هدر ویزا بهروزسیر
پرچم کشور چین

ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای مدتی محدود به چین سفر کنند. چنانچه با هدف گردشگری می خواهید وارد چین شوید می بایست برای اخذ ویزای توریستی چین اقدام کنید که خود از نظر مدت زمان اقامت و فوریت در اخذ ویزا ، انواعی دارد.

چگونه ویزای توریستی چین بگیریم؟

ویزای توریستی چین (ویزای L چین) به نام ویزای یک بار ورود نیز خوانده می شود و فرد هنگامی که مدت اعتبار ویزایش به پایان رسید باید از کشور چین خارج شده باشد.

یک سری مقررات برای هر نوع ویزا وجود دارد که حتما باید رعایت شود تا در دیگر سفرها مشکلی پیش نیاید.

1- ویزای توریستی چین از نظر مدت زمان اقامت

در ویزای توریستی تمدید مجدد یک امتیاز منفی محسوب می شود و حتی در شرایطی برای اخذ ویزای چین در آینده فرد را دچار مشکل می کند. به همین علت باید سعی کنید زمان اقامت خود را مدیریت نمایید.

آژانس مسافرتی بهروزسیر ویزای توریستی چین را با اقامت های 30 روز، 60 روز و 90 روز اخذ می کند که به ترتیب با نام های ویزای توریستی 30 روز اقامت، ویزای توریستی 3 ماهه سینگل 60 روز اقامت و ویزای توریستی 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت شناخته می شوند.

شما هم اگر قصد دارید به کشور زیبایی ها سفر کنید و از دیدنی های بی شمار و طبیعت بی نظیر چین لذت ببرید، ابتدا باید نوع ویزای خود را با توجه به مدت زمان اقامت و همچنین فوریت در امر اخذ ویزا مشخص نمایید.

2- مدت زمان کاری اخذ ویزای توریستی چین

پس از درخواست ویزا توریستی چین و ارسال مدارک به بهروزسیر، ما فورا برای اخذ ویزای شما اقدام خواهیم کرد. اما نکته ای که می بایست مورد توجه واقع شود این است که چند روزی طول می کشد تا سفارت پس از دریافت مدارک ویزای شما را آماده نماید که در اصلاح به این روند مدت زمان کاری ویزا می گویند. این مدت زمان کاری وابسته به درخواست شما برای نوع ویزای توریستی چین می باشد.

ویزا توریستی چین از نظر مدت زمان کاری به 3 نوع عادی، فوری و خیلی فوری دسته بندی می شود. اگر تا زمان پرواز خود فرصت مناسب دارید ما به شما ویزای توریستی عادی را پیشنهاد می دهیم که حداکثر ظرف 10 روز کاری آماده می شود.

ویزای توریستی فوری و ویزای توریستی خیلی فوری به ترتیب 6 الی 3 روزه آماده می گردد.

3- تعداد دفعات ورود و خروج با ویزای توریستی چین

در حال حاضر ویزای توریستی چین یکبار ورود می باشد. به این معنا که شما در مدت زمان اعتبار ویزای خود تنها می توانید یک بار به چین سفر کنید. حتی اگر ویزای شما همچنان اعتبار داشته باشد اما دیگر برای سفر به چین قابل استفاده نمی باشد.

4- ویزای توریستی چین و یا همان ویزای انفرادی چین

ویزای توریستی چین به صورت انفرادی صادر می شود. اگر با خانواده می خواهید به چین سفر کنید باید برای هر نفر یک فرم درخواست جداگانه پر کنید.

لیست قیمت ویزای توریستی چین

مشخصات ویزاویزای توریستی عادی چینویزای توریستی فوری چینویزای توریستی خیلی فوری چینویزای توریستی 3 ماهه سینگل 60 روز اقامتویزای توریستی 3 ماهه سینگل 90 روز اقامت
نوع ویزاانفرادی عادیانفرادی فوریانفرادی خیلی فوریانفرادی عادیانفرادی عادی
مدت اعتبار ویزا3 ماه3 ماه3 ماه3 ماه3 ماه
مدت اقامت با ویزا30 روز30 روز30 روز60 روز90 روز
تعداد دفعات ورود1 بار ورود1 بار ورود1 بار ورود1 بار ورود1 بار ورود
مدت زمان اخذ ویزا10 روز کاری6 روز کاری3 روز کاری10 روز کاری10 روز کاری
قیمت ویزا110 دلار130 دلار150 دلار600 دلار750 دلار

 

مراحل و روش اخذ ویزای توریستی چین

ویزا درخواستی است که شما به کشور دیگری می دهید تا ورود خود را به آن کشور قانونی کنید. از این رو برای ورود به کشورهای دیگر باید ویزا تهیه کنید. البته ویزا انواع مختلفی دارد که بنا به نیاز خود نوعی مناسب را باید دریافت نمایید. اگر قصد یک مسافرت محدود و یک مرحله ای را دارید باید برای اخذ ویزای توریستی چین اقدام کنید. چین یک کشور پرجاذبه است و افراد زیادی سالانه به این کشور سفر می کنند. هر کشوری برای اعطای ویزا به فرد متقاضی یک سری شرایط منحصر به خود را دارد. پس در ابتدا بهتر است بدانید از کجا باید شروع کنید.

اولین مرحله ای که برای اخذ ویزای چین باید طی کنید، تکمیل فرم درخواست ویزا است. این فرم به همراه مدارک دیگر باید به دفتر کنسولی سفارت چین ارائه شود. با توجه به این که در سفارت چین مانند برخی از سفارت های دیگر نیازی به مصاحبه ندارید، می توانید مدارک خود را به فرد دیگری بدهید تا برای شما تحویل دهد. بهروزسیر به عنوان نماینده قانونی و کارگزار مستقیم چین مراحل اخذ ویزای چین را برای شما آسان می کند. ولی باید مدارک تان کامل و بدون نقص باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی چین

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی چین

برای اخذ ویزا علاوه بر فرم درخواست (دانلود فرم قرارداد ویزا) یک سری مدارک هویتی و جانبی باید به سفارت چین تحویل دهید که شامل موارد زیر است.

 1. شناسنامه و کپی صفحات اول و دوم آن با نام همسر و فرزندان و در صورت مجرد بودن نام پدر و مادر
 2. گذرنامه: تاریخ اعتبار گذرنامه باید حداقل از تاریخ برگشت از سفر 7 ماه بیشتر باشد.(داشتن 3 صفحه خالی الزامی است)
 3. دعوت نامه در صورت وجود: اگر دوست یا خانواده تان در چین حضور دارند می توانید از دعوتنامه آنها استفاده کنید. در غیر این صورت باید واچر رزرو هتل را ارائه دهید که مشخص کنید مکانی برای سکونت در این کشور دارید.
 4. دو قطعه عکس رنگی: عکس با ابعاد 6*4 و زمینه ی روشن که بدون عینک و کلاه و … باشد.
 5. بلیط رفت و برگشت هواپیما به مقصد چین
 6. ارائه گردش مالی (تمکن مالی) به انگلیسی حداقل 8000 دلاری از حساب بانکی که مربوط به 6 ماه اخیر باشد با مهر برجسته و اصل امضای متصدی بانک.(مشاهده نمونه تمکن مالی)
 7. مشخصات کامل فردی آدرس منزل و محل کار با شماره ثابت و همراه (ذکر کد پستی الزامی است)(دانلود فرم مشخصات فردی)
 8. بیمه مسافرتی

با تسلیم این مدارک به سفارت چین باید منتظر مراحل بعدی باشید.


خرید بلیط هواپیما در سیستم آنلاین بلیط ساز


هزینه ی اخذ ویزای توریستی چین

هزینه اخذ ویزای توریستی چین

با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنید، هزینه ای بین 110 تا 600 دلار باید پرداخت کنید. اگر ویزایی با مدت زمان بالاتر نیاز دارید ممکن است هزینه ای بیشتر نیز از شما دریافت شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که این هزینه به حساب سفارت چین واریز می شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. یک سری شرایط دیگر نیز باعث می شود هزینه ی اخذ ویزای چین بیشتر شود. به عنوان مثال اگر درخواست ویزای فوری داشته باشید حدود 20 تا 30 دلار به هزینه های شما افزوده می شود.

چه مدت طول می کشد تا ویزای توریستی چین آماده شود؟

شما می توانید به دو طریق ویزای توریستی خود را دریافت کنید. یک نوع ویزای فوری چین و یک نوع ویزای عادی چین وجود دارد و می توانید در صورتی که نیاز فوری به ویزا دارید، از ویزای فوری چین بهره ببرید؛ اما برای ویزای عادی چین معمولاً بین 7 تا 10 روز زمان نیاز دارید.

اکثر افراد در ایام تعطیل و زمان های خاصی برای دریافت روادید توریستی چین اقدام می کنند. به همین علت در این زمان ها، اخذ ویزا مدت زمان بیشتری طول می کشد. اگر در زمان هایی مانند تابستان و یا ایام عید و … می خواهید به سفر توریستی چین بروید بهتر است سریع تر برای دریافت ویزا اقدام کنید تا مشکلی برای زمان سفرتان پیش نیاید.


همین حالا برای مشاوره رایگان با شماره های 41516-021 و یا 88501852-021 تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.


نکاتی که باید برای اخذ ویزای چین مد نظر داشته باشید

 1. جهت تحویل مدارک نیازی نیست خودتان به سفارت چین بروید. تنها کافی است مدارک مورد نیاز برای ویزای چین را به صورت حضوری و یا پستی به آژانس مسافرتی بهروزسیر که کارگزار مستقیم خدمات مسافرتی کشور چین می باشد ارسال نمایید تا ما بدون اتلاف وقت و به طور مستقیم مدارک شما را جهت اخذ ویزا تحویل سفارت چین دهیم.
 2. امکان تحویل مدارک به صورت ارسال پستی به سفارت وجود ندارد.
 3. نرخ ویزا برای کودکان نیز مطابق افراد بزرگسال است.

با توجه به این که کشور چین یک کشور بسیار پرطرفدار برای گردشگران از کشورهای مختلف است و علاوه بر این قطب تجاری بسیار محبوبی برای ایرانیان و اکثر کشورهای دنیاست، توریست های بسیاری سالانه به این کشور سفر می کنند. جاذبه های گردشگری زیادی در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد که هر کسی را مجذوب خود می کند.

ویزای توریستی چین در کشور ما به دلیل طبیعت زیبا و شگفت انگیز چین سالانه متقاضیان بیشتری دارد و افراد زیادی آن را پیگیری می نمایند.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on skype
Share on pinterest
Share on reddit
Share on whatsapp

بهروزسیر