شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

هزینه زندگی در دبی چقدره

default
چکیده این مطلب:

این مطلب آپدیت میشود. دبی شهری پررونق و پر جنب و جوش است که به دلیل فرصت های زیاد، شیوه نوین زندگی در سطح جهانی ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 26 سپتامبر 2021 850 بازدید

امتیاز

این مطلب آپدیت میشود.

دبی شهری پررونق و پر جنب و جوش است که به دلیل فرصت های زیاد، شیوه نوین زندگی در سطح جهانی و محیط امن، مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کند. دبی برای افراد مجرد، زوج‌ها و خانواده‌ها یک مکان محبوب به جهت زندگی است. اما بسیاری از افراد قبل از تصمیم به مهاجرت به دبی مشتاق آگاهی از هزینه زندگی در دبی هستند. حتی افرادی که میخواهند برای گردش به دبی چند روزی سفر کنند، نیاز هست که از هزینه‌ زندگی در دبی برای یک ماه آگاه باشند. خوشبختانه، دبی جایی است که ساکنان آن می توانند از هر روشی که بخواهند سبک زندگی مقرون به صرفه یا مجلل داشته باشند!

این را هم بدانید که قبل از ورود به خاک دبی چه برای سفر و تفریح، و چه برای زندگی و کار، چون از ایران سفر میکنید شما نیاز به ویزای دبی دارید.

امروز بهروزسیر هزینه اولیه زندگی در دبی، از جمله مسکن، خدمات، مواد غذایی، مدارس و موارد دیگر را مورد بحث قرار می دهد! با راهنمایی مفید ما، هزینه زندگی در دبی برای یک زوج، یک فرد مجرد یا یک خانواده چهار نفره را متوجه خواهید شد. با این حال، به خاطر داشته باشید، این هزینه ها بسته به ترجیحات شخصی شما، انتخاب شیوه زندگی و منطقه سکونت شما در دبی می تواند به میزان قابل توجهی تغییر کند.

انواع هزینه ها در دبی برای زندگی

برای اینکه بدانیم هزینه زندگی در دبی چقدر است، باید برخی از هزینه‌های ضروری و اولیه زندگی را در مدت یک ماه لیست کنیم. که در این مطلب ما سعی کردیم چنین لیستی از هزینه های دبی را گردآوری کنیم و درموردشان صحبت کنیم.

این لیست شامل مسکن، خواربارفروشی و خدمات آب و برق است. بیایید نگاهی به این سه هزینه و نحوه تاثیر آنها بر هزینه زندگی در دبی بیندازیم. هزینه های اضافی شامل حمل و نقل، مدرسه، سرگرمی و مراقبت های بهداشتی است.

هزینه زندگی در دبی: مسکن

هزینه مسکن برای زندگی در دبی

بازار املاک دبی برای اجاره مسکن گزینه‌های زیادی دارد، بنابراین هزینه زندگی در دبی را کاهش می دهد

وقتی به متوسط ​​هزینه زندگی در دبی نگاه می کنید، یکی از مهمترین هزینه هایی که باید در نظر بگیرید مسکن است. بازار املاک دبی به دلیل تنوع زیاد اقامتگاه های موجود – از ویلاهای بزرگ تا آپارتمان های دنج استودیویی – با بودجه های مختلف، مشهور است. منطقه ای که در آن زندگی می کنید نیز بر میزان هزینه اجاره تأثیر می گذارد. در حالی که مناطق استقرار یافته مانند دبی مارینا ، عربستان رنچس ، جمیرا و برشا قیمت اجاره بالاتری دارند. ساکنانی که به دنبال صرفه جویی در اجاره خانه هستند می توانند در اطراف دبی مناسب جیب خود مانند دبی سیلیکون دبی ، ریم و میردیف منزلی پیدا کنند یا زندگی خود را انتخاب کنند. برخی از مناطق قدیمی دبی مانند النهضه یا دیره نیز قیمت مقرون به صرفه ای برای اجاره خانه دارد.

هزینه زندگی در دبی: خرید مواد غذایی

هزینه مواد غذایی برای زندگی در دبی

هنگام محاسبه هزینه ماهانه زندگی در دبی، توجه داشته باشید که هر چند وقت یکبار مواد غذایی و محصولات وارداتی خریداری می کنید.

یکی دیگر از جنبه های مهم برای هزینه زندگی در دبی، مواد غذایی است. چندین فروشگاه زنجیره ای سوپرمارکت در دبی وجود دارد که اقلام غذایی سراسر جهان را عرضه می کنند. سبک زندگی و ترجیحات غذایی شما می تواند بر قبض های ماهیانه مواد غذایی شما تأثیر بسزایی بگذارد. اگر ترجیح می دهید از خرده فروشان درجه یک مانند Waitrose یا Spinneys خرید کنید و غذای وارداتی یا برش گوشتی گران قیمت بخرید (استیک Ribeye استرالیا (0.8 کیلوگرم) حدود 60 درهم در کارفور هزینه دارد)، می توانید به طور منظم قبض مواد غذایی بالایی را انتظار داشته باشید. با این وجود، می توانید با خرید از سوپر مارکت های مقرون به صرفه مانند Carrefour ، Lulu Hypermarket یا Union Cooperative، خرید محصولات محلی و استفاده از تخفیف های بسته بندی، قبض مواد غذایی کمتری داشته باشید.

شیر (1 لیتر)
5.80 درهم
نان نان سفید
4.83 درهم
برنج سفید (1 کیلوگرم)
6.87 درهم
تخم مرغ (12 ، معمولی)
10.65 درهم
پنیر (200 گرم)
8.40 درهم
سینه مرغ (1 کیلوگرم)
27.72 درهم
سیب (1 کیلوگرم)
8.33 درهم
موز (1 کیلوگرم)
6.76 درهم
پرتقال (1 کیلوگرم)
6.42 درهم
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)
6.37 درهم
سیب زمینی (1 کیلوگرم)
3.76 درهم
پیاز (1 کیلوگرم)
3.15 درهم
کاهو (1 سر)
6.67 درهم
مربای (370 گرم)
13.35 درهم

هزینه زندگی در دبی: خدمات رفاهی

هزینه خدمات رفاهی برای زندگی در دبی

برای کسانی که می خواهند بدانند هزینه زندگی در دبی چقدر است، به یاد داشته باشید که قبض DEWA شما در تابستان و زمستان نوسان دارد

نمی دانید میانگین هزینه زندگی در دبی چقدر است؟ هزینه خدمات، یعنی اتصال برق و آب (معروف به DEWA )، بسته تلویزیون و اینترنت و برنامه های تلفن همراه ، یکی از عوامل ضروری برای هر ساکن در دبی است. متوسط ​​صورتحساب ماهانه DEWA شما احتمالاً در ماه های تابستان و زمستان متفاوت خواهد بود، زیرا معمولاً استفاده از سیستم تهویه مطبوع و کولر در تابستان بیشتر است. علاوه بر این، اگر اجاره ویلا با استخر و باغ خصوصی را انتخاب می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که قبض های خود را افزایش دهید.

در مورد بسته های تلویزیونی و اینترنتی در دبی ، ساکنان می توانند بسته های مختلف را از دو ارائه دهنده خدمات در امارات متحده عربی ، Etisalat و du انتخاب کنند. یک بسته به ساکنان دبی، اینترنت 250 مگابیت بر ثانیه ، 200+ کانال تلویزیونی و تماس رایگان با خطوط ثابت امارات متحده عربی را دریافت می کند که هزینه آن 389 درهم در ماه است. در همین حال ، بسته های ممتاز با سرعت بارگیری 500 مگابیت بر ثانیه ، کانال های ورزشی و سرگرمی برتر ماهیانه 1000 درهم یا بیشتر هزینه خواهند داشت. به طور مشابه ، برنامه های تلفن همراه در دبی بسته هایی از 125 AED در ماه دارند اما برای بسته های داده بهتر و دقیقه های تماس بیشتر می توانند به 500 AED و بیشتر برسند.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  12 نکته قبل از مهاجرت و زندگی در دبی
خدمات اولیه برای آپارتمان 900 متر مربع (برق ، آب ، سرمایش و زباله)
607.96 درهم
بسته اولیه اینترنت و تلویزیون
389 درهم در ماه
بسته برتر اینترنت و تلویزیون
بیش از 1،139 درهم در ماه
طرح اولیه پس پرداخت موبایل
125 درهم در ماه
طرح پس پرداخت با حق بیمه موبایل
بیش از 500 درهم در ماه

هزینه زندگی در دبی: حمل و نقل

هزینه حمل و نقل در دبی برای زندگی

با انتخاب سفر با وسایل نقلیه عمومی می توانید هزینه حمل و نقل در دبی را کاهش دهید

با گرمای بدنام دبی ، ساکنان برای رفت و آمد باید از وسایل نقلیه عمومی یا ماشین شخصی خود استفاده کنند. قیمت بنزین در امارات نسبت به سایر نقاط جهان ارزان تر است، با این حال ، هزینه زندگی در دبی به صورت ماهانه بستگی به میزان رفت و آمد و رانندگی شما دارد. همچنین باید هزینه بیمه ماشین و خدمات خودرو را در نظر بگیرید که بستگی به نوع خودروی شما دارد.

برای کسانی که مایل هستند در هزینه زندگی در دبی خود صرفه جویی کنند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند، دبی با شبکه ای از اتوبوس های عمومی، تاکسی ها، کشتی ها و مترو به هم متصل می شود. یک کارت ماهانه برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی (کارت Nol) که تمام مناطق شهر را پوشش می دهد حدود 350 درهم هزینه دارد و به ساکنان این امکان را می دهد تا به راحتی ، اما با زمان رفت و آمد طولانی تر ، رفت و آمد کنند. با این حال ، ساکنان می توانند با زندگی نزدیک به محل کار خود ، هزینه های حمل و نقل و زمان رفت و آمد را کاهش دهند.

بنزین (1 لیتر)
AED 2.16 – AED 2.04
کارت Nol (کارت ماهانه ، همه مناطق)
350 درهم در ماه
کرایه تاکسی 1 کیلومتر
AED 2

هزینه زندگی در دبی: مراقبت بهداشتی

هزینه مراقبت بهداشتی برای زندگی در دبی

اگر شما یک کارمند هستید، هزینه بیمه خدمات درمانی خصوصی شما در دبی توسط شرکت شما تامین می شود

بیمه درمانی یا درمانی برای همه ساکنان امارات متحده عربی اجباری است و یکی از موارد هزینه زندگی در دبی را است که باید جدی گرفت. اگر تحت حمایت شرکتی هستید که در آن کار می کنید ، آنها باید بیمه درمانی برای شما ارائه دهند. همچین به طور عرف، شرکت شما باید بیمه درمانی را برای خانواده شما نیز ارائه دهد. در صورتی که بیمه درمانی برای خانواده شما ارائه نمی شود یا ویزای سرمایه گذار دارید، باید خودتان بیمه درمانی را تهیه کنید.

حق بیمه درمانی بسته به پوشش متفاوت است، با برنامه های مزایای اساسی از 600 درهم در سال شروع می شود. با این حال، هزینه یک برنامه جامع برای هر فرد به طور متوسط ​​حدود 5500 درهم در سال است. برای یک خانواده چهار نفره ، یک برنامه جامع می تواند مبلغ اولیه 15،000 درهم – 20،000 درهم هزینه داشته باشد. با این حال ، هزینه بیمه درمانی در دبی برای یک خانواده چهار نفره حتی با پوشش جهانی و سایر مزایای حق بیمه می تواند به 70،000 درهم برسد.

هزینه زندگی در دبی: مدرسه

هزینه مدرسه برای زندگی در دبی

هزینه تحصیل به متوسط ​​هزینه ماهانه در دبی برای خانواده ها می افزاید

اگر فرزند دارید ، هنگام محاسبه هزینه زندگی در دبی با خانواده ، باید هزینه تحصیل را در نظر بگیرید. والدین برای مدارس فرزندان خود در دبی چند گزینه انتخاب دارند که برنامه های آموزشی بریتانیایی ، آمریکایی ، هندی یا IB از محبوب ترین آنها است. با این حال ، هزینه تحصیل می تواند بسیار گران باشد ، به ویژه هنگامی که به مدارس برتر دبی نگاه می کنید . مدارس بریتانیایی ، آمریکایی و IB معمولاً هزینه های بالاتری دارند و بهترین مدارس بسته به مقطع تحصیلی فرزند شما بین 4000 درهم – 9500 درهم در ماه هزینه می کنند.

در همین حال ، شهریه مدارس هند در دبی مقرون به صرفه تر است، زیرا مدارس برتر مانند آکادمی مدرن GEMS هزینه 2800 درهم – 5200 درهم در ماه دارد. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که ماهانه هزینه زندگی در دبی برای یک خانواده زمانی افزایش می یابد که لباس فرم، وسایل حمل و نقل مدرسه، دفترچه ها ، هزینه امتحانات، سفرهای مدرسه و موارد دیگر در محاسبه لحاظ شوند.

با این حال ، مدارس مقرون به صرفه زیادی در دبی وجود دارد که تمام برنامه های درسی فوق را ارائه می دهند. برای اینکه بتوانید در مورد هزینه های متوسط ​​مدارس در دبی ایده ای به دست آورید، نگاهی به شهریه ماهانه (به مدت 10 ماه) برای دانش آموز درجه 6/6 در یک مدرسه گران قیمت و مقرون به صرفه در دبی برای برنامه های درسی مختلف بیندازید.

مدرسه بین المللی GEMS ولینگتون
انگلیسی
گران
5،534 درهم
مدرسه وینچستر
انگلیسی
مقرون به صرفه
1،843 درهم
آکادمی مدرن GEMS
هندی
گران
4453 درهم
مدرسه هزاره
هندی
مقرون به صرفه
2،236 درهم
آکادمی آمریکایی دبی
آمریکایی
گران
8،626 درهم
دانشکده علوم و هنرهای بین المللی
آمریکایی
مقرون به صرفه
2825 درهم
آکادمی جهانی GEMS
دیپلم بین المللی
گران
9،465 درهم
آکادمی بین المللی دبی ، امارات هیلز
دیپلم بین المللی
میان رده
5283 درهم

هزینه زندگی در دبی: سرگرمی

هزینه سرگرمی برای زندگی در دبی

هنگامی که به این موضوع توجه می کنید که “هزینه متوسط ​​زندگی در دبی چقدر است؟” این نکته مهم است که مبلغی را برای فعالیتهای تفریحی هفتگی کنار بگذارید.

ساکنان دبی متوجه می شوند که جاذبه ها و فعالیت های زیادی در این شهر وجود دارد که باید امتحان کنند! از رستوران های خوب غذاخوری ، سینماهای IMAX ، ورزش های افراطی و جاذبه های گردشگری مشهور جهان ، هیچ آخر هفته خسته کننده ای در دبی وجود ندارد. اگر قصد مهاجرت به شهر را دارید و می پرسید “هزینه زندگی در دبی چگونه است” ، پیشنهاد می کنیم برای تعطیلات آخر هفته مبلغی را تعیین کنید. و با افزایش برنامه های تحویل غذا مانند UberEats و Deliveroo ، ساکنان بیشتر غذا سفارش می دهند که این هزینه ها را افزایش می دهند. اگر مرتباً به صورت آنلاین غذا سفارش دهید ، هزینه متوسط ​​غذا در دبی افزایش می یابد.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  بهترین مدارس دبی
بلیط فیلم برای یک نفر
40 درهم
عضویت در باشگاه بدنسازی به مدت یک ماه
297.57 درهم
غذا برای یک نفر (رستوران مقرون به صرفه)
30 درهم
غذا برای دو نفر (رستوران متوسط ​​، سه دوره)
250 درهم – 300 درهم
غذا برای دو نفر (رستوران ناهار خوری ، سه دوره)
500 درهم – 1000 درهم

هزینه زندگی در دبی: خدمتکار

یکی از مزایای زندگی در دبی دسترسی به خدمتکار ارزان قیمت است، اقامتی لوکس که بسیاری از ساکنان از آن لذت می برند.  مهاجری که یک خدمتکار استخدام می‌کند، باید از آنها حمایت مالی نیز کند و هرسال ویزایش را تمدید نماید. به خاطر داشته باشید که این هزینه ای اضافی برای هزینه‌های زندگی شما در دبی خواهد بود.

هزینه حمایت از یک خدمتکار در دبی سالانه حدود 5،500 درهم است و مبلغ 2،000 درهم اضافی قابل استرداد به GDRFA است. این هزینه شامل حقوق ماهیانه نیز می شود که بسته به کار مورد نیاز، تجربه قبلی و موارد دیگر، بین 1500 درهم تا 3500 درهم متغیر است. حداقل مبلغ حقوق باید توسط حامی پرداخت شود که توسط سفارت کشور کارگر مشخص شده است. علاوه بر این، اگر خدمتکار ساکن خانه نیست، حامی باید مبلغ اضافی را نیز برای اقامت ارائه دهد. با راهنمای کامل ما می‌توانید از تمام مراحل حمایت از یک خدمتکار در دبی مطلع شوید تا هزینه زندگی در دبی را به حداقل برسانید.

مهاجران می‌توانند که یک خدمتکار تمام وقت را از طریق آژانس های خدماتی در دبی استخدام کنند که علاوه بر حقوق خدمتکار، یکبار هزینه کارگزاری را نیز شامل می شود. برای کسانی که به دنبال خدمتکار  پاره وقت در خانه هستند، چندین شرکت نظافتی به شما اجازه می‌دهند خدمات نظافت را برای چند ساعت به صورت یکجا یا منظم رزرو کنید. این خدمات پاره وقت خدمتکاران دارای ساعتی 30 درهم-45 درهم به‌طور متوسط ​​و همچنین هزینه ​​زندگی در دبی را افزایش می دهد.

بنابراین میانگین هزینه زندگی در دبی چقدر است؟

اکنون که ایده ای در مورد هزینه‌های هر یک در دبی داریم، بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم که هزینه کل زندگی در دبی برای یک فرد مجرد، زوج‌ها و خانواده‌ها چقدر است.

میانگین هزینه زندگی در دبی برای یک نفر

نوع هزینه هزینه (در هرماه)
مسکن استودیوها: 2،583 درهم (النهضه)، 4166 درهم (مارینای دبی)
مواد غذایی 480 درهم
خدمات رفاهی 750 درهم – 1 هزار درهم
جمع 3 هزار درهم – 5 هزار درهم

هزینه شروع زندگی در دبی برای لیسانس بین 3 تا 5 هزار درهم AED است.

وقتی صحبت از مسکن می شود، استودیوها انتخابی محبوب برای لیسانس های دبی هستند. قیمت اجاره استودیو در دبی می‌تواند بر اساس منطقه متفاوت باشد. استودیو در النهضه هزینه اجاره 2583 درهم در هرماه دارد، درحالی‌که کسانی که می‌خواهند در یک مکان مجلل زندگی کنند، استودیو در مارینا دبی با حدود 4166 درهم در ماه پیدا خواهند کرد.

صورتحساب ماهانه آب و برق در دبی برای یک فرد مجرد زمانی که در استودیو زندگی می‍‌کند، بین 750 تا 1000 درهم است که شامل DEWA و اینترنت است.  برای مواد غذایی، صورتحساب های ماهانه در دبی می‌تواند تا 400 درهم کمتر شود.

علاوه بر این، هزینه‌های دیگری که می‌تواند هزینه زندگی در دبی را برای افراد مجرد افزایش دهد شامل هزینه‌های حمل و نقل است که از 350 درهم برای یک ماه جهت دسترسی به حمل و نقل عمومی شروع می‌شود . برای افراد مجردی که تصمیم به گرفتن اتومبیل دارند، هزینه دریافت گواهینامه رانندگی دبی و هزینه سوخت به کل هزینه زندگی آنها در دبی می‌افزاید.

میانگین هزینه زندگی در دبی برای زوج

نوع هزینه هزینه در هرماه
مسکن 1 منطقه BHK: 3،166 درهم (النهدا)، 6،250 درهم (مارینای دبی)
مواد غذایی 960 درهم
خدمات رفاهی AED 1k – AED 1.4k
جمع 4.5 هزار درهم – 9 هزار درهم

حداقل هزینه زندگی در دبی برای یک زوج تازه ازدواج کرده بسته به انتخاب شیوه زندگی بین 4 تا 9 هزار درهم AED است.

برای مسکن، بسته به محله، 1 خانه BHK در دبی مقرون‌به‌صرفه ترین راه حل است. همان‌طور که در بالا مشاهده شد، اجاره خانه‌های 1 خوابِ در النهدا به‌طور متوسط ​​3،166 درهم در ماه است، درحالی‌که اجاره برای یک تخت در مارینای دبی به‌طور متوسط ​​6،250 درهم در ماه است.

برای آب و برق انتظار می رود که بودجه اولیه مبلغ 1000 درهم – 1400 درهم هزینه شود. درحالی‌که هزینه اقلام ضروری مواد غذایی برای یک ماه 960 درهم برای زوجین است.

میانگین هزینه زندگی در دبی برای خانواده چهار نفره

نوع هزینه هزینه در هرماه
مسکن 3 ویلا BHK: 8،750 AED (Mirdif)، 11،666 AED (Ranches Arabian)
مواد غذایی AED 1920
خدمات رفاهی 2 هزار درهم – 3.5 هزار درهم
جمع 12 هزار درهم – 18 هزار درهم

هنگام بررسی هزینه زندگی در یک خانواده چهار نفره در دبی، هزینه اولیه بین 12 هزار درهم تا 18 هزار درهم متغیر است.

ازنظر مسکن، خانواده‌هایی که در یک ویلای 3 خوابِ در دبی زندگی می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند مبلغی در حدود 2000 درهم-3500 درهم برای خدمات اولیه بپردازند، اگرچه این رقم در صورت داشتن باغ خصوصی و به‌ویژه استخر خصوصی افزایش می‌یابد.  برای مواد غذایی، هزینه ماهیانه برای یک خانواده چهار نفرِ می‌تواند تا 2000 درهم در ماه باشد. بااین‌حال، خرید از خرده‌فروشان ممتاز می‌تواند هزینه ماهیانه مواد غذایی در دبی را به 3000 درهم – 4000 درهم برساند.

همان‌طور که قبلاً موردبحث قرار گرفت، هزینه شهریه مدرسه به هزینه زندگی در دبی برای یک خانواده می‌افزاید. هزینه مدارس در دبی به‌طور متوسط ​​می‌تواند بین 4000 درهم – 9500 درهم در هرماه بسته به مقطعی که فرزند شما در آن تحصیل می‌کند.

راهنمای بهروزسیر برای هزینه زندگی در دبی برای خانواده‌ها، زوج‌ها و متخصصان مجرد را به پایان رسید. آنچه گفته شد هزینه‌های اساسی هستند که تقریباً همه ساکنان دبی با آن روبرو می‌شوند، توجه داشته باشید که بسته به سبک زندگی شما هزینه‌های اضافی وجود دارد. بسیاری از ساکنان دبی هرسال حداقل دو یا سه تعطیلات می‌گذارند، خواه به کشورهای خود سفر کنند یا به سفرهای خارجی بروند. والدین اغلب ترجیح می‌دهند فرزندان خود را در زمان تعطیلات مدرسه در اردوهای تعطیلات ثبت‌نام کنند، یا در طول سال فعالیتی بعد از مدرسه انجام دهند که این امر نیز به هزینه زندگی در دبی برای خانواده می‌افزاید.

تماس بگیرید