شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

مکان های تاریخی چین

default
چکیده این مطلب:

مکان های تاریخی چین،آثار باستانی بسیار قدیمی هستند که می توان رد پای حکومت های امپراتوری را در دوران مختلف تاریخ،از6000سال پیش تا زمان حال،درمیان ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 01 ژانویه 2019 381 بازدید

مکان-های-تاریخی-چین-بهروزسیرمکان های تاریخی چین، آثار باستانی کهن و بسیار قدیمی هستند که می توان رد پای حکومت های امپراتوری را در دوران های مختلف تاریخ، از 6000 سال پیش تا زمان حال، در میان آن ها جستجو کرد. کشور چین، پر جمعیت ترین کشور آسیایی، دارای فرهنگ و تمدن بسیار ارزشمند و باستانی بوده و به جرأت می توان گفت دوران پادشاهی قدرتمندی را در تاریخ به نمایش گذاشته است. سلسله های مین، مینگ، کینگ، شیا، کین، امپراتوری های هان، دوران حکومت جین، تانگ، لیائو، یوآن و …، همه در طول تاریخ، یکی پس از دیگری در سرزمین چین ظهور یافتند. موزه ها و مکان های تاریخی چین، بهترین فرصت برای آشنایی با تاریخ کشور چین هستند. با اخذ ویزای چین و در قالب تور چین می توانید به این سرزمین باستانی کهن سفر کنید.

آشنایی با مکان های تاریخی چین؛ آثاری که تعجب و حیرت شما را برمی انگیزند

1-دیوار بزرگ چین، نمادی از اوج قدرت، عظمت و شکوه امپراتوری در آسیای شرقی

دیوار-بزرگ-چین-بهروزسیرامروزه کمتر کسی یافت می شود که نام کشور چین را بشنود اما دیوار بزرگ چین را نشناسد. دیوار چین، زیباترین و اعجاب انگیزترین اثر کهن با ارزش تاریخی در کشور چین است. این مکان تاریخی را یکی از شاهکارهای معماری جهان نام نهاده اند. این دیوار باشکوه به طول 6700 کیلومتر از غرب تا شرق چین گسترده شده است. دلیل ساخت دیوار چین، محافظت از کشور در برابر حمله و هجوم ارتش دشمنان بوده است. آنچه امروز آن را به عنوان شاهکار تاریخ می شناسیم، یادگاری ارزشمند از دوران امپراتوری مینگ (سال 1368 تا 1644 میلادی) می باشد. برای دیدن از دیوار بزرگ چین به عنوان یکی از مکان های تاریخی چین می توانید با اخذ ویزای چین با بهروزسیر، رهسپار این سرزمین افسانه ای شوید.

2-آرامگاه مینگ، معروف ترین معبد شهر پکن با ارزش تاریخی جهانی

آرامگاه-مینگ-بهروزسیریکی از مکان های تاریخی چین، آرامگاه مینگ در شهر پکن می باشد. این آرامگاه را گاهی با نام معبد مینگ نیز در تاریخ می شناسند؛ در این مکان، 13 پادشاه سلسله مینگ که به ترتیب بر چین حکومت می کرده اند دفن شده اند. در آرامگاه وسیع و گسترده مینگ، تعداد 7 معبد کوچک و بزرگ با معماری خیره کننده و منحصر به فرد ساخته شده است.

اگر ویزای چین را دریافت کنید می توانید به شهر پکن مسافرت کرده و از این آرامگاه باستانی دیدن کنید. تمام اشیاء، مجسمه ها و آثار تاریخی که طی اکتشافات باستان شناسی در این منطقه یافت شده اند در محوطه آرامگاه به نمایش درآمده اند. مجسمه ها، کاشیکاری، کنده کاری روی سنگ و چوب و تزئینات داخلی هر کدام از معبدهای این مکان در نوع خود بی نظیر هستند. بهروزسیر پیشنهاد می کند اگر شهر پکن را برای سفر انتخاب کردید، بازدید از این آرامگاه باشکوه را از دست ندهید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  پخت غذای محبوب چینی

3-موزه تاریخ شانگهای، یکی از جذاب ترین موزه های چین

موزه-تاریخ-شانگهای-بهروزسیرموزه تاریخ شانگهای یکی از مکان های تاریخی چین است. ساختمان این موزه در سال 1984 افتتاح شد. این موزه، مکان مناسبی برای علاقه مندان به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر شانگهای است. با اخذ ویزای چین می توانید به شهر شانگهای سفر کنید و از تماشای آثار باستانی موزه شانگهای لذت ببرید. اشیای تاریخی، جواهرات باشکوه و زیبا، پارچه و دستگاه های چاپ قدیمی، انواع فلزات و آثاری که به دوران امپراتوری های قدیم مربوط می شود را می توان در این موزه تماشا نمود.

4-موزه ملی چین، محبوب ترین موزه ملی در جهان

موزه-ملی-چین-بهروزسیریکی از مکان های تاریخی چین در شهر پکن، موزه ملی چین است. ساختمان این موزه در میدان تیان آن مِن شهر پکن واقع شده و یکی از بزرگ ترین و پربازدیدترین موزه های جهان به شمار می روند. آثار تاریخی که در این موزه نگهداری می شوند مربوط به میلیون ها سال پیش در این سرزمین می باشند. اشیای موزه ملی چین، شرح کاملی بر سلسله های امپراتوری، تاریخ و تمدن شرق آسیا هستند. بهروزسیر توصیه می کند با اخذ ویزای چین به شهر پکن سفر کنید و بازدید از موزه ملی چین را در برنامه گردشگری خود قرار دهید.

5-غارهای موگائو، پرستشگاه پادشاهی در کشور چین

غارهای-موگائو-بهروزسیریکی از مکان های تاریخی چین با قدمت چند صد ساله، غارهای موگائو نام دارد. این مجموعه سنگی در منطقه دون هوآنگ واقع شده است و یکی از بی نظیرترین آثار معماری جهان بوده و تاریخ پادشاهان تاریخ چین را به نمایش می گذارد. غارهای موگائو در سال 366 میلادی برای عبادت اشرافیان و ثروتمندان در این منطقه حفر شده است. هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از این غارها دیدن می کنند. با اخذ ویزای چین می توانید به دون هوآنگ سفر کرده و از این غارهای مرموز دیدن کنید.

آنچه ارزش تاریخی غارهای موگائو را نمایان می سازد، حکاکی و کنده کاری هایی است که بر دیواره های غار نقش بسته است. در این غارها می توانید آثاری مربوط به ادیان بزرگ، مجسمه های بودا، پرستش خدایان و سایر نمادهای فرهنگی را تماشا کنید. این غار در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و نقاشی های آن نشان دهنده ارتباط میان سرزمین های شرقی با دنیای غرب می باشند. بهروزسیر، بازدید از این بنای زیبا را به عنوان بهترین مکان های تاریخی چین به شما توصیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید