شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

معبد ژائو جو ،نمادی از تاریخ چین باستان

جاذبه-های-گردشگری-معبد-ژائو-جو--بهروزسیر
چکیده این مطلب:

معبد ژائو جو یکی از معبدهای آئین بودا در شهرستان چنگ هوآ از توابع شهر چنگ دو در استان سیچوآن در کشور چین است. این ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 19 مارس 2019 108 بازدید

معبد-ژائو-جو-چین---بهروزسیرمعبد ژائو جو (Zhaojue Temple) یکی از معبدهای آئین بودا در شهرستان چنگ هوآ (Chenghua) از توابع شهر چنگ دو در استان سیچوآن در کشور چین است. این معبد دارای پیشینه تاریخی بسیار غنی بوده و در حال حاضر یکی از جاذبه های گردشگری چین محسوب می شود. این معبد در دوران مختلف در تاریخ، چندین مرتبه تخریب و سپس بازسازی شده است. جنگ ها و درگیری های منطقه موجب این تغییرات بوده که این بنای باستانی را تهدید می کردند. معماری جدید معبد ژائو جو، یعنی همان بنایی که با سفر به استان سیچوآن می توانید مشاهده کنید، دقیقاً در سال 1984 ساخته شد. برای تماشای قسمت های مختلف این معبد می توانید با دریافت ویزای توریستی چین از بهروزسیر به شهر چنگ دو سفر کنید.

مروری بر تاریخچه معبد ژائو جو

رد پای سلسله های مختلف امپراتوری را می توانید در معبد ژائو جو جستجو کنید. امپراتوری های عظیم و قدرتمندی مانند سلسله تانگ، امپراتوری 5 پادشاه و 10 پادشاه، سلسله سونگ، سلسله مینگ، حکومت کینگ، جمهوری چین و در نهایت، جمهوری خلق چین، همه در مسیر تکامل تاریخی معبد ژائو جو قرار داشته اند. بی شک سفر با آژانس مسافرتی بهروزسیر به استان سیچوآن می تواند بهترین فرصت برای بازدید از معبد و گردش در زمین های اطراف آن باشد.

تاریخچه-معبد-ژائو-جو-چین---بهروزسیر*دوران امپراتوری سلسله تانگ: ساختمان اصلی معبد ژائو جو به قرن هفتم باز می گردد. در طول دوره حکومت پادشاه ژِنگوآن (Zhenguan)، امپراتور سلسله تانگ که در سال های 627 تا 649 در این سلسله فرمانروایی می کرد، این ساختمان پایه گذاری شد (سلسله تانگ در سال های 618 تا 907 بر سرزمین های شرقی چین حکومت می کرد). ساختمان اصلی معبد ژائو جو در آن دوره با نام “معبد جیان یوآن” شهرت داشت. پس از آن، امپراتور ژوآن زونگ (Xuanzong) – سال های 847 تا 860 – نام معبد را به عنوان “معبد ژائو جو” تغییر داد. در سال 877 میلادی، در منطقه امپراتوری ژی زونگ (Xizong) – سال های حکومت او از 874 تا 888 ادامه داشت – فردی ماهر و حرفه ای به نام ژیومِنگ (Xiumeng ) پیشنهاد داد که از معبد به عنوان عبادتگاه استفاده شود. به مرور زمان و به تدریج، این معبد توسعه بیشتری یافت.

*دوران امپراتوری 5 پادشاه و 10 پادشاه: شاید بتوان سیاه ترین روزگار معبد  را به دوران امپراتوری 5 پادشاه و 10 پادشاه نسبت داد. ساختمان معبد در جنگ هایی که میان امپراتوری های مختلف در استان سیچوآن رخ می داد به شدت تخریب شد. این دوران پادشاهی از سال 907 تا 960 به طول انجامید.

*سلسله امپراتوری سونگ: در سلسله سونگ در سال 1008، معبد  به عنوان یک عبادتگاه در میان مردم شناخته شد. سلسله سونگ از سال های 960 تا 1279 بر این سرزمین حکومت می کرد. امپراتور ژِنگ زونگ، 30 سال از عمر خود را به بازسازی و مرمت معبد ژائو جو اختصاص داد. در زمان پادشاهی او، ساختمان معبد، رنگ و شکل تازه ای به خود گرفت به طوری که بیشتر از 300 سالن برای آن ساخته شد. در تاریخ روایت شده است که برخی از امپراتوری های آن دوران در قسمتی از معبد  دفن شده اند. برای تماشای این معبد بسیار زیبا و منحصر به فرد می توانید با ویزای توریستی چین به شهر چنگ دو سفر کنید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  بهترین مراکز خرید در تور شنزن

*سلسله مینگ: در سال 1387، در بیستمین سال دوره هونگ وو، جدیدترین امپراتوری سلسله مینگ، مسیر جدیدی برای معبد  باز شد. امپراتور آن دوره این معبد را به عنوان نمادی از مذهب بودا در این منطقه معرفی کرد. در سال 1644، مقارن با سقوط امپراتوری مینگ، معبد  مجدداً در اثر جنگ های داخلی، تخریب شد! پس از آن معمار حرفه ای با نام پوشان (Poshan) توانست دوباره معبد را بازسازی کند.

*سلسله امپراتوری کینگ: در سال 1663، قلمروی فرمانروایی کینگ تحت حکومت ژانگژو بود (1644 تا 1911)؛ معبد در آن دوران به صورت کاملاً حرفه ای ساخته شد. یک حیاط و سالن اختصاصی نیز برای معبد در نظر گرفته شد. سالن شام، برج گنبدی شکل و برخی راهروها، بخش هایی بودند که برای این معبد ساخته شدند. برای تماشای تمام قسمت های این معبد باید ویزای توریستی چین را دریافت کرده و همراه با بهروزسیر راهی این سرزمین شوید.

جاذبه های گردشگری معبد ژائو جو

جاذبه-های-گردشگری-معبد-ژائو-جو--بهروزسیردر بیان زیبایی ها و جاذبه های گردشگری معبد ژائو جو همین بس که بگوییم سیر تاریخی این معبد، خود به تنهایی بیانگر ارزش گردشگری و توریستی آن است. علاوه بر این، وجود مجسمه های مختلف از بودا در داخل ساختمان معبد و معماری بی نظیر آن، همان چیزی است که توریست های جهان را به سمت این منطقه جذب می کنند. اگر به آثار تاریخی و معماری چین باستان علاقه دارید، تماشای این معبد را به شما پیشنهاد می کنیم. در همین راستا آژانس گردشگری بهروزسیر می تواند راهنمای مناسبی برای شرکت شما در تورهای گردشگری کشور چین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید