شنبه - پنجشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس

هوش مصنوعی و لباس بهروزسیر
چکیده این مطلب:

صنعت مد و طراحی لباس با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی و تکنولوژی های جدید که در این رابطه از سوی محققان چینی ارائه شده ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 14 اکتبر 2019 301 بازدید

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس ، تکنولوژی جدید از سوی چینی ها

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی و تکنولوژی های جدید که در این رابطه از سوی محققان چینی ارائه شده است دچار تحولی عظیم خواهد شد. این تغییرات را در سال های آینده شاهد  خواهیم بود…

هوش مصنوعی در چند سال گذشته به صورت کاملاً حرفه ای بر روی عملکرد مشاغل مختلف تاثیر گذار بوده است. محققان چینی، سرمایه گذاری های عظیمی را برای اجرای فناوری هوش مصنوعی در نظر گرفته اند به گونه‌ای که این فناوری بتواند تمام حوزه های موجود در جامعه را تحت پوشش قرار دهد. از طرفی دیگر، اهمیت این فناوری در ارتقای رتبه علمی کشور چین نیز تاثیرگذار بوده و تبدیل به یک فرصت تجاری در بازار بین المللی خواهد شد.

با توجه به تمام این مسائل، موسسه های مالی از فناوری هوش مصنوعی برای پیش بینی روند بازارهای سهام، اجرای قوانین و غیره استفاده می کنند. با ویزای چین ارزان و فوری می توانید از نمایشگاه فناوری در این کشور دیدن کنید.

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس ، تکنولوژی جدید از سوی چینی ها

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس ، تکنولوژی جدید از سوی چینی ها

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، صنعت مد و پوشاک نیز از این امر مستثنی نبوده و با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی، پیشرفت های چشمگیری داشته است. اخیراً دانشگاه  دونگ هوآ در شانگهای  کتابی در این زمینه منتشر کرده است.

فناوری هوش مصنوعی در طراحی مد لباس

یکی از نویسندگان کتاب منتشر شده در دانشگاه دونگ هوآ در شهر شانگهای که در خصوص فناوری هوش مصنوعی در طراحی لباس می باشد بیان نموده است که طراحان لباس برای ایجاد  یک محصول خاص می ‌توانند از این فناوری استفاده کنند. هوش مصنوعی می تواند به طراحان لباس کمک کند تا اندازه های دقیق تری را از وضعیت مد و لباس ثبت کنند. به این ترتیب، دقت و صحت طراحی لباس از مرحله طراحی تا دوخت انواع لباس به طور کامل و بدون عیب و نقص انجام خواهد شد. این فناوری زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند تولید انبوه پوشاک و ارائه آن به بازارهای جهانی مطرح باشد.

آینده هوش مصنوعی در طراحی مد لباس

پیش بینی می شود فناوری هوش مصنوعی در طراحی مد لباس کمک ‌کند تا اطلاعات طراحی لباس در شانگهای را به صورت یک مجموعه جمع آوری شده از منابع مختلف، شامل بازار خرده فروشی، نمایشگاه ها و طراحان لباس، فروشندگان عمده و غیره در اختیار گیرد و بتواند آنها را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند. این مسائل از نظر بازاریابی و فروش محصولات، اهمیت حیاتی خواهند داشت. محققان امیدوارند در آینده ‌ای نزدیک بتوانند چنین بانک اطلاعاتی را با کارایی فوق العاده بالا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی راه اندازی کنند.

محققان همچنین بیان کرده‌اند که اگر در سیستم‌ های رایانه ‌ای از فناوری هوش مصنوعی برای طراحی مد و لباس استفاده شود، طراحان می توانند بهتر تصمیم گیری کنند و محصولات جذاب تری به بازار ارائه دهند. همچنین با این فناوری، امکان جستجوی لباس با عناصر طراحی خاص و الگوهای ویژه وجود خواهد داشت. همراه با بهروزسیر و دریافت ویزای چین ارزان و فوری ، مدل های پوشاک در این کشور را از نزدیک مشاهده کنید.

 هوش مصنوعی در طراحی مد لباس-بهروزسیر

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس-بهروزسیر

اگر تهیه بانک اطلاعاتی طراحی لباس مد و پوشاک با استفاده از فناوری هوش مصنوعی انجام شود، برنامه به گونه‌ای عمل می کند که انواع لباس، رنگ و مدل ها که در صنایع نساجی چین تولید شده اند به صورت یک بانک اطلاعاتی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. همچنین مارک ها و محبوب ترین برندها از نظر رنگ، جنس پارچه و مدل دوخت در بازار داخلی چین در مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و همین عوامل به طراحان لباس کمک می کند تا تصمیم گیری کنند که کدام یک از مدل های بازار، بهتر به فروش می رسد. همچنین در مورد ارائه انواع لباس با طیف رنگی مشخص نیز می توان بحث کرد.


مزایای هوش مصنوعی برای صنعت تولید پوشاک

محققانی که در خصوص مزایای هوش مصنوعی در صنایع تحقیق کرده اند عنوان نموده اند که این فناوری در حال تبدیل شدن به یک ضرورت برای صنایع است. در صنعت مد و پوشاک به ویژه برای آن دسته از افرادی که به تازگی وارد این حرفه شده اند، این فناوری می‌تواند یک راهنمای کامل و جامع باشد به گونه‌ای که در کمترین زمان، نیازهای سنجش بازار و ارائه محصول مرغوب را برطرف کند. این مسئله با توجه به کمبودها و مشکلات طراحان مد و لباس در این کشور مورد توجه قرار گرفته است.

مزایای هوش مصنوعی برای صنعت تولید پوشاک-بهروزسیر

هوش مصنوعی در طراحی مد لباس برای صنعت تولید پوشاک-بهروزسیر

صنعت داخلی کشور چین در حوزه مد و پوشاک به شدت به افرادی نیاز دارد که مهارت های فنی و دانش تخصصی را در حوزه طراحی لباس داشته باشند، بنابراین محققان دانشگاهی، فناوری هوش مصنوعی را به همین منظور پیشنهاد کرده‌اند. پیش بینی می شود که کشور چین در آینده ای نزدیک بتواند حجم قابل توجهی از این بازار را به خود اختصاص دهد.

همچنین محققان بیان کرده‌اند فناوری هوش مصنوعی به عنوان یک مرجع می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا طراحان لباس، با طرح های خاص آشنا شوند و مدل‌ های جدیدتری را ارائه دهند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید ” مراکز خرید چین “

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید