارد که با نام “گریه تلخ مردانه جیانگسو” شهرت یافته و به داستان فردی اشاره می کند که همسر خود را در ساخت این دیوار از دست داده است. طبق این افسانه، گریه های او به اندازه ای تلخ و دردناک بوده است که قسمتی از دیوار فرو ریخت؛ پس از آن او توانست استخوان های همسرش را بیرون آورد و آن ها را دفن کند.

افسانه-ای-معروف-در-مورد-دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیر11- دیوار بزرگ چین برای دفع حملات مغول ها ساخته نشده بود.

12-هیچ مدرک باستانی شناسی و معتبر وجود ندارد که نشان دهد اجساد قربانیان یا انسان ها داخل دیوار بزرگ چین دفن شده اند. تا به حال هیچ استخوانی نیز از این بنای تاریخی به دست نیامده است.

13-دیوار بزرگ چین هرگز نتوانسته است یک تهاجم را متوقف کند. در سال 1449، مغولان در دیواره های جنوبی شکست خوردند و سپس در سال های 1571 تا 1644 صلح برقرار شد.  در سال 1644، هنگامی که سلسله مینگ، دروازه های شرقی در شان های گوآن (Shanhaiguan) را باز کرد، دولت مانچو توانست تحت نفوذ مهاجمان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

تماس بگیرید