جاذبه-های-گردشگری-پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی-بهروزسیر
18
اسفند
1397

پارک جنگلی ژانگ جیاجی چین

ارسال شده توسط: hdr22/ 276

پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی-بهروزسیرپارک جنگلی ژانگ جیاجی (Zhangjiajie National Forest Park)، یک پارک جنگلی ملی با مناظر خیره کننده و بکر در جنوب کشور چین است. این پارک بسیار زیبا در شهر ژانگ جیاجی در استان هونان قرار گرفته و یکی از جاذبه های گردشگری چین محسوب می شود. این پارک یکی از معروف ترین محوطه های سرسبز و جنگلی در ناحیه وولینگ یوآن (Wulingyuan) به شمار می رود. اگر قصد دارید با سفر به چین، منظره هایی را تماشا کنید که شکوه و عظمت طبیعت را به شما نشان دهند می توانید با ویزای گروهی چین در تورهای گردشگری این کشور شرکت کنید. بهروزسیر، بازدید از طبیعت سرزمین افسانه ای چین را به شما توصیه می کند.

مروری بر تاریخ پارک جنگلی ژانگ جیاجی در استان هونان

تاریخ-پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی--بهروزسیربرای اولین بار در سال ۱۹۸۲، اولین پارک ملی جنگلی کشور چین در مساحتی به وسعت ۱۱۹۰۰ هکتار شناخته شد. پارک جنگلی ژانگ جیاجی، یکی از قسمت های این وسعت جنگلی است و حدوداً ۵/۳۹۷ کیلومتر مربع را در نواحی وولینگ یوآن پوشش داده است. وولینگ یوآن به طور رسمی به عنوان یکی از مکان های با ارزش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سرزمین هایی که این نواحی را شامل می شوند شامل مناطقی هستند که در دوران مختلف تاریخ، محل حکومت سلسله های امپراتوری چین بوده است.

پارک جنگلی ژانگ جیاجی، فضایی زیبا با ستون های آهکی با عظمت بوده که حدود ۳۶۰۰ کیلومتر مربع را پوشش داده و در سال ۲۰۰۱ به رسمیت شناخته شد. در سال ۲۰۰۴، پارک زمین شناسی ژانگ جیاجی نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این مکان دارای ارزش تاریخی و زمین شناسی زیادی بوده و در نوع خود بی نظیر است. اگر می خواهید پارک جنگلی ژانگ جیاجی را از نزدیک تماشا کنید بهتر است ویزای گروهی چین را دریافت کنید و به صورت تورهای گردشگری گروهی به این سرزمین ها سفر کنید. ستون های افراشته آهکی در میان زمین های جنگلی، پدیده ای است که چشم گردشگران را به خود خیره می سازد. این هیجان را با خدمات بهروزسیر تجربه کنید.

پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی-از-نظر-زمین-شناسی--بهروزسیرمهم ترین ویژگی جغرافیایی پارک جنگلی ژانگ جیاجی، ستون های مرتفعی هستند که در سراسر این محوطه دیده می شوند. بسیاری از آثار این منطقه به بقایای سنگ های آهکی مربوط می شوند و از واکنش های شیمیایی ناشی نشده اند. تمام این تغییرات در طول میلیون ها سال رخ داده اند؛ تغییرات فیزیکی، شیمیایی و فرسایش، سه عامل بسیار مهم در ایجاد جذابیت های زمین شناختی پارک جنگلی ژانگ جیاجی می باشند.

بخش بزرگی از تغییراتی که در سرزمین زیبای پارک جنگلی ژانگ جیاجی به وجود آمده اند و ستون های افراشته را تشکیل داده اند، نتیجه گسترش یخ ها در فصل زمستان و همچنین رشد گیاهان در نقاط مختلف است. آب و هوای این پارک جنگلی در تمام طول سال، مرطوب است؛ در نتیجه شاخ و برگ گیاهان این منطقه بسیار اندک می باشد. مواد ناشی از فرسایش در پارک جنگلی ژانگ جیاجی معمولاً توسط جریانات هوا یا حرکت توده های هوایی مرطوب جابه جا می شوند. نشانه هایی که در آثار این منطقه به دست آمده اند نمادی از هنرهای چین باستان نظیر نقاشی چینی هستند.

ویژگی-جغرافیایی-پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی-بهروزسیردر پارک جنگلی ژانگ جیاجی از نظر زمین شناسی نیز ارزش زیادی دارد. ستون های سنگی بر پایه کوارتز با ارتفاعی حدود ۱۰۸۰ متر در این پارک جنگلی خودنمایی می کنند. این ستون ها به قدری زیبا هستند که به نام “ستون های آسمان”، نام گرفته اند. این ستون های کوارتزی بعداً به نام “کوه آواتار هالِلوجاه” معرفی شدند. این ستون ها در فیلم آواتار در ژانویه سال ۲۰۱۰ به شهرت رسیدند.

جاذبه های گردشگری چین در در پارک جنگلی ژانگ جیاجی

جاذبه-های-گردشگری-پارک-جنگلی-ژانگ-جیاجی-بهروزسیرآنچه به عنوان یک جاذبه گردشگری حیرت انگیز در در پارک جنگلی ژانگ جیاجی وجود دارد، یک آسانسور بسیار مرتفع است که به شکل یک آسمان خراش ساخته شده و به نام آسانسور بایلونگ (Bailong) معروف است. این برج یا به عبارت دیگر، آسانسور آسمان خراشی در سال ۲۰۰۲ راه اندازی شد که حدود ۳۲۶ متر ارتفاع دارد. این آسانسور یکی از معروف ترین بالابرهای فضای آزاد در جهان است. برای تماشای این سازه خیره کننده و استفاده از آن می توانید با بهروزسیر در تور چین شرکت کنید.

گردشگرانی که برای تماشای در پارک جنگلی ژانگ جیاجی می روند می توانند از این آسانسور هیجان انگیز استفاده کنند. این بالابر قادر است توریست ها را از کف پارک به بالاترین قسمت انتقال دهد؛ حدود ۲ دقیقه طول می کشد تا این مسیر طی شود! این سازه واقعاً در نوع خود شگفت انگیز است.

آسانسور آسمان خراشی واقع در در پارک جنگلی ژانگ جیاجی از سه قسمت شیشه ای تشکیل شده است که هر قسمت می تواند ۵۰ نفر را جابه جا کند. در آگوست سال ۲۰۱۶، پل های شیشه ای در این مکان ساخته شدند که طول آن ها حدود ۴۳ متر بود و در ارتفاع ۳۰۰ متری قرار داشتند. این پل شیشه ای یکی از معروف ترین سازه های جهان نام گرفت. سه روز پس از بازگشایی پل، به دلیل آسیب به برخی از توریست ها، این مکان بسته شد.

پل های شیشه ای پارک جنگلی ژانگ جیاجی مجدداً در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ راه اندازی شد و ایمنی بیشتری برای انتقال توریست ها در نظر گرفته شد. برای اینکه بتوانید از روی این پل عبور کنید و از مناظر پارک جنگلی ژانگ جیاجی لذت ببرید، ویزای گروهی چین را دریافت کنید و با بهروزسیر، هسپار استان هونان در کشور چین شوید.