شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

پول چینی

-بسکه-و-پول-نقد-کشور-چین-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

پول رایج در کشور چین با نام “رِنمینبی” یا Renminbi شناخته می شود و مردم چین هم با همین نام از آن استفاده می کنند. ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 21 سپتامبر 2019 250 بازدید

آشنایی-با-پول-چینی-بهروزسیر

پول چینی

زمانی که تصمیم می گیرید به کشور چین سفر کنید، یکی از مهم ترین مسائلی که در ذهن شما به چالش کشیده می شود این است که در مورد تبدیل پول در چین چگونه باید اقدام کنیم. این مسأله برای تمام توریست ها و گردشگران وجود دارد. به زبان انگلیسی، بسیاری از مسافرانی که قصد سفر به چین را دارند تصور می کنند باید پول خود را به دلار تبدیل کنند؛ در صورتی که اینچنین نیست! در چین، سه نام رایج برای پول چینی وجود دارد که با دو نماد متفاوت نشان داده می شود. اگر در تور چین شرکت کردید لازم است نسبت به تبدیل پول خود به پول چینی اقدام کنید؛ به نظر نمی رسد دلار برای شما مناسب باشد.

پول رایج در کشور چین با نام “رِنمینبی” یا Renminbi شناخته می شود و مردم چین هم با همین نام از آن استفاده می کنند. واحد پول چینی با علامت اختصاری RMB نمایش داده می شود. جالب آن است که پول کشور چین در جهان به صورت بین المللی با نام “یوآن” معروف است که با علامت اختصاری CNY نمایش داده می شود. برای هر دو واحد، مقیاس پول چینی، مشابه است؛ به طور نمونه، 1000 RMB با مقدار 1000 CNY برابر می باشد.

نماد پول رایج در کشور چین

نماد-پول-رایج-در-کشور-چین-بهروزسیر

پول چینی

نماد رسمی برای پول رایج در کشور چین به شکل ¥ است. علاوه بر این نماد، عموماً در فروشگاه ها و رستوران ها از نماد ویژه چینی به شکل 元  استفاده می شود. این علامت با نام یوآن خوانده می شود. اگر در تور چین شرکت کنید ممکن است از زبان مردم کشور چین، تلفظ کلمه “کوآی” یا Kuai را بشنوید؛ این کلمه به صورت Kwai، تلفظ می شود که یک واژه محلی به معنای یوآن است.

در سفر به کشور چین ممکن است برای تبدیل پول چینی و محاسبه قیمت با سردرگمی و ابهام زیادی روبرو شوید. واحد پول چینی از 1 تا 10 یوآن با نام های مختلف در این کشور تلفظ می شود؛ به طور نمونه، “یک مائو” یا “یک جیائو”، هر دو به معنای یک یوآن هستند! فقط در سرزمین چین از واحد RMB و یوآن استفاده می شود. واحد پول هنگ کنگ، دلار هنگ کنگ نام دارد و برای ماکائو، پول رایج برابر با پاتاکا (Pataca) است. پیشنهاد می کنیم از خدمات بهروزسیر برای شرکت در تور چین استفاده کنید تا مشکلات پول چینی و خرید کردن در این کشور برای شما به حداقل برسد.

سکه و پول نقد (اسکناس) در بانک های کشور چین

-بسکه-و-پول-نقد-کشور-چین-بهروزسیر

پول چینی

طبق قوانین اقتصادی در کشور چین، اسکناس های بانکی در این کشور به صورت 1، 5، 10، 20، 50 و 100 یوآن وجود دارند. این پول ها در چرخه نقدی بانک های چین مبادله می شوند. سکه های یک یوآنی هم به طور گسترده در این چرخه به کار می روند.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  تجارت و ویزای تجاری چین

به دلیل تورم در کشور چین، اسکناس ها و سکه هایی با ارزش کمتر از یک یوآن شامل “یک جیائو” و “پنج جیائو” به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند. اگر در تور چین شرکت کردید و به پرداخت پول خرد نیاز پیدا کردید باید از سکه های یک یوآنی استفاده کنید. برای اینکه بهتر بتوانید در کشور چین از پول چینی استفاده کنید باید قبل از سفر به این منطقه حتماً با شرایط خرد کردن پول و ارزش سکه ها و اسکناس های چینی آشنا باشید. در شکل های زیر، اسکناس های رایج در کشور چین نمایش داده شده اند.

اسکناس-100-RMB-بهروزسیر

اسکناس 100 RMB

اسکناس-50-RMB-بهروزسیر

اسکناس 50 RMB

اسکناس-20-RMB-بهروزسیر

اسکناس 20 RMB

-اسکناس-10-RMB-بهروزسیر

اسکناس 10 RMB

-اسکناس-5-RMB-بهروزسیر

اسکناس 5 RMB

اسکناس-1-RMB-بهروزسیر

اسکناس 1 RMB

سکه-1-RMB-بهروزسیر

سکه 1 RMB

سرعت تبادل پول رایج در کشور چین

پول رایج در کشور چین به راحتی قابل تبدیل نیست. این جمله به مفهوم آن است که سرعت مبادله یا تبدیل RMB در بسیاری از اوقات تحت تأثیر دولت قرار دارد و پیش بینی آن بسیار دشوار است. اساساً، دولت کشور چین تمایل ندارد نوسانات بزرگی را در نرخ ارز رنمینبی مشاهده کند به همین دلیل است که هر از گاهی در سرعت تبدیل پول چینی مداخله می نماید. هنگام سفر به کشور چین باید پول چینی به نرخ RMB را خریداری کنید؛ برای این کار باید از نرخ تبدیل ارز در چین نیز اطلاع داشته باشید.

لازم است افرادی که قصد دارند به کشور چین سفر کنند از نرخ نوسانات RMB در یک دوره زمانی ویژه اطلاع داشته باشند. روند نزولی بودن و صعودی بودن نرخ تبدیل در زمان سفر به این کشور اهمیت دارد. پس از آن می توان در یکی از تورهای گردشگری چین شرکت کرد. این کار موجب می شود ضرر تبدیل ارز به حداقل برسد.

خدمات بهروزسیر در خصوص برگزاری تور چین، ویزای چین و سفر به کشور چین به صورت کامل و جامع برای علاقه مندان ارائه می شود. اگر از نرخ تغییرات RMB اطلاعی ندارید و قصد دارید در یکی از سفرهای گردشگری یا تجاری به چین شرکت کنید پیشنهاد می کنیم با این مجموعه تخصصی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید