شنبه - چهارشنبه 9.00 - 17.00
تهران، بهشتی، میدان تختی

کیک خوشمزه به سبک چینی

کیک-خوشمزه-به-سبک-چینی-بهروزسیر
چکیده این مطلب:

انواع غذاها، شیرینی کیک، دسر و … در سرزمین چین به سبک بومی و محلی تهیه می شوند. شاید دستور پخت کیک های چینی به ….

نویسنده: بهروزسیر منتشر شده در: 16 سپتامبر 2019 129 بازدید

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

کیک-خوشمزه-به-سبک-چینی-بهروزسیر

یکی از جذاب ترین موضوعاتی که پیرامون کشور چین بارها و بارها در منابع مختلف و وب سایت ها شاهد آن هستیم، آشپزی به سبک چینی است. مردم مشرق زمین به سبک خاصی آشپزی می کنند. اهالی کشور چین در مناطق مختلف از ادویه‌های و گیاهان دارویی برای تهیه غذاهای خود استفاده می کنند. انواع غذاها، شیرینی کیک، دسر و … در سرزمین چین به سبک بومی و محلی تهیه می شوند. شاید دستور پخت کیک های چینی به دستور پخت در سایر کشورهای جهان شباهت داشته باشد اما بسیاری از شیرینی ها و میان وعده ها در این کشور، دستور تهیه مخصوص به خود را دارد. اگر تصمیم دارید خوراکی های خوشمزه سرزمین چین را امتحان کنید، پیشنهاد می کنیم با ویزای چین و خدمات بهروزسیر، یک سفر چند روزه به این منطقه داشته باشید. غذاهای بخصوص چینی در شمال، نیمه جنوبی، شرق و غرب کشور چین با یکدیگر متفاوت هستند. در این مطلب شما را با دستور پخت کیک مخصوص چینی آشنا می کنیم.


آشپزی به سبک کشور چین –
   طرز تهیه کیک

1-مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی به سبک چینی

 • 6 عدد تخم مرغ
 • آرد سفید 2 فنجان
 • شکر سفید حدود یک و یک چهارم فنجان
 • بکینگ پودر 3 قاشق چای خوری
 • کمتر از یک قاشق چای خوری نمک
 • نصف فنجان روغن – بهتر است از روغن گیاهی یا روغن زیتون استفاده کنید
 • سه چهارم فنجان آب ( می توانید آب و روغن را با یکدیگر مخلوط کنید و در مجموع یک و یک چهارم فنجان به مواد اولیه کیک اضافه کنید)

2-ابزار و لوازم مورد نیاز برای تهیه کیک اسفنجی به سبک چینی

 • همزن برقی برای مخلوط کردن تخم‌ مرغ ‌ها
 • قاشق، چنگال و ظرف مخصوص برای مخلوط کردن مواد خشک با یکدیگر
 • ماهیتابه حدود ۹ اینچی
 • فر برای تهیه کیک
 • الک


3-طرز تهیه 
کیک اسفنجی  روش اول

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-بهروزسیر

24 ساعت قبل از اینکه مرحله پخت کیک اسفنجی به سبک چینی را آغاز کنید، تخم مرغ ها را از یخچال بیرون آورده و در دمای اتاق اجازه دهید گرم شود. این کار باعث می شود تا زمانی که تخم مرغ ها را با شکر مخلوط می کنید، به آسانی با یکدیگر یک دست شوند. می ‌توانید تخم مرغ ها را برای چند دقیقه کوتاه در آب گرم قرار دهید تا دمای مناسب را به دست آورد.

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-یک-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی
اکنون زمان تهیه یک کیک خوشمزه است! قبل از اینکه مواد را با یکدیگر مخلوط کنید، ماهی تابه یا ظرف خود را بر روی گاز قرار داده و زیر آن را روشن کنید تا به صورت ملایم گرم شود. برای این کار بهتر است یک حمام آب گرم فراهم کنید؛ ظرفی را پر از آب کرده و آن را روی گاز قرار دهید تا به جوش آید؛ سپس ماهی تابه را در داخل آب داغ قرار دهید تا به صورت غیرمستقیم به آرامی گرم شود.

در مرحله بعدی، سه عدد تخم مرغ داخل ظرف بشکنید و یک فنجان شکر به آن اضافه کنید و حدود ۱۵ دقیقه این مخلوط را به خوبی به هم بزنید تا صاف و یک دست شود؛ سپس یک قاشق چای خوری بکینگ پودر را به آن اضافه کنید. در یک ظرف دیگر، آرد را الک کرده و  به آرامی به مخلوط قبلی اضافه کنید.

اوه! پیشنهاد شده این مطلب رو بخونی »»  تجارت و ویزای تجاری چین

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-دو-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

زمانی که خمیر شما صاف، یکنواخت و یک دست شد آن را درون ماهیتابه که در حمام آب گرم قرار داده بودید بریزید. حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه صبر کنید تا کیک به طور کامل آماده شود. پس از گذشت ۴۵ دقیقه اگر لازم است، 10 دقیقه دیگر نیز به زمان بدهید تا به طور کامل پخته شود.

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-سه-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

زمانی که مطمئن شدید کیک اسفنجی به طور کامل آماده شده است، شعله را خاموش کنید و ظرف کیک را با دقت از روی گاز برداشته و روی میز قرار دهید. باید اجازه دهید ظرف به طور کامل و به تدریج خنک شود. فراموش نکنید اگر کیک را در حالی که داغ است برش بزنید، از ظرف جدا نمی شود.

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-چهار-بهروزسیر
یک کیک خوشمزه به سبک چینی


4-طرز تهیه 
کیک اسفنجی  روش دوم

زرده و سفیده های هفت عدد تخم‌ مرغ را از یکدیگر جدا کنید و زرده های تخم مرغ را به ظرفی منتقل کرده و به اندازه سه چهارم لیوان شکر به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. بسته به ذائقه خود می‌توانید میزان شکر را کمتر به تخم مرغ ها اضافه کنید. سعی کنید این کار را به تدریج انجام دهید تا تمام شکر در تخم‌ مرغ حل شود.

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-پنج-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

مخلوط آب و روغن که در مواد اولیه به آن اشاره کردیم را به مخلوط قبلی اضافه کنید؛ سپس ۲ فنجان آرد را به آرامی به مواد تهیه شده بیافزایید. سعی کنید آرد را از الک عبور دهید. این مخلوط را برای مراحل بعدی در یک ظرف کنار بگذارید…

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

قبل از آغاز پخت کیک به دستور چینی، فر را تا دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. ظرف مخصوص تهیه کیک را توسط روغن یا کره چرب کنید.

در یک ظرف دیگر، سفیده های تخم مرغ را با باقیمانده شکر از مرحله قبل به خوبی به هم بزنید تا کف کند. ۱۵ دقیقه این کار را ادامه دهید تا مخلوط سفید رنگ به دست آید. این مخلوط نباید از ظرف بیرون بریزد. پس از اینکه این مخلوط سفیده تخم مرغ آماده شد آن را به آرامی به مواد قبلی شامل زرده تخم مرغ و آرد بیافزایید. رنگ حاصل به صورت کرمی روشن و بسیار زیبا در می آید.

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-هفت-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

طرز-تهیه-کیک-اسفنجی-هشت-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

اکنون مخلوط به دست آمده را داخل ظرف تهیه کیک منتقل کنید. حدود ۴۵ دقیقه آن را در داخل فر که از قبل گرم کرده اید قرار دهید؛ پس از این زمان، ظرف را از داخل فر بیرون آورده و اجازه دهید خنک شود. سطح کیک را می توانید با شکلات و قطعه های میوه و خامه تزیین کنید.

کیک-خوشمزه-به-سبک-چینی-بهروزسیر

یک کیک خوشمزه به سبک چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید