شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

مترو سواری در چین

گام-به-گام-تا-مترو-شهر-شانگهای-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

سیستم مترو شهر شانگهای نیز مانند سایر خطوط مترو در کشورهای دیگر برای حمل و نقل مسافران با تعداد زیاد در ایستگاه های مختلف به ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 29 جولای 2019 38 بازدید

مترو سواری در چین ؛ سیستم مترو شهر شانگهای نیز مانند سایر خطوط مترو در کشورهای دیگر برای حمل و نقل مسافران با تعداد زیاد در ایستگاه های مختلف به کار می رود. سیستم مترو، کم و بیش از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است. افرادی که اهل مسافرت به کشورهای خارجی هستند، قطعاً تفاوت هایی را میان متروهای کشورهای مختلف مشاهده کرده اند. شهر شانگهای نیز دارای یک سیستم منظم و یکپارچه مترو برای حمل و نقل است. اگر ویزای توریستی چین را در اختیار داشته باشید می توانید برای گردش در شهر شانگهای از مترو استفاده کنید. بهروزسیر، ۸ گام مهم برای دسترسی به مترو شانگهای را در این مطلب در اختیار شما قرار می دهد. با ما همراه باشید.


گام به گام تا مترو شهر شانگهای

1- به ایستگاه مترو وارد شوید

برای اینکه به مترو شهر شانگهای برسید می توانید از طریق تاکسی یا اتوبوس به نزدیکترین فاصله در مترو دسترسی داشته باشید. در مترو در فاصله های ۲۰۰ تا ۵۰۰ متر، یک ایستگاه وجود دارد. ایستگاه های مترو در شانگهای عموماً یک یا چند ورودی و خروجی دارند که هر کدام با تابلوهای نشانه گذاری شده مشخص هستند. تابلوی مترو در شهر شانگهای هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی در دسترس می باشند. اطلاعاتی مانند نام ایستگاه، شماره ورودی یا خروجی و شماره خط مترو بر روی تابلوها نوشته شده است.

2- بلیط مترو خریداری کنید

پس از وارد شدن به مترو شهر شانگهای از روی علائم و نشانه ها، ایستگاه یا باجه بلیط فروشی مترو را پیدا کنید. چند نکته مهم در خرید بلیط مترو وجود دارد؛ باید تصمیم بگیرید که بلیط تک سفره می خواهید خریداری کنید یا حمل و نقل عمومی.

خرید بلیط مترو در شهر شانگهای از طریق کارت اعتباری یا کارت مخصوص مترو امکان پذیر است. قیمت بلیط مترو به مسافت طی شده بستگی دارد. برای خرید بلیط می توانید در غرفه مخصوص این کار، قیمت ها و کرایه مترو را ابتدا بررسی کنید و سپس بلیط را خریداری کنید.

راه دیگر برای خرید بلیط مترو در شهر شانگهای این است که از طریق دستگاه های چند منظوره که به طور خودکار، بلیط مترو صادر می‌کنند، استفاده کنید. برای استفاده از این دستگاه بر روی شماره خط مترو موجود بر روی صفحه کلید، کلیک کنید؛ سپس روی ایستگاه مقصد کلیک کنید؛ به این ترتیب این دستگاه به طور خودکار به شما مسافت طی شده و سپس هزینه بلیط را نشان می‌دهد؛ در نهایت، قیمت نهایی خرید بلیط نمایش داده شده و در پایان، شما می توانید بلیط را خریداری کنید.

3- به سمت دروازه های خروجی حرکت کنید

پس از خرید بلیط، از طریق نشانه گذاری ها و خطوط راهنما به سمت درب های ورودی مترو یا دروازه های کنترل حرکت کنید. این دروازه ها دارای دو چراغ نشانگر هستند؛ هنگامی که چراغ به رنگ سبز باشد می توانید از پایه گرداننده عبور کنید؛ اگر چراغ ها به رنگ قرمز باشند، موقتاً اجازه عبور ندارید.

اگر با ویزای انفرادی چین به شهر شانگهای سفر کردید هنگام عبور از دروازه ها یا گیت های خروجی بلیط خود را در دست داشته باشید و آن را در نزدیک کارت خوان هوشمند قرار دهید. این بلیط توسط دستگاه به ثبت خواهد رسید و شما می توانید از گیت عبور کنید.


4-
  در ایستگاه، منتظر قطار مترو بمانید

پس از عبور از دروازه های مترو در ایستگاه مورد نظر خود منتظر بمانید تا قطار مترو برسد. به دلیل اینکه برخی از خطوط مترو شهر شانگهای به صورت اشتراکی حرکت می کنند، برای رسیدن به برخی از قطارها باید حوصله بیشتری داشته باشید. به خطوط و علائم ایمنی هشدار دهنده در نزدیکی مسیر عبور قطارها دقت کنید.


5- سوار قطار شوید

زمانی که قطار به ایستگاه مورد نظر شما رسید، منتظر باشید تا درب قطار به طور کامل باز شود؛ اجازه دهید مسافران پیاده شوند؛ سپس، قبل از بسته شدن درب ها و روشن شدن چراغ های احتیاط، به آرامی وارد قطار مترو شوید. زمانی که در قطار نشسته اید و یا حتی اگر ایستاده اید مراقب نکات امنیتی باشید.


6- از قطار پیاده شوید

در طول مدت زمانی که در قطار در مترو در شهر شانگهای در حال سفر هستید اطلاعات سفر، نام ایستگاه ها و زمان تقریبی رسیدن به ایستگاه بعدی از طریق صفحه نمایش به اطلاع شما می رسد. زمان متوسط توقف قطار در ایستگاه، حدود ۴۰ ثانیه است؛ بنابراین هنگامی که به ایستگاه نزدیک می شوید آماده باشید تا پیاده شوید. درب های قطار در مترو شانگهای به سرعت بسته می‌شود، بنابراین فراموش نکنید که وسایل شخصی خود را به همراه بردارید.


7- به سمت گیت های خروجی حرکت کنید

برای خروج از محوطه مترو شهر شانگهای پس از پیاده شدن از قطار به سمت گیت های خروجی حرکت کنید. اگر چراغ سبز روشن بود می توانید از گیت عبور کنید و اگر چراغ به رنگ قرمز بود منتظر بمانید تا وضعیت تغییر کند.


8- از ایستگاه خارج شوید

پس از خروج از گیت های خروجی، علائم و نشانه های خروجی مترو را پیدا کرده و از ایستگاه خارج شوید.

( مترو سواری در چین )
مهمترین نکات در استفاده از مترو شهر شانگهای

  • به نشانه ها و علائم ایمنی و راهنمایی دقت داشته باشید
  • خطوط انتقال قطار را به درستی انتخاب کنید
  • زمان سفر را در نظر بگیرید
  • به ایمنی خود و وسایل خود امنیت بدهید
  • اگر کودک یا خردسال به همراه دارید، از او مراقبت کنید
  • وسایل و چمدان های شما در مترو شهر شانگهای باید کمتر از ۲۰ کیلو گرم وزن داشته باشند و فضای زیادی را در قطار اشغال نکنند
  • در مترو شهر شانگهای می توانید از خدمات مترو برای آسیب دیدگی، مشکلات یا مسیریابی استفاده کنید

( مترو سواری در چین )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید